Co všechno má a nemá Nokie 3100 ...

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod baruš 26. 4. 2005 17:22

ahoj...
hodlam si kupovat nokii 3100, ale nevim o ni vsechno a tak mi doufam poradite:
1.ma nokie3100 vymenitelnou pryzovou klavesnici ???
2.je barevny displej aktivni nebo pasivni ???
...
a nemohly byste mi napsat nejake dalsi vyhody a nevyhody nokie 3100 ???
dekuju
baruš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Murmi 26. 4. 2005 17:39

Klávesnice je pryžová a bývá součástí celého nového krytu.
Barevný displej je pasivní, stejný jako u téměř celé series40 a má 4 tisíce barev, ale má dobrý kontrast i jas.
Výhoda tohoto mobilu je poměrně velká výdrž bez vypínání na noc - 4 až 6 dní, dobrá a rychlá klávesnice, možnost uchování až 100 sms, možnost stahování her a pozadí.
Teď je ale v prodeji Nokia 3120 a v podstatě je to stejný mobil jako 3100, jen je v jiném, řekl bych propracovanějším obalu, ale záleží na míře vkusu.

(3210- ano to byl překlep - opravuji na 3120)
Naposledy upravil Murmi dne 26. 4. 2005 18:28, celkově upraveno 1
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baruš 26. 4. 2005 17:39

tak uz jsem si zjistila ze displej je pasivni........
budu rada za kazdou novou informaci o tomhle mobilku
diky :)
baruš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Murmi 26. 4. 2005 17:53

Teď jsem si všimnul, že jsi se rozhodovala mezi několika mobily a zřejmě tento vyhrává. Nějaký čas jsem jej používal, jako druhý mobil a vcelku mi vyhovoval. Pak při stahování melodií, umí přehrávat pouze čtyřhlasé. No není to žádný zázrak, ale je malý a lehký. Někde jsem ho viděl už pod 3 tisíce.
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 26. 4. 2005 17:54

Murmi píše:Klávesnice je pryžová a bývá součástí celého nového krytu.
Barevný displej je pasivní, stejný jako u téměř celé series40 a má 4 tisíce barev, ale má dobrý kontrast i jas.
Výhoda tohoto mobilu je poměrně velká výdrž bez vypínání na noc - 4 až 6 dní, dobrá a rychlá klávesnice, možnost uchování až 100 sms, možnost stahování her a pozadí.
Teď je ale v prodeji Nokia 3210 a v podstatě je to stejný mobil jako 3100, jen je v jiném, řekl bych propracovanějším obalu, ale záleží na míře vkusu.r/quote]
Trochu Te opravim. Klavesnice u 3100 neni soucasti predniho krytu, je zvlast a po case se docela dobre osoupe a zezloutne, ale neni problem koupit novou. Vydrz toho telefonu je relativni, pocitej 2-6 dni, coz je celkem velky rozsah, ale kazdy ma jinou zkusenost.
A ta novinka u T-mobile je 3120 ne 3210 samozrejme a lisi se jen krytem a klavesnici, ktere zatim neni bohuzel mozne koupit zvlast.
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_Novak 26. 4. 2005 18:04

No, nechci odrazovat, ale za příplatek něco víc než 100 Kč (!), si můžete pořídit Nokii 3200, která má navíc papírové kryty, rádio, foťák, 1MB paměť, svítílnu, lze odesílat MMS (u 3100 to jde taky, ale bez foťáku to je de facto na nic) a mnoho dalšího!
Petr_Novak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baruš 26. 4. 2005 18:55

ja vim, ale na me je 3200 moc extravagant a to nejak neberu...ja bych brala radeji 3120 ale t-mobile fakt, ne...no, jeste se pooptam kdy bude mozno 3120 koupit jinak nez s t-mobile.
ja se rozhoduju mezi oskarem a eurotelem...a to bude taky sila
jinak diky
kdyz nebudu moct sehnat 3120 samostatne tak asi nejspis vyhraje 3100...
myslite ze je to celkem dobra volba ???
baruš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chytrák 26. 4. 2005 18:59

Jo, je to celkem v klídku telefon. Dostává mě na něm fosforovej rámeček kolem klávesnice (v noci se podle něj dá telefon dobře najít).
Chytrák
Junior

Odeslat příspěvekod Luke 27. 4. 2005 10:35

[quote="baruš";ja vim, ale na me je 3200 moc extravagant a to nejak neberu...ja bych brala radeji 3120 ale t-mobile fakt, ne...no, jeste se pooptam kdy bude mozno 3120 koupit jinak nez s t-mobile.
ja se rozhoduju mezi oskarem a eurotelem...a to bude taky sila
jinak diky
kdyz nebudu moct sehnat 3120 samostatne tak asi nejspis vyhraje 3100...
myslite ze je to celkem dobra volba ???[/quote] ja Ti neco poradim, kup klidne 3100 a pockej si az budou dostupne kryty a klavesnice pro 3120, protoze to je uplne stejny telefon, jen v jinem krytu...
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baruš 27. 4. 2005 13:35

hmmm......diky moc...tak uz mam asi vybrano :)
diky moc lidicky ale klidne piste dal, ja budu fakty rada :D
baruš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jony 27. 4. 2005 17:45

"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AdamBo 29. 4. 2005 19:28

Obrovská nevyhoda N3100 je malá pamět a špatnej displej.
S funkcema to taky není žádná sláva ,je tam pouze uplnej základ.
Abych jí,ale taky v ničem pochválil ,no tak má skvělou pamět na SMS.
(telefon-150SMS+Sim karta)

Nepodporuje také EMS
AdamBo
Junior

Odeslat příspěvekod Luke 29. 4. 2005 23:41

scooter píše:Obrovská nevyhoda N3100 je malá pamět a špatnej displej.
S funkcema to taky není žádná sláva ,je tam pouze uplnej základ.
Abych jí,ale taky v ničem pochválil ,no tak má skvělou pamět na SMS.
(telefon-150SMS+Sim karta)

Nepodporuje také EMSd/quote]
v čem je ten displej špatnej?
Luke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeňýk 30. 4. 2005 01:06

Manželka jí (tu N3100 :wink:) má a ten displej je to nejlepší, co od Nokie doma máme (já mám totiž ještě N7650, N3310 a N3210 - každej se hodí na něco jinýho :lol:). Dokonce jsme měli štěstí a ten displej není ani trochu nažloutlej, jak prej občas bejvaj :?. Proto doporučuju před koupí raději dobře vyzkoušet a klidně si nechat předvést i víc kousků a z nich si vybrat ten s nejbělejší bílou :tleskani :D

Jo a miluje ji :oops: - nikdy by ji (prej :potichu) za jinou nevyměnila 8)
Jeňýk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Murmi 30. 4. 2005 05:40

Displej na to, že je pouze pasivní se čtyřmi tisíci barvami, je poměrně dobrý a je to standard jako u téměř celé series40. A ta malá paměť zase není taková nevýhoda pro nenáročného uživatele, a těch sms se tam nevejde 150 ale málo přes stovku, ale i to stačí ( ale například můj někdejší Siemens ME45 si sms-ek do paměti vecpal přes 500).
Murmi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků