[recenze] Meze Empyrean

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sarga 28. 10. 2020 09:25

Můj tip pro kluky a možná nejen pro ně. Trošku bojuji u TT2 a Empy s příliš silnými a ne moc pevnými basy.Trošku se stáhly a zpevnily díky Ceraball pod TT2. Kdysi se prodávaly ještě za dobré peníze pod názvem Ceraball spider, do toho jejich racku. Mám je doma ještě z dřívější hifi doby. Na soustruhu jsem si tenkrát to vybrání zarovnal a nalepil na komponent.Tady to taky zafungovalo, detail a zpevnění basů. Den noc to ale není. ;-)
Přílohy
20201028_090459.jpg
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 28. 10. 2020 10:00

Jaká je pevnost basu s HD800S?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 10. 2020 10:13

Je pravda, že my ve střední Evropě jsme pořád dost zaostalí co se týče chápání důležitosti určitých HiFi komponent. Například na Západě již desítky let moc dobře vědí, že kabely mají nemalý podíl na výsledné reprodukci zvuku a že mezi nimi v tomto ohledu existují i diametrální rozdíly. U nás je toto zatím na začátku. A tak budu brát zcela vážně i tyto antivibrační podložky a vyzkouším je. :)

Já tedy žádný problém s těmi basy nemám, ale dozajista má na tom nemalý podíl použitá kabeláž a filtrace napájení...

-- 28. 10. 2020 10:57 --

BabetakCZE píše:Jaká je pevnost basu s HD800S?


Nejlepší, co jsem kdy s HD800 S slyšel.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 28. 10. 2020 12:01

pavel1756 píše:Já tedy žádný problém s těmi basy nemám, ale dozajista má na tom nemalý podíl použitá kabeláž a filtrace napájení...

Toto je zaujímavé čítať, pretože vzhľadom na konštrukciu TT2 a spôsobu napájania cez vysokokapacitné kondenzátory by to malo znamenať, že vonkajšie napájanie nebude mať na zvuk vplyv. TT2 sa má správať, ako keby išlo na baterky.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 28. 10. 2020 12:13

Pevnost basu je určitě lepší a prostor, jak na Meze.Ale to je asi tak všechno. Pořád jsou tam ty sykavečky, špičečky, šustění..Mám ten origo 3,5,,kilometrový"kabel. Možná s něčím jiným..Ale oproti Hugu2, se to dá už poslouchat. Že by na klasiku? Co Pavle?
Naposledy upravil sarga dne 28. 10. 2020 12:30, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 10. 2020 12:17

Já mám TT 2 a M Scaler připojené přes Mudra Akustik. Ale musím se přiznat, že na těchto dvou zařízeních jsem rozdíly oproti zapojení do normální zásuvky netestoval.
Nicméně USB kabely ano a tam jsou kvalitativní rozdíly veliké. A stejně tak hraje podstatnou roli aftermarket kabel pro Empyreany.

-- 28. 10. 2020 12:18 --

sarga píše:Pevnost basu je určitě lepší jak na Meze.Ale to je asi tak všechno. Pořád jsou tam ty sykavečky, špičečky, šustění..Mám ten origo 3,5,,kilometrový"kabel. Možná s něčím jiným..Ale oproti Hugu2, se to dá už poslouchat. Že by na klasiku? Co Pavle?


Na klasickou hudbu je to skvělý. :-)
Jaký teď používáš USB kabel?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zarkow 28. 10. 2020 13:03

Že mohou být mezi signálovými kabely slyšitelné rozdíly, byť mnohdy cenově neodpovídající výsledné změně, mám vyzkoušeno, ale vliv podložek u zesíků, Dac a pod. jaksi racionálně nechápu. Přitom na vedlejších fórech se pějí ódy o změnách na úrovni výměny samotných komponent.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 28. 10. 2020 13:44

Na klasickou hudbu je to skvělý. :-)
Jaký teď používáš USB kabel?[/quote]

Zatím jedu na KabelGuru a ještě jeden bezjména. Ty USB Chord S.Aray a Uptone USPCB mezi IFI micro usb, mě mají co nevidět přijít, tak to snad potom bude jiná řeč.. 8-D
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 10. 2020 16:23

pavel1756 píše:Je pravda, že my ve střední Evropě jsme pořád dost zaostalí co se týče chápání důležitosti určitých HiFi komponent. Například na Západě již desítky let moc dobře vědí, že kabely mají nemalý podíl na výsledné reprodukci zvuku a že mezi nimi v tomto ohledu existují i diametrální rozdíly. U nás je toto zatím na začátku. A tak budu brát zcela vážně i tyto antivibrační podložky a vyzkouším je. :)

Já tedy žádný problém s těmi basy nemám, ale dozajista má na tom nemalý podíl použitá kabeláž a filtrace napájení...

Uff... a ja si tu "zaostalost" doposud vcelku i uzival. Ty casy, kdy zaklad audiofilnich diskuzi nebyly cerabally a USB kabely, nybrz konstrukce menicu nebo topologie zesilovacu... zlate to casy.

No nic, tak ja budu zase tahnout o dum dal. :-) Pokracujte.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 10. 2020 16:49

Mně v tomto směru asi nejvíc otevřelo oči (uši :D) srovnání “základnějšího” USB kabelu od Furutechu (1290,-) s Audioquest Coffee (10k). Posun ve výsledné kvalitě zvuku bych přirovnal k rozdílu mezi DAC nižší a vyšší třídy. A to myslím naprosto vážně.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 28. 10. 2020 16:49

@MHOE: Pokojne zostaň, ja síce rozdiel medzi káblami počujem, ale tým podložkám tiež nerozumiem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 10. 2020 18:22

Ano rozdíly v kabelech jsou slyšet. V analogových určitě, o digitálních nejsem úplně přesvědčený, ale řekněme ano. Pračka napětí se dá rovněž pochopit, rušení je síť plná, byť dobře postavený zdroj by ho měl eliminovat. Ale podložky? Chápu hroty pod repro, aby došlo k jejich "odhmotnění" a rezonance se nepřenášely do podlahy. Ještě bych to pochopil i pod komponenty, aby se do nich rovněž nepřenášely vibrace, i když nevím co by jim ty vibrace jinak dělaly, snad krom postupného vyklepávání drah v potenciometrech, kontaktů a nebo drnčení plechu skříně. Ale různé cerabally, keramické korálky na šňůry a podobné amulety? Aby měly vliv na tonalitu zvuku? Trošku mně to vyluzuje úsměv.
Ale těchto témat jsou plná různá high-end fóra, i česká, kde se o tom s poměrně velkou vášní debatuje. To už bysme mohli začít vést debatu na téma, zda hraje líp Hugo TT v černé, nebo stříbrné barvě a jestli by nebylo lepší, kdyby mělo modrou. Mám pocit, že hoši na head-fi říkají tomuto šarlatánství "hadí olej"
Každopádně kdo je přesvědčený o účincích ceraballu, měl by si udělat ABX test. Se zavázanýma očima mu to může manželka pustit 3x kombinace s amuletem a bez něj a on určí, které dva vzorky jsou shodné. Toto by nalilo čistého vína, neb víra hory přenáší a fantazie je mocná čarodějka.
Naposledy upravil martas38 dne 28. 10. 2020 18:40, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 10. 2020 18:30

zino333 píše:@MHOE: Pokojne zostaň, ja síce rozdiel medzi káblami počujem, ale tým podložkám tiež nerozumiem.

Pro úplný kontext dodávám odkaz na svůj prehistorický článek na téma kabelů:
http://headaudio.weebly.com/clanky/muj- ... dio-kabely

Dá se říct, že byť se v mé audio sestavě za uběhnuvších pět let změnilo naprosto vše, názor z článku zůstává neměnný. Sekce "Závěr a diskuze" jej - pro zájemce - velmi dobře shrnuje.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 28. 10. 2020 18:56

@MHOE: Pokojne zostaň, ja síce rozdiel medzi káblami počujem, ale tým podložkám tiež nerozumiem.

Hoši v pohodě. Leží mě to tady, tak jsem je tam ,,fouknul". A hlavně :!: , to lépe vypadá!! ;-) ;-)
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 10. 2020 19:08

@martas38: Slyšel jsem obě barevné varianty TT 2 a kupodivu hrají stejně. :lol:
S těmi antivibračními podstavci taky nevím, ale radši už nedělám žádné závěry předtím, než budu mít praktickou zkušenost. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků