Náhrada za WiFi router ASUS RT - N11P,

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bubu007 1. 7. 2022 20:05

Zdravím,
Udělali jsme na zahrádce altánek a občas by se tam hodil internet. Mám v úmyslu použít zmíněný ASUS, který bych propojila kabelem s uvažovanou náhradou. Už dva dny sbírám na netu moudra, ale stále nevím co vybrat.
Situace je následující. Od poskytovatele máme net o rychlosti 90 Mbit/s. Použití je jen na net a TV přes aplikaci SledovaniTV - kdy je vysílání v HD. Připojují se TV, 1x NB, 2x tablet a telefon - brouzdání a nějaká videa. Většinou ne najednou. Tak si myslím, že není třeba nějak zvlášť výkonný router.
Vybrala jsem nějaké náhrady a tak co si o tom myslíte.
1) Asus RT-N19
2) TP-Link Archer C54 nebo 64
3) TP-Link Archer C6 v3.2
Nejraději bych chtěla ASUS z důvodu, že už se trochu orientuji v nastavení a předpokládám, že to bude stejné.
Dík za rady a nekamenujte mne
bubu007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 1. 7. 2022 20:44

Ten poslední
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu007 1. 7. 2022 20:48

Zapomněla jsem upřesnit, že po kabelu je připojen PC, jedna TV , druhá přes WiFi.
bubu007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 1. 7. 2022 20:57

V krátkosti

1) má jen jedno pásmo
2) pouze 100MB
3) 2 pásma,1000MB
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 7. 2022 07:25

Pokud myslet do budoucna, přijdou mobily s novými schopnostmi, co třeba Asus RT-AX53U.
Kabel out sice jen 3x ale to vychází.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod bubu007 3. 7. 2022 10:36

polda píše:V krátkosti

1) má jen jedno pásmo
2) pouze 100MB
3) 2 pásma,1000MB


Díky za radu.
Specifikace jsem si u nich pročetla, jen neumím vyhodnit, co vše při mém nenáročném používání potřebuji.
Dočetla jsem se např. že 5GHz je hůř prostupný přes překážky - zdi apod.
Jestli by nakonec nebyl lepší nějaký kvalitní n-kový 2.4 GHz.
bubu007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 7. 2022 14:01

Samostatné 2,4 jsou spíše staršího data výroby takže i slabší součástky vevnitř.
Jak uvádí kolega dnes by vám každý doporučil i 3 pásma.
Pokud bychom měli někde ve skříni použitou 2,4 , tak bych ji vzal ale dnes kupovat nové, ne.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu007 3. 7. 2022 17:41

Já nechci otravovat, ale jak píšu, jsem z toho poněkud zmatená.
Stávající ASUS RT 11 při mých nárocích zatím dostačuje. Důvod koupě jiného je ten, že stávající chci použít k přivedení internetu do altánku.
A když už budu kupovat nový, chtěla bych něco spolehlivého.O stávajícím ASUSU ani nevím, prostě funguje - 3 možná 4 roky bez záseku.
Proto ten ASUS N19. 4x anténa, vylepšené pokrytí a výkon WiFi až 600 Mb/s.
Na rychlost od poskytovatele 90 Mb/s to podle mého nebude brzda. To samé 100 Mbit LAN a WAN.
Tím, že koupím nějaký 1Gbit asi internet nepoběží rychleji. Nebo se hloupě pletu a 1Gbit je důležitý? V tom případě bych ráda požádala o vysvětlení, pokud možno si uvědomte, že jsem v tom poněkud přibržděná.
Můžu uvažovat o 2 pásmovém kde by mohla být výhoda - 5GHz bych použila pro jednu TV a NB,jsou v přímé viditelnosti routeru . Pro tablety a MT pak 2.4GHz při pokrytí domku v ostatních místnostech co by 5 třeba nezvládla. Jesti si to představuji dobře a hlavně jestli to dává smysl. Pořád si myslím, že by ta 2.4 zvládla všechno.
Na výběr jsem koukala na ten TP-Link nebo raději mé oblíbené ASUS - AC 750L nebo AC 1200.
Tak jestli jste to vydrželi číst až sem, budu moc ráda, když mi pomůžete a objasníte, na co se soustředit.
Ještě závěrem. V dohledné době cca 3-5ti let nepředpokládám zrychlení netu od poskytovatele a tím i moje nároky budou stále nízké.
A zapoměla jsem napsat, že v místě jsou jen 3 WiFi 2,4 GHz s velmi slabým signálem 1-6-11, takže rušení je skoro vyloučeno když se domluvíme na 1-5-9-13.
bubu007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 7. 2022 19:32

Všechny 3 stojí podobné peníze. Takže po finanční stránce je to jedno co si koupíte. Asus je z 2019, c54 z 2020 , C6 se začal prodávat loni v létě. Také si koupíte 3 roky starý telefon nebo z loňska? I když telefonují oba stejně a SMSky posílají také?
Modem z loňska umí věci,které před 3 roky nikdo neplánoval nebo byly pouze v dražších modelech.
Kupte si za své peníze co chcete. Tady byl dotaz,co si pořídit, odpověď byla co z těchto přístrojů je nejlepší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu007 3. 7. 2022 20:03

Díky, ještě bych měla dotaz, co ten ASUS RT-AC1200.
bubu007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 7. 2022 20:42

Je dražší a nemá 1Gb Lan/WAN . - vyšší rychlost znamená ( lepší komponenty v přístroji,jinak by to nefungovalo).
Jsme v bodě proč dát víc peněz za menší výkon.
TP link se ovládá stejně jednoduše jako Asus .
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubu007 3. 7. 2022 21:15

OK, děkuji za trpělivost.
bubu007
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod polda 4. 7. 2022 17:38

Pokud by se to mělo týkat
,, náhodou,, tplinku C6 ,tak testovaná verze je V2............. prodává se V3.2..........
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 4. 7. 2022 20:47

"Náhodou" se to TPlinku netýká. Jen jsem upozornil na další možnost. Toď vše.
neradil
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků