Slovo v češtině s nejvíce souhláskami po sobě?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mbing 5. 6. 2005 18:35

nejdelší co ještě zvládnu: nejkulaťoulinkatější
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 5. 6. 2005 18:37

to Wikan (+ cache)

hehe, tak yo, dooooooooooooobře... :oops:
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 5. 6. 2005 18:41

Nejnevykrystalizovávátelnějšími je taky hezký, a ještě delší, než to s tím JZD.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 5. 6. 2005 19:06

Strčprstskrzkrk....
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 5. 6. 2005 19:13

rvstbklmnrskltrvdskrdstrwpml napriklad
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 5. 6. 2005 21:28

Je to sice OT, ale je to taky nejdelší:
Vesnice v Thajsku
Kód: Vybrat vše
Krungthepmahanakornamornratanakosinmahintarayutthayamahadilokphopnopparatrajathaniburiromudomrajaniwesmahasatharnamornphimarnavatarnsathitsakkattiyavisanukamprasit
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SystemSecurity 6. 6. 2005 08:35

ADAMS:MYSLÍŠ "NEJNEOBHOSPODAŘITELNĚJŠÍMI"

OT:NEPOTOPEN, píše se pozpátku stejně...
This world(war) sucks! :-)
SystemSecurity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 10. 6. 2005 17:01

A co tahle: Plch zvlhl z mlh. Jednou jsem tuhle vetu pouzil na jednom Americanovi, co se chtel ucit cesky, protoze si ze mne nepochopitelneho duvodu myslel, ze cestina je jednoducha (naiva). Kdyz jsem mu touhle vetu napsal, tak na mne koukal jak vyorana mys (nebo spis vyorany plch :-) ).

BTW: Slova a vety, co se pisi zepredu i zezadu stejne, jsou palidromy, treba jako "rotor", "Kobyla ma maly bok" nebo "Jelenovi pivo nelej".
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandor 11. 6. 2005 07:32

Nejdelsi slovo v cestine je praprapraprapraprapraprapraprapra.................................dedecek nebo babicka to uz je jedno :D
S úsměvem jde všechno líp!!!
mandor
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 11. 6. 2005 13:26

big.alda píše:Je to sice OT, ale je to taky nejdelší:
Vesnice v Thajsku
ucode]Krungthepmahanakornamornratanakosinmahintarayutthayamahadilokphopnopparatrajathaniburiromudomrajaniwesmahasatharnamornphimarnavatarnsathitsakkattiyavisanukamprasit[/code]

Až na to, že je to hlavní město... my mu říkáme bangkok a běžně se mu v thajsku říká Krungthep...
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 13. 6. 2005 10:19

Na tech strankach co jsem nasel to bylo uvedeny jako "town", ale prislo mi, ze takovej dlouhej nazev nemuze mit nic jinyho nez vesnice ;). Jinak ten zbytek jsem tusil, ale spojky zustaly rozpojeny :).

Znamena to neco jako Mesto andelu :). Jinej prepis jmena:
Kód: Vybrat vše
Krungthep Mahanakhon Bovorn Ratanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokpop Noparatratchathani Burirom Udomratchanivet Mahasathan Amornpiman Avatarnsathit Sakkathattiyavisnukarmprasit


A taky jsem trochu hledal a nasel tohle:
The longest word ever is the chemical name for a protien called Tryptophan synthetase, or C1289 H2051 O375 S8. The official chemical name for this huge (by molecular standards) molecule is:

METHIONYLGLUTAMINYLARGINYLTYROSYLGLUTAMYLSERYLLEUCYLPHENYLALANYLALANYLGVALYL
PROLYLPHENYLALANYLVALYLTHREONYLLEUCYLGLYCYLASPARTYLPROLYLGLYCYLISOLEUCYL
GLUTAMYLGLUTAMINYLSERYLLEUCYLLYSYLISOLEUCYLASPARTYLTHREONYLLEUCYLISOLEUCYLGLUTAMYL
ALANYLGLYCYLALANYLASPARTYLALANYLLEUCYLGLUTAMYLLEUCYLGLYCYLISOLEUCYLPROLYLPHENYLALANYL
SERYLASPARTYLPROLYLLEUCYLALANYLASPARTYLGLYCYLPROLYLTHREONYLISOLEUCYLGLUTAMINYLASPARAGINYL
ALANYLTHREONYLLEUCYLARGINYLALANYLPHENYLALANYLALANYLALANYLGLYCYLVALYTHREONYLPROLYLALANYL
GLUTAMINYLCYSTEINYLPHENYLALANYLGLUTAMYLMETHIONYLLEUCYLALANYLLEUCYLISOLEUCYLARGINYLGLUTAMINYL
LYSYLHISTIDYLPROLYTHREONYLISOLEUCYLPROLYLISOLEUCYLGLYCYLLEUCYLLEUCYLMETHIONYLTYROSYLALANYL
ASPARAGINYLLEUCYLVALYLPHENYLALANYLASPARAGINYLLYSYLGLYCYLISOLEUCYLASPARTYLGLUTAMYLPHENYLALANYL
TYROSYLALANYGLUTAMINYLCYSTEINYLGLUTAMYLLYSYLVALYLGLYCYLVALYLASPARTYLSERYLVALYLLEUCYLVALYLALANYL
ASPARTYLVALYLPROLYLVALYLGLUTAMINYLGLUTAMYLSERYLALANYLPROLYLPHENYLALANYLARGINYLGLUTAMINYLALANYL
ALANYLLEUCYLARGINYLHISTIDYLASPARAGINYLVALYLALANYLPROLYLISOLEUCYLPHENYLALANYLISOLEUCYLCYSTEINYL
PROLYLPROLYLASPARTYLALANYLASPARTYLASPARTYLASPARTYLLEUCYLLEUCYLARGINYLGLUTAMINYLISOLEUCYLALANYL
SERYLTYROSYLGLYCYLARGINYLGLYCYLTYROSYLTHREONYLTYROSYLLEUCYLLEUCYLSERYLARGINYLALANYLGLYCYLVALYL
THREONYLGLYCYLALANYLGLUTAMYLASPARAGINYLARGINYLALANYLALANYLLEUCYLPROLYLLEUCYLASPARAGINYLHISTIDYL
LEUCYLVALYLALANYLLYSYLLEUCYLLYSYLGLUTAMYLTYROSYLASPARAGINYLALANYLALANYLPROLYLPROLYLLEUCYL
GLUTAMINYLGLYCYLPHENYLALANYLGLYCYLISOLEUCYLSERYLALANYLPROLYLASPARTYLGLUTAMINYLVALYLLYSYLALANYL
ALANYLISOEUCYLASPARTYLALANYLGLYCYLALANYLALANYLGLYCYLALANYLISOLEUCYLSERYLGLYCYLSERYLALNYLLISOLEUCYL
VALYLLYSYLISOLEUCYLISOLEUCYLGLUTAMYLGLUTAMINYLHISTIDYLASPARAGINYLISOLEUCYLGLUTAMYLPROLYLGLUTAMYL
LYSYLMETHIONYLLEUCYLALANYLALANYLLEUCYLLYSYLVALYLPHENYLALANYLVALYLGLUTAMINYLPROLYLMETHIONYLLYSYL
ALANYLALANYLTHREONYLARGINYLSERINE


Jenom mam takovej blbej pocit ze se tam neco opakuje jakoby to bylo zkopirovany...
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků