LN PC, 25 000Kc, programovanie a obcas hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Andy1221 17. 10. 2021 11:39

Zdravím :-),

potreboval by som pomôcť s výberom komponent pre nové PC. Už sa prakticky vôbec neorientujem, čo sa aktuálne oplatí a čo nie. Mám iba monitor a periférie - potrebujem teda celú bedňu.

[POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI] Low noise.

[UCEL PORIZENI SESTAVY] práca - programovanie (90% a viac). Zvyšok hry (max 10%) - ale nič náročné. Požiadavky:
* Výkonný procesor (preferujem viac jadier oproti vyššej frekvencii)
* Operačná pamäť s ECC a vyššia kapacita (32GB)
* Rýchly ukladací priestor (SSD / M2)

Pokiaľ ide o grafickú kartu tak na nej je možné výrazne šetriť. Stačí mi nejaká slabšia - nepotrebujem vysoký grafický výkon. Ide mi hlavne o zvyšok zostavy.

[FINANCNI LIMIT] ideálne do 25 000Kc. Samozrejme ak je dobrý dôvod tak o niečo posuniem - neni to rozhodne úplne pevný strop.

[OPERACNI SYSTEM] Dual-boot Ubuntu 20.04 a Windows 11. Licenciu na Windows budem mať vlastnú. PC zostava by mala teda splňovať nové požiadavky Windows 11 (TPM, DirectX12...). Viem, že napríklad TPM ide vraj obísť ale považujem už v dnešnej dobe za rozumnú požiadavku.

[KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN] Bez periférii. Iba bedňu.

[SESTAVITE SI PC SAMI] Ano.

[BUDETE TAKTOVAT] Nie.

Ďakujem za pomoc :-)
Andy1221
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 10. 2021 16:48

Za sebe pridam asi pouze povzdech:

Byvaly doby, kdy navrhnout "normalni" sestavu za 25k bylo jednoduche. Jenze Ty sis stanovil pozadavky, jako bys mel ten limit v naprosto jine mene a splnit vsechna Tva prani by bylo nesmirne tezke uz tehdy. Natoz pak dneska ... dneska se muzes s timhle zadanim "tak jit vyfotit".












Politicky korektni multikulti LGBTfriendly poznamka k vyse napsanemu: Nic z toho nemyslim ani naznakem spatne.
 
 
 
 
 
 
 
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 10. 2021 19:13

Jediné co mne napadá je tak akorát Ryzen 7 PRO 5750G (dá se koupit přes eBay) + B550 deska která má výrobcem stanovenou podporu ECC + ECC moduly ideálně o frekvenci 3200 MHz (ale spíše se držet WHQL) + dokoupit zbytek. Za deklarovaných 25k to asi nebude, ale úplnej přepal to nebude taktéž.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 10. 2021 20:08

Andy1221 - Mrkni na tohle a uvědom si, co v ceně chybí:
https://www.bohemiapc.cz/hp-z4-g4-t-xeo ... -3yw-w10p/
...No, možná lépe začít s více jádry odtud:
https://www.bohemiapc.cz/hp-z4-g4-works ... -dvd-w10p/
...nebo se domluvit s Behemot2077, má to na tlapě: viewtopic.php?style=2&f=932&t=1317780&p=12962230#p12962230
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků