Náhrada za RX 480 8GB

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 21. 7. 2020 22:00

Ahoj všem

vypadá to že moje GK odchází, artefakty sice nevidím, ale po delší zátěži se objeví černá obrazovka a pomůže jen tvrdé vypnutí. Ještě jí zkusím vyčistit a zahřát horkovzdušnou pistolí, ale stejně. Mohli byste mi poradit jaká GK by se hodila jako náhrada? Určitě nepotřebuju špičku, nemám žádný ultra mega špičkový monitor, jedu ve FHD. Cena kolem 10K.

A jinak mám:
MSI B350 + Ryzen 5 1600X
32 GB RAM
Corsair RM650x 650W

Díky
ArnyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 7. 2020 23:59

Otázka, zda-li se teď, když jsou nové generace karet na spadnutí, vyplatí vůbec nová GK kupovat. Pokud RX 480 výkonem stačí / vyhovuje, tak proč za pár tisíc nevzít nějakou bazarovou RX 580?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delllatitudec 22. 7. 2020 10:57

Já bych tu 480 vzal na pokusy, jestli chcete tak můžete napsat sz :) .
delllatitudec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ArnyCZ 22. 7. 2020 21:34

milsimr píše:Otázka, zda-li se teď, když jsou nové generace karet na spadnutí, vyplatí vůbec nová GK kupovat. Pokud RX 480 výkonem stačí / vyhovuje, tak proč za pár tisíc nevzít nějakou bazarovou RX 580?


Já všude narážím na názor, že se stejně budou všechny GK zdražovat a ty nový budou určitě nějakou dobu napálený, tak nevím jestli ty ceny někam spadnou. K bazaru nemám úplně důvěru v to, co se s kartou dělo. A jeden přímotop už doma mám, takže bych raději zkusil Nvidii.

Každopádně jsem to zkusil "po svym" dát do trouby a vypadá to, že se to povedlo. Už jen, že GK po sestavení funguje je úspěch. Teď budu asi chvilku testovat, jestli to k něčemu bylo. Nicméně bych se stejně zeptal k současný nabídce. Je lepší volba 1660 Ti za cca 8700,- nebo levnější 1660 Super nebo obyčejná 2060 za stejnou cenu jako 1660 Ti?
ArnyCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků