AVmania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

65" OLED65C12 vs. QE65QN95A

Offline - Junior Profil 
22. 1. 2022 21:48 Odeslat příspěvek
Zdravím,

po 2 letech a 1 měsíci mi odešla stávající telka Samsung QE65Q82. Takže vybírám něco novýho. Velikost 65" je vyhovující. Pro větší bych musel převrtávat skříňky a taky cenovka celkem vystřelí. Původně jsem chtěl LG OLED65G1, ale její cena před týdnem vyskočila - na VIP Datartu. Má mít o něco větší jas jak Cčková řada, ale otázkou je, zda to je vidět. Teď tedy spíš vybírám mezi OLEDem od LG a QLEDem od Samsungu. TV je na stěně a celá vedlější stěna místnosti je prosklená. Okna jsou orientovaný na západ. TV je zapnutá když příjdeme odpoledne z práce a o víkendu různě přes den, podle toho zda jsme doma, nebo je nálada. Na TV se provozuje satelitní TV, youtube, spotify, sledovanitv a jiný video aplikace. A taky je k TV připojen PC na filmy, fotky atd. Hry nehrajeme a Netflixu jsme zatím taky nepropadli ;-) OS je mi asi jedno. S Tizenem u Samsungu teď nemám problém. Dělá to co má, je to svižný a všechny aplikace co chci, tak existujou a fungujou. Už několikrát jsem se byl kouknout na běžící TV v elektrech a po každý návštěvě ještě víc nevím... :D Dneska jsem tam viděl vedle sebe OLED55C12 a QE65QN95A a ten Samsung vypadal parádně. Krom toho, že byl jasnější, což je jasný, tak jsem čučel jakej to má kontrast. Hned pod tím běžel nějakej QLED z 80tkový řady a tam bylo vidět na světlejch věcech na černým pozadí, že to v okolí prosvítá a není to černý. U stávajícího Samsunga to taky není dokonalý. Taky jsem se koukl do nastavení toho OLEDu co tam byl a jas měl na 100%, což mě tak trošku zarazilo, protože to jasově nebylo nic extra. Chápu, že to bylo v obchodě kde jsou světla, ale i tak. Tak nějak jsem byl rozhodlej pro OLED, ale dneska mě ten QE65QN95A znejistil. Ceny jsou tak nějak podobný... Mezi jinejma značkama asi vybírat nechci. Ještě je možný, že od Samsungu dostanu nějaký slevový pukazy na nákup nový telky, ale nevím za kolik to bude a taky to bude použitelný jen v jejich ofiko obchodu, kde maj ceny vyšší než kdekoliv jinde, takže se s jejich slevou nedostanu na lepší cenu jak u stejný telky s VIP Datartu, ale třeba Samsugn překvapí, uvidíme...
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 1. 2022 00:08 Odeslat příspěvek
Prosklená stěna, sledování přes den - tady bych vzal QLED, protože jasem mu OLED nemůže konkurovat. Navíc úroveň černý je u QN95 suprová.


Offline - Administrátor Profil 
23. 1. 2022 09:49 Odeslat příspěvek
Vezmu to trochu jinak… po dvou letech a jednom měsíci odešel Samsung? To asi nejsou plusové body pro značku, pokud Ti tedy nevrátili peníze.

V každém případě… jsi zvyklý na Samsung, jejich obraz, zvuk, OS… Jestliže Ti nevadí PWM u podsvícení (předpokládám, že ho tyto modely využívají taky), ber Samsung. Zvyk je železná košile a u OLEDu bys možná pořád něco hledal. Lidé pak technologii paradoxně vyčítají i pozitiva, která s sebou přináší.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 1. 2022 12:26 Odeslat příspěvek
TV ktera by me odesla mesic po zaruce bych uz nekoupil.Je to evidentne brak.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2022 13:05 Odeslat příspěvek
Bohužel odešel panel. Kontaktoval jsem VOC Samsungu a po diagnostice u nich v servise (za 600Kč) je závěr takovej, že je KO panel a že náhradní díl není k dispozici. Pokud by byl, tak předpokládám, že by ho vyměnili zadara. 10.1.2022 zasláno vyjádření ze servisu na VOC Samsungu a čekám co napíšou a jak se k tomu postavěj. Jako je smutný že u telky starý 2 roky nemaj náhradní díly. Týpek ze servisu říkal, že pokud se stalo něco podobnýho, tak že dotyčnej dostal slevový poukazy na nákup nový TV. Ale jak jsem psal, ceny u nich v ofiko obchodě jsou vyšší, takže si myslím, že i s jejich slevama budu na ceně VIP Datartu co mám. Ale třeba překvapěj, uvidíme.

Vada vypadá následovně. Cca ve spodní polovině obrazu jsou pravidelný modrý pixelový řádky co se směrem doleva ztratěj úplně a obraz tam je OK. Je to vidět nejvíc na scénách kde je obsažena červená barva. Pokud vyliju v malování ve win červenou barvu na celou plochu, tak to je vidět hodně, ale to je extrém. V klasickým hejbacím vysílání to zásadně vidět není...

Obrázek

Obrázek


Offline - Pokročilý Profil 
23. 1. 2022 19:13 Odeslat příspěvek
Jen k té životnosti, moje LG má 6 let a jede cca 5-6 hodin denně, často jako kulisa. Chápu, že pokazit se může cokoliv, ale tohle vypadá jako záměr, ne jako náhoda. Já bych tedy Samsung znovu nekupoval, pokud se k tomu tedy nepostaví čelem a nebudou to nějakým zásadním způsobem kompenzovat.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2022 19:28 Odeslat příspěvek
Za ty dva roky má nalítáno 4030 hodin, což je 5,5h za den. A to když na tom jel PC s hudbou, tak mám nastavenej spořič po minutě neaktivity s černou obrazovkou, aby to šetřilo LED v podsvětlení. Protože tahle TV neumí vypnout panel. Předchozí Samsung TV měla v nastavení položku, že se vypnul panel a zbytek TV fungoval, takže na Spotify ideální...


Offline - Pokročilý Profil 
23. 1. 2022 19:42 Odeslat příspěvek
4030 je teda hodně málo. Nemyslím málo za dva roky, ale málo na to, aby se TV porouchala.


Offline - Pokročilý Profil 
23. 1. 2022 19:44 Odeslat příspěvek
Což je úplný prd, kolik má nalítáno. Mám OLED cca dva roky a byl bych velmi rozladěn, kdyby měsíc po záruce klekla. Jede rovněž těch 5h denně. Předtím jsem měl 9 let plazmu se stejnou zátěží a neodešla do křemíkového nebe, ale ke tchýni, kde už další dva roky slouží, kolik hraje denně netuším.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2022 19:52 Odeslat příspěvek
Mám tu dvě LG LCD telky už s LED podsvícením, obě rok výroby 2010 a jedna má nalítáno 29000 hodin a druhá 9000 hodin. A obě fungujou...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 1. 2022 10:51 Odeslat příspěvek
A moje máma má doma dvě Samsung TV, jednu skoro 10 let a druhou 6 a obě fungují bez jediné chyby. Je to prostě náhoda, staát se to může u jakýkoliv značky a modelu. Naštve to, ale je zbytečný to řešit.


Offline - Junior Profil 
26. 1. 2022 20:27 Odeslat příspěvek
Je to fakt o náhode. Tiež som kupoval len Samsungy LCD a ten prvý 40 palcový funguje stále už asi 10 rokov. Vždy to boli 100Hz, čiže drahšie modely, ale nemám krivého slova na Samsung /aj tlačiareň dlho funguje/.


Offline - Junior Profil 
11. 1. 2023 02:09 Odeslat příspěvek
drabek06 píše
Za ty dva roky má nalítáno 4030 hodin, což je 5,5h za den. A to když na tom jel PC s hudbou, tak mám nastavenej spořič po minutě neaktivity s černou obrazovkou, aby to šetřilo LED v podsvětlení. Protože tahle TV neumí vypnout panel. Předchozí Samsung TV měla v nastavení položku, že se vypnul panel a zbytek TV fungoval, takže na Spotify ideální...


Jak si prosimte zjistil kolik hodin ma nalitano? V nejakem servisnim menu ci co?
Btw, mel jsem podobnou situaci. 2 roky Samsung Q85R, kterou jsem před pár dny vyměnil za QN95A. A asi jediné, co mě trápí, tak aplikace sledováníTV. Na Q85R bez problému, ale u aktuální QN95A:

Nainstaloval jsem aplikaci sledováníTV. Když aplikaci spustíme a pak TV třeba vypneme, nebo přepneme na jinou aplikaci, tak už aplikaci sledováníTV nespustím (ukáže se jen černá obrazovka - bez zvuku, bez obrazu, bez nastavení). Dostanu se do nabídky televize, ale ne samotné aplikace. Vypnutí TV a následné zapnutí TV nepomůže. Doposud jsem přišel na řešení aplikaci v TV smazat a nainstalovat znova + se přihlásit a pak aplikace funguje do té doby než zase vypnu TV.. Je to otravné a nedá se dělat donekonečna. Máte tip jak to vyřešit?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 1. 2023 10:34 Odeslat příspěvek
Z jedneho kusu cokoli vyvodit je blbost… co si vybavuji moje tv, sharp nesmrtelny bezi snad 12 let uz, sony w905a po 4 letech prodano dal, takze nevim jestli jeste zije ale byla to asi ma nej tv;), philips nejaka 8kova rada odesla po 2 letech a par dnech;) ale kedze sem ji kupoval jako vystavenou, tak jsem ji jeste nemel u sebe 2 roky - oprava na zaruku (holt ***** se nepta, jestli bezi tv doma nebo v obchode;), lg 55b7 po roku a pul umrel tuner - vymeneno v zaruce (cely main board) onsite - funguje uz 6 let v rodine bez problemu.. co z toho vyvodit? Nic. Maximalne to, ze support lg - konkretne linka pres kterou se musis probit jsou uplni retardi, samotny servisak byl uz pak fajn;)


Offline - Junior Profil 
12. 1. 2023 17:28 Odeslat příspěvek
tombas píše
Já bych tedy Samsung znovu nekupoval, pokud se k tomu tedy nepostaví čelem a nebudou to nějakým zásadním způsobem kompenzovat.


Ktora znacka kompenzuje pokazeny TV po zaruke?

Urcite by ma to nepotesilo, ale vyrobcovi by som nevycital, ze mi neopravi/nerefunduje TV po zarucnej dobe. Aka by mala byt ta hranica? Tyzden, mesiac, dva...?

Mne odislo LG asi tyzden pred koncom zaruky. Technik mi vymenil komplet vnutornosti - zakladnu dosku, zdroj aj reproduktory, zostal iba panel. A odvtedy ide uz asi 8 rokov. Je to loteria.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies