Pevný internet v Německu (rada)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RoMeiRo 3. 7. 2020 20:50

Dobrý večer,

chtěl bych poprosit některé z vás, kteří se orientují v nabídkách PEVNÉHO připojení k internetu - konkrétně v Německu.

Věc se má takto:
Příští víkend se stěhujeme s manželkou do Německa kvůli práci. Vše se spachtovalo hrozně rychle (asi během 10 dní), takže není moc prostoru na manévry. Stěhujeme se do rodinného domu, který prochází rekonstrukcí. V domě nejsou a nebudou žádné rozvody! - Dnes jsme se tam byli poprvé podívat....

Majitelka domu si myslí, že by stačil mobilní internet a správce, který se aktuálně o dům stará na dotaz jestli je v domě nějaký internet řekl, že ne, ale že kousek na benzínce je (ehm). Takže toť představa o tom, když někdo nepotřebuje internet a nemá představu o tom, že lidé mají různé potřeby.

Všichni 3 operátoři (Vodafone, O2, Telekom) nabízí klasicky DSL (na kterém očividně stojí celé Německo), jenže podle zadané adresy to hlásí jen 16 mbit. Za prvé je to v roce 2020 nesmysl a za druhé v domě nejsou rozvody, takže DSL nehrozí.

V ČR se mi líbí ten "Pevný internet na doma" nebo "5G internet" (vím, jen marketing). Prostě se mrskne anténa k oknu/střechu a přes LTE je to neomezený internet (50/100/250 mbit) bez datového limitu.

Chtěl bych minimálně 50 mbit - rozpočet je např. 50-70€ měsíc (takže klidně co se zvládne - čím víc tím líp). Potřebuju aby rychlost internetu prostě obsloužila mojí vedlejší pracovní náplň (grafické práce, takže stahování grafických podkladů) a hlavně IPTV (takže žádné sekání, apod.) protože na němce odmítáme koukat + hraní na XBOXU.

JENŽE !! Já nevím jestli němečtí operátoři takovýto internet nabízí, němčině neholduju tak, abych si dokázal bez problémů projet stránky operátorů a zjistit si to.

PROSÍM TEDY NĚKOHO kdo by mi pomohl najít nějakého poskytovatele internetu ve městě Ottendorf-Okrilla (kousek od Drážďan), který by mi dokázal obstarat PEVNÝ internet na doma bez FUP v minimální rychlosti 50 mbit a víc.

Nevím jestli tam třeba existují nějací lokální provideři, kteří např. nabízí Wi-Fi připojení... ?? Nevím jak to bez pořádné němčiny hledat.

Přijde mi, že mobilní tarify mají Němci naprosto bezkonkurenční, ale s pevným internetem jsou sto let za opicemi...

Děkuji moc za pomoc,
Roman

-- 3. 7. 2020 22:10 --

Našel jsem teď třeba něco jako GigaCUBE od Vodafone
https://zuhauseplus.vodafone.de/gigacube/

FUP 125 GB / 250 GB / Neomezeno .... Jenže neomezený je za 74,99€ což už mi přijde randál - nevadilo by mi to, kdybych z toho však dokázal vyždímat 500 mbit (na stránce dole je tabulka - jenže to je AŽ - tak nevím jestli se nedá někde vyčíst reálná rychlost) ... a s limitem pevný net? sssss .. nikdy jsem si doma spotřebu neměřil, tak nevím kolik je vlastně 250 GB v běžném provozu, když by sem tam po večerech jela IPTV v HD a já u toho občas potahal nějaký XX-XXX MB grafické materiály (+ běžné věci jako surfování, mail, apod.)

Ale tohle je v podstatě to co hledám.. jen kdyby někdo dokázal najít něco podobného, jiného, u jiných poskytovatelů...

Děkuji moc
RoMeiRo
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 7. 2020 22:27

A jako si myslíš, že tady jinak běžně máme po ruce křišťálové koule, či co? Co takhle připsat i nějakou adresu / lokaci, o které se bavíme?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 4. 7. 2020 08:18

Nevím jak se Ti to povedlo, ale ten příspěvek má tak idiotskej tón a vyznění, spojenej s pevnýma názorama na věci, kterým evidentně ani moc nerozumíš, že se mi to ani za tebe nechce googlit.

Tak aspoň připojím, že u nás (IPTV, Netflix, homeoffice a jinak standardní domácí internetování) mám usage kolem D300/U100 měsíčně. Nejvíc žere netflix, kde film umí být 6-10 GB (máme ten 4K tarif).
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 7. 7. 2020 13:20

https://www.vodafone.de/hilfe/netzabdeckung.html
V Ottendorf-Okrilla není 5G pokrytí, takže budete viset na LTE a tomu budou odpovídat i rychlosti (max. desítky Mbit/s, v německy mluvících diskusích jsem narazil i na 20 Mbit/s).

Gigacube LTE stojí jednorázově €1, datový limit je 500GB (teď v akci do 30. 9. "neomezeně po dobu kontraktu", kontrakt je na dva roky). Poplatek za zřízení je €49.
https://zuhauseplus.vodafone.de/gigacube/

Internet v Německu je drahý. Něco jako "místní Wi-Fi ISP" v Německu prakticky (s výjimkou nějakých lokálních komunit) neexistuje, to je české specifikum; optika do domu od malých hráčů existuje, ale je výjimečná. Celá země jede na kabelovce nebo VDSL. VDSL od dominantního hráče stojí €44 resp. €54 měsíčně. https://www.telekom.de/zuhause/tarife-u ... n/internet
Kabel je levnější (€50 za gigabit). https://zuhauseplus.vodafone.de/interne ... t=kip-1000

Myslím, že to nejlepší, co můžete udělat, je urychleně si najít bydlení s pořádnou konektivitou. :-)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků