Kterou distribuci linuxu?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mickaelb 25. 4. 2005 13:13

Pozaduji co nejvice programu,co nejjednodussi instalaci,aby byla na cd (nemam dvd-rom),zdarma,na velikosti nezalezi,uvadejte i adresy ftp. Dekuji.
mickaelb
Junior

Odeslat příspěvekod root 25. 4. 2005 19:31

Fedora core II, snad III, jinak pokud menas net tak to s tema 'programama' bude asi celkem problem ;)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 25. 4. 2005 19:48

Mandrake 10.2 (novy nazev Mandriva)
http://www.abclinuxu.cz
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bzucino 25. 4. 2005 20:01

Vyskusaj SUSE, to obsahuje vsetko mozne. Ale co sa tyka toho, aby si o Linuxe daco vedel, tak si prestuduj Linux Dokumetacny Projekt, da sa volne stiahnut. Sila Linuxu je v tom, ze sa ho mozes ucit, ucit ucit...
bzucino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quiark 25. 4. 2005 21:25

Se Suse 9.2 jsem se dost spálil. Instalace byla v pohodě, to jo, instalační program vypadá opravdu krásně (ale jak je to důležité?), KDE vypadá taky báječně, ikonky na ploše super, standartní obrázek na plochu opravdu optimistický, ale jinak jsem byl dost zklamán.

Zaprvé mi to přepisuje xorg.conf při každém restartu... budu muset najít, kde to vypnout, protože standartní nadetekované nastavené není podle mého gusta..

Dál mi chybí spousta programů. Je sice pravda, že z balíčku KDE, tedy klikacích programů je tam toho spousta, ale takové PHP, MySQL, Apache, TeX, Gvim, IDLE, Kdevelop apod. mi opravdu chybí ! Doufám, že to najdu někde už předžvejkané přímo pro Suse 9.2 v rpmku...
Ha!
Quiark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Boromir 25. 4. 2005 21:31

Jsou i jiné možnosti, Frodo. Různé cesty, kterými se vydat …
Boromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablik 25. 4. 2005 21:38

teeda....ja tiez mam suse9.2, ale ani jeden problem takyto nemam
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod Quiark 25. 4. 2005 21:57

Máš v něm Apache nebo PHP nebo TeX?
Ha!
Quiark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablik 25. 4. 2005 22:10

apache nepotrebujem, ale zda sa mi ze tam dakde na dvd bol...o ostatnych by som uz kecal...fakt nemam sajn
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 25. 4. 2005 23:01

Možná raději zůstaň u Windows, "požaduji co nejvíce programů" mi přijde jako dostatečně nesmyslná hláška.
Ale pokud to myslíš vážně, tak doporučuju třeba Fedoru nebo Mandrake, obojí používá rpm baličky a obsahuje klikací instalaci.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod root 26. 4. 2005 07:35

Jj, asi tak :)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod runway 26. 4. 2005 07:51

slackware linux, jednoznacne najlepsi linux
runway
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod root 26. 4. 2005 07:58

Heh, slackware je distribuce, _ne_ linux, linux je 2.6x :p
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bartolomej (novy) 26. 4. 2005 14:56

Se suse musím souhlasit, ta 9,2ka jak jsem se na ní těšil kvůli novému jádru, tak mě to zklamalo. Opravdu tam skoro nic není, Apache, PHP, Mysql, nějakej schopnej FTP klient, Tex a spousta dalšího, hodně knihoven je starých, prostě špatný. Novel to asi nevzal za správnej konec. Je pravda, že si to můžu zkompilovat a má to svojí poezii, hlavně když to pak nechodí jak má :-B
Doporučuju Fedoru nebo starší Suse (pokud netrváš na jádru 2.6), pro začátečníka asi nejpřehlednější a hodně podporovaný a instalace softu přes yast (u suse) je fakt easy.
bartolomej (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob.bob 27. 4. 2005 08:08

Obrázek
Boze, boze...

a) SUSE 9.2 existuje v nekolika distribucnich verzich, o ktere se bavite?

b) pokud mate nejakou "orezanou" verzi SUSE, je velky problem:

b1) zmenit zdroj instalace, aby ukazoval na FTP SUSE, kde je tech balicku celkem pozehnane?

b2) pridat dalsi zdroje z http://packman.links2linux.org/?action=index nebo http://linux01.gwdg.de/~pbleser/?

b3) kdyz uz neni dobra konektivita, tak poprosit kamarada aby vam obsah suse ftp a dalsi rpm uvedene vypalil na par DVD?


BTW: Sve obstarozni SUSE 9.0 jsem instaloval tak, ze jsem u znameho stahl na svuj disk obsah FTP suse a doma z nej vse nainstaloval. Nechybi mi nic z uveden
ych aplikaci a diky b2) aj. mam plno aplikaci, ktere v originalni distribuci nejsou (protoze tam treba ani nemuzou byt).

"schopnej" ftp klient? Nevim jak komu, ale mi naprosto staci ten co je v mc nebo Krusaderu. V KDE je tusim KBear.

starsi knihovny? Skutecne je to takova hruza? To je na tom doporucovana fedora(zvlast z doby, kdy vyslo suse 9.2, at srovnavame srovnatelne) jako lip?

ad) starsi jadro. Proc by mel clovek co chce co nejvic aplikaci potrebovat starsi jadro? Tenhle pozadavek dava tusit, ze muze chtit pripojit taky co nejvic HW a to by 2.4.x mohl byt problem (jen blba podpora usb disku si v mem pripade vyzadala zmenu jadra z 2.4 na 2.6 ..a to mi to doporucili primo v suse).

to Zorg: to, ze ma zvlastni pozadavky jeste neznamena, ze si nezaslouzi pomocnou ruku. Nebo tak nejak si predstavujete rozsirovani poctu uzivatelu linuxu - "radeji zustan u windows"?

Obrázek

Nedelejte z uzivatelu linuxu "elitare". Linux v dnesni dobe neni nic vyjimecneho, od davu se muzete lepe odlisit tak, ze si vymenite kryt na mobilu. LOL :D
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků