Prohlížeče - obnovení po reinstalaci OS

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drazer 19. 9. 2021 11:04

Budu reinstalovat W10 a potřeboval bych nějak uložit "otevřená okna z minula". Používám Operu, FireFox a Chrome - dohromady v nich mám stovky otevřených oken, která bych potřeboval po reinstalaci OS nějak rychle a pohodlně znovu načíst. V Chrome jsem našel že existuje synchronizace přihlášeného účtu, ale nepochopil jsem jak po nové instalaci Chrome ty okna zase nahodím ...
Takže jak obnovit okna / karty / panely v Opeře, FireFoxu a Chrome po nové instalaci?

Dík
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 9. 2021 12:29

Existuje povel kontextového menu "otevřít všechny záložky" nad složkou uložených odkazů. Tak když uložíš odkazy otevřených oken do složky a pak provedeš zálohu/export, po importu je takto otevřeš.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 20. 9. 2021 14:28

O kterém prohlížeči píšeš? V mozile kdy najedu myší na +, tak se zobrazí text "Otevře nový panel (Ctrl+C)" - takže předpokládám že Mozila otevřenému oknu říká "panel". A ano menu Mozily píše i o "Záložkách" - vidím Záložky / Správa záložek / Import a Záloha / Zálohovat - vytvoří soubor bookmarks-2021-09-20.json - to je ono? Záložky jsou Panel / Okna?

Já bych potřeboval v každém nmou zmíněném prohlížeči přesně popsat postup importu a exportu otevřených oken ... "otevřít všechny záložky" ve FF nevidím ...
Neb pokud se mi to nepovede, tak mě raní :) ...
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 9. 2021 15:42

Tak třeba Mozilla Firefox.
Každé otevřené okno (mohu mít i jako panel=ouško) mohu uložit do "oblíbených" záložek jako odkaz. Odkazy v "oblíbených" záložkách mohou mít různé složky a mohou být i v "liště záložek".
Pokud myší najedu nad složku (kde je víc záložek=odkazů), pravým tlačítkem vyvolám kontextové menu a zvolím "otevřít všechny záložky (=všechny odkazy).
Nebo každou záložku=odkaz zvlášť odklepneš se Shift jako samostatné okno.

A ano, vše lze exportovat a pak importovat ve Správě záložek.
(Asi trochu motám názvosloví.)
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 9. 2021 15:52

Není ve Firefoxu jednodušší nainstalovat addon URLs List, kterej do texťáku vypíše adresy VŠECH otevřených panelů? Skrze stejnou cestu pak lze všechny tyto panely otevřít i na čerstvé instalaci FF.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drazer 23. 9. 2021 01:00

Na Firefox jsem použil URLs List - OK
Na Chrome OneTab - OK
Na Operu ... zatím nic ... Přes (tuším) Copy URLs jsem z ní vytáhl adresy do *.txt, ale neumím je zpátky importovat (když tak přijde na řadu stará dobrá ruční práce:)). Opera má v sobě Import / Export, ale asi jen záložek a oblíbených ... Otevřený okna mi to nerozchodilo ... Někdo ví jak na Operu?

Jinak díky pánové, případně dámy
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 23. 9. 2021 05:16

V Opeře stačí zazálohovat
Profile: C:\Users\uzivatel\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
Je to nejrychlejší způsob...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 9. 2021 17:34

Tab Session Manager - Firefox, Chrome (funguje i v Opeře)

Umožňuje automatické i ruční ukládání sessions, jejich úpravy/export/import i zálohu do cloudu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drazer 25. 9. 2021 17:21

Tab Session Manager - Export vidím, Import nevidím ... Vytvoří soubor, ale nevím jak ho v čisté instalaci použiji, když nevidím Import / Open File nebo něco podobného ...

-- 25. 9. 2021 18:24 --

Abox píše:V Opeře stačí zazálohovat
Profile: C:\Users\uzivatel\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
Je to nejrychlejší způsob...


Díky, taky jsem to takle dřív u prohlížečů dělal, ale ... Opera Stable mi ted zabírá 600MB - tak nevím jestli stím nepřenesu i hodně zbytečnýho balastu ...
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 9. 2021 17:34

Drazer píše:Tab Session Manager - Export vidím, Import nevidím ...

Tab Session Manager > Nastavení > Relace > Import sessions (https://github.com/sienori/Tab-Session- ... ons#import)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 25. 9. 2021 17:52

Musíš předtím smazat data prohlížení z Opery:
https://help.opera.com/en/latest/securi ... owsingData
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 28. 9. 2021 20:08

Zvlastne ze nikto nespomenul portable verzie programov, ja pouzivam takmer vsetky programy portable, su v samostatnom priecinku, takze po preinstalovani OS nemusim robit nic, vsetky programy funguju, so vsetkymi nastaveniami.

Pouzivam dost specificke nastavenia, casto mam upravenych mnoho klavesovych skratiek a v pripade prehliadacov pouzivam aj vela rozsireni a vo Firefox aj "skryte" nastavenia mam zmenene, vsetko mam prisposobene, aby sa to jednoduchsie a rychlejsie pouzivalo, neviem si predstavit to vsetko preinstalovat a nastavovat, stahovat rozsirenia a pod.

Mam samozrejme vsetko aj zalohovane a je to tiez jednoduchsie.

Tak to berte ako tip, namiesto zlozitych postupov, pri portable verziach staci copy/paste. :-)
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 9. 2021 20:43

Drazer nepíše, že by měl nyní před novou instalací verze portable. Takže aspoň jedenkrát musí použít výše uvedené rady.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 28. 9. 2021 22:44

Já mám taky většinu programů v portable verzi, nevýhoda je, pokud je na počítači více lidí, pak každý musí mít svoje portable programy. Ale skutečně portable je dnes snad jen Firefox.

Nevím, jak Opera, ale třeba u Google Chrome portable jsou tyto problémy: hesla nejsou uložená, certifikáty nejsou přenosné, nastavení některých doplňků taky nebude fungovat.

https://portableapps.com/apps/internet/ ... e_portable
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků