Excel - nelze ukončit celou aplikaci

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrfilipi 8. 2. 2016 08:11

Dobrý den všem.

Již delší dobu nás v práci trápí chyba Excelu, kde nelze ukončit celý program, lze zavřít pouze aktuální sešit.
Excel se chová tak, že když dokončím potřebné práce na sešitu, tak ho uložím a chci zavřít celou aplikaci. Jenže když kliknu na zavírací křížek aplikace, tak celé okno jen lehce problikne, zešedne 90% ikon a to je vše. Mohu zavřít jen aktuální sešit a pak mohu založit nový sešit, ale ikony v ribbonu mám pak stejně šedé, rovněž jsou šedé i ikony na otevření jiného sešitu.
Takže jedinou cestou jak celý Excel zavřít je kill proces excel.exe.
Chyba se objevuje napříč verzemi W a verzemi MS Office, konkrétně u mě je to na W7 prof 64b a Excel 2010, oboje řádně aktualizované.

Neřešil jste někdo něco podobného?

Děkuji za rady.

Petr Filipi
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 8. 2. 2016 08:13

Nic takového mi excel nedělá. Máte origo verzi se všemi updaty?
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrfilipi 8. 2. 2016 08:33

No mně to taky ještě tak před rokem nedělalo.
Jak jsem psal, je to verze 2010 s aktualizacemi na W7 prof. 64b, taky s aktualizacemi.

Co jsem ještě odzkoušel je to, že když jsem 30x otevřel Excel s dafaultním prázdným sešitem, tak že bylo možné Excel vždy zavřít bez problémů. Jakmile ale otevřu Excel s nějakým hotovým sešitem, tak na 3. pokus jsem ho už nezavřel.
Koukal jsem ještě na doplňky, žádné nejsou aktivní a mám jich tam asi 10 neaktivních.
Taky makro nemám v problémovém sešitě žádné.

Edit - zkusil jsem bat souborem spouštět Excel v nouzovém režimu s následným otevřením nějakého sešitu a vypadá to, že je to lepší. Mrknu na ty doplňky, nějaký podezřelý je mi doplněj "Microsoft Actions Pane 3" - chybí mu např. cesta.

PF
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 8. 2. 2016 08:52

Je možné, že mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Použite softvér AdwCleaner. Všetko čo nájde odstráňte.

3. Vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo ešte nájde odstráňte. (Pre používateľov Windows XP sú staršie verzie programu v tomto archíve http://www.instaluj.cz/malwarebytes-anti-malware/starsi-verze).

Bod 2 a 3 vykonajte v núdzovom režime systému.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 8. 2. 2016 09:46

Nám to nedávno něco podobného dělalo rozšíření, které jsme si doprogramovávali sami a kde byla neošetřená výjimka ve VBA a na ní to taknějak podobně zamrzalo. Pokud nejsou brebery, zkusil bych se zaměřit tímhle směrem.
Rozhodně to není normální stav (W7-64b+Office 2010 provozuji 2 stroje, kolem mě desítky...).
radeksss
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků