Herní PC do 45000, classic / LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod thecifx 19. 5. 2022 14:45

Zdravím,

vzhledem ke konečně klesajícím cenám jsem se rozhodl konečně si pořídit herní stolní pc a chtěl bych vás poprosit o rady a návrhy, jelikož se v tom uplně nevyznám.

Požadavek na hlučnost: Classic / LN - bezhlučnost pro mě není priorita, ale na počítači budu trávit opravdu hodně času, proto by určitě neměl být extrémně hlučný

Účel: Hry - 75 % (hlavně COD:Warzone, F1), Programování 20 %, zbytek 5%

Finanční limit: 45 000 Kč

Operační systém: Koupím zvlášť, Windows 10 home

Sestavíte si PC sami? Raději bych nechal na sestavení na odborníkovi

Taktování: Nevyznám se v tom, takže pravděpodobně ne

Monitor: Nechám si od vás rád doporučit, ale nepočítám do ceny sestavy

Periferie: Mám


Původně jsem koukal na něco takového - https://www.hal3000.cz/produkt/hal3000- ... 0-pchs2507 s tím, že bych si vyměnil 16GB RAM za 32

Předem díky za rady a návrhy
thecifx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 5. 2022 16:53

To co jsi puvodne zamyslel je presne takove, jake bys to urcite nechtel mit. A sice extremne hlucne. (A take kvalitativne lacine, ale to letakovka byt ze sve podstaty musi.)

Pokusil jsem se Ti navrhnout kvalitni stroj s opravdu LowNoise hlucnosti. Vykonove jde o sestijadrovy intel i5 12500 se 32GB RAM a RTX3070:

44.970,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkazy na kosik otevirat vzdy v novem anonymnim okne prohlizece. Eshop uz o teto chybe sice vi od 03/2022, ale stale ji neopravil. IT oddeleni pry na oprave od te doby stale pracuje. Diky za pochopeni.


Dpolnkem pak krom kvalitni skrine a ticheho i ucinneho chlazeni jsou jeste 500GB SSD pro system, 2TB SSD pro hry a vyborny napajeci zdroj s certifikatem 80+ GOLD a s desetiletou zarukou.

-

Co ocekavas od noveho monitoru? Jak by mel byt velky? A kolik ze to za nej chceme utratit?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thecifx 19. 5. 2022 20:05

Diky za navrh :-)

U monitoru jsem se chtel vejit do 10k, jelikoz hraju primarne FPS hry, tak pozadavky na nej mam minimalne 144 refresh rate, full hd, velikost 24-28 palcu. Co jsem koukal, tak by teoreticky mohlo vyhovovat neco takoveho - https://www.tsbohemia.cz/dell-alienware ... 66507.html
thecifx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 5. 2022 20:11

To by určitě mohl, 240Hz se pro střílečky hodí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků