DSi

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Koupíte si DSi?
Ano, hned při launchi 3 %  8%  [ 3 ]
Ano, ale později 20 %  54%  [ 20 ]
Ne, stačí mi moje NDS/NDSL 14 %  37%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 37

Odeslat příspěvekod dr.miša 2. 3. 2009 13:34

Měl jsem stařičké DSko, pak sem ho střelil a tohle nové DSi mě hooodně nadchlo, dřív nebo později bych do něj určo šel :-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Woodbin 3. 3. 2009 09:11

Moje staré DSlite už dodělává, vrchní displej háže chyby, baterka nevydrží, celé poškrábané, repráky chraptí...mám ho 2.5 roku :) K narozkám budu chtít DSi a seženu si k němu nějakou z nově vydanných flashkaret (Kvuli hudbě a homebrew samozřejmně ;)), doufám, že než přijde červenec tak vydají iSakura nebo alespoň M3 iReal :). DSi se mi celkem líbí, ale vadí mi jednak absence GBA slotu (sbohem GBA hry :'( ), ale kvuli tomu si asi nechám své stařičké DSlite, a také mi vadí nepodpora OGG a MP3...s AAC zkušenosti nemám, takže nevím jak kvalitní to je formát...každopádně se na DSi těším a budu doufat, že jednoho červencového dne jej dostanu k narozkám :D
Geek; ex-programmer; Steam games collector; synth player; furry
N3DSXL + Luma3DS, ,PSone, GPD Win 1
3DS: 3153-5496-4439
Switch: SW-5480-0881-7906
Woodbin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 3. 2009 12:57

Tak je to oficiálně potvrzeno: DSi je opět regionfree
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 8. 3. 2009 15:00

Tak pokud narážíš že je to stejné co NDSL tak to pozor...dva fotáky, větší displeje, tenší, NDSiWare hry, stahovatelný software, úprava fotek, přehrávání MP3, Opera prohlížeč, slot na SD kartu, hry pouze pro NDSi atd. Já myslím že je toho dost, navíc pokud bude z lepšího materiálu než NDSL a nebude se tolik kazit tak to bude super



Tak já si ho teda rozhodně nepořídím, možná za páááár let až moje DSlite doslouží,zatím jsem s ním velice spokojen.Větší displeje - opravdu jen o malý kousek,dva fotáky - 0,3MPx nic moc záleží kolik dobrého softu(her) pro ně bude, přehrávání mp3 apod - na to má dnes každý mobil i s fotákem, Opera prohlížeč - no budiž ale stejně kdo ho chtěl tak už ho má :-) tenčí?O pidikousek ale taky větší na to nezapomeŇ :-)
Velké plus je větší výkon takže vymakanější hry, ikdyž co jsem zatím viděl nějaké připravované na youtube tak ty se od těch DSkových nějak extra nelišily, uvidíme tedy.
Velké mínus má ode mě za ten gba slot, určitě si spousta lidí jako já rádo zahraje i gba hry, ikdyž jsem slyšel že v dsi mají být řešeny nějakým emulátorem...
Cena bude ze začátku vysoko a myslím že se pro to pohrne spoustu lidí aby zjistili že to zas tak extra není :-) Ale výhoda pro toho kdo bude chtít lite protože tech se pak bude válet všude spousta :D Jasně že kdo má rozbitej DS první generace, tak se mu víc vyplatí jit do DSi, to zase jo.
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Woodbin 8. 3. 2009 19:34

zip123 píše:
Tak pokud narážíš že je to stejné co NDSL tak to pozor...dva fotáky, větší displeje, tenší, NDSiWare hry, stahovatelný software, úprava fotek, přehrávání MP3, Opera prohlížeč, slot na SD kartu, hry pouze pro NDSi atd. Já myslím že je toho dost, navíc pokud bude z lepšího materiálu než NDSL a nebude se tolik kazit tak to bude super



Tak já si ho teda rozhodně nepořídím, možná za páááár let až moje DSlite doslouží,zatím jsem s ním velice spokojen.Větší displeje - opravdu jen o malý kousek,dva fotáky - 0,3MPx nic moc záleží kolik dobrého softu(her) pro ně bude, přehrávání mp3 apod - na to má dnes každý mobil i s fotákem, Opera prohlížeč - no budiž ale stejně kdo ho chtěl tak už ho má :-) tenčí?O pidikousek ale taky větší na to nezapomeŇ :-)
Velké plus je větší výkon takže vymakanější hry, ikdyž co jsem zatím viděl nějaké připravované na youtube tak ty se od těch DSkových nějak extra nelišily, uvidíme tedy.
Velké mínus má ode mě za ten gba slot, určitě si spousta lidí jako já rádo zahraje i gba hry, ikdyž jsem slyšel že v dsi mají být řešeny nějakým emulátorem...
Cena bude ze začátku vysoko a myslím že se pro to pohrne spoustu lidí aby zjistili že to zas tak extra není :-) Ale výhoda pro toho kdo bude chtít lite protože tech se pak bude válet všude spousta :D Jasně že kdo má rozbitej DS první generace, tak se mu víc vyplatí jit do DSi, to zase jo.


Jen pro opravu, ty foťáky budou vnější 3 mpix a vnitřní 0.3pix (VGA) ^^ :-)) . Moje Dslite se pomalu rozpadá takže si ho nechám hlavně kvuli možnosti GBA...jinak hry (pochopitelně originálky :)), homebrew, media atd. budu mít na Dsi. A pokud se do července cena nesníží tak na 5000, tak si ho objednám z UK.
Geek; ex-programmer; Steam games collector; synth player; furry
N3DSXL + Luma3DS, ,PSone, GPD Win 1
3DS: 3153-5496-4439
Switch: SW-5480-0881-7906
Woodbin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 8. 3. 2009 22:07

Nene, já tě musím opravit, oba foťáky jsou 0.3MPx je to z oficiálního vyjádření pana šéfa z nintenda Satoru Iwaty, můžeš si to ověřit i na foru http://www.mojenintendo.cz kde jsou odkazy na ofi rozhovory a vyjádření. Je to z důvodu za a) menší fyzické rozlišení čočky (blbost, 3MPx senzor by neměl ani o celý milimetr víc) a z důvodu nezatěžování procesoru (další blbost ten procesor je silný dost a nebudeš tam stejně dělat tolik věcí najednou abys ho nějak extrémně vytížil fotákem).Na druhou stranu nakonec jsou jen pro účely her a to stačí a na to jsou i dva foťáky až moc jen lákačka na lidi :D

Je jasný když máš roz***aný DSko tak si nebudeš kupovat teď nový dsko, to jen pokud by si chtěl ušetřit aspoŇ polovinu ceny DSi :D Ale jinak je to dost investice přecházet z dobrýho Lite na DSi, ale to je dneska běžná věc že lidi za paření dávaj hodně (vem si Wii), já k nim bohužel nepatřím, sotva jsem rád že mám super DSlitko :D :D :D Ale když si to můžete dovolit, tak proč ne 8-)
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 9. 3. 2009 01:46

Ano jak tady napsal zip, ty fotáky jsou oba pouze 0.3 Mpix...to je rozlišení 640*480 což je 2x více než rozlišení NDS displeje takže to postačuje, navíc Iwata řekl že je to taky proto, že ty fotky se pak ukládají rychleji a nezabírají tolik místa...opravdu pro potřeby NDS to stačí až až

zipe já bych viděl výhodu hlavně v NDSware hrách a obecně dalších stažitelných prográmků
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Woodbin 9. 3. 2009 06:34

Ahaaa děkuji že jste opravili mou neznalost ^^
Geek; ex-programmer; Steam games collector; synth player; furry
N3DSXL + Luma3DS, ,PSone, GPD Win 1
3DS: 3153-5496-4439
Switch: SW-5480-0881-7906
Woodbin
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 9. 3. 2009 10:10

já bych viděl výhodu hlavně v NDSware hrách a obecně dalších stažitelných prográmků


Tohle se přiznám vůbec neznám takže nemůžu posoudit, je to jak si koupíš nějaký body a za ně si pak stahuješ třeba jednoduchý (mini)hry? A musíš na to být někde v obchodě kde to podporují nebo kdekoliv kde se připojíš na net? U DSlite vím že to má nějakou takovou funkci akorát že se to snad smaže po vypnutí DSka, což je blbý ale na druhou stranu jsem to teda ještě nevyužil :-)
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 9. 3. 2009 11:45

zipe asi nevíš jak to chodí u Wiička co? Prostě si koupíš kartu s body (bud v obchodě, nebo přímo pomocí NDS či Wii přes kreditku) a jakmile jsi připojen s NDSi na internet (je to jedno kde, klidně i doma, prostě aby jsi tam měl funkční net nic víc) tak si můžeš stáhnout různé nové aplikace a nebo hry pro NDSi...někdy to nebudou jen minihry, ale plnohodnotné gamesy jak už jsme se mohli přesvědčit na Wii a jeho Wiiware hrách...navíc třeba v takovém wariu na NDSi budeš používat ke hraní vnitřní foták NDSi
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zip123 9. 3. 2009 15:59

No tak to teda nevím jak to chodí u WIIčka protože žádně nemám, je to moc drahý :-D
Warioware pro DSi jsem viděl video a je to podle mě velmi zajímavý koncept využití kamery, ale zase si neumím představit tohle hrát třeba ve vlaku při cestě na kolej nebo v tramvaji :D :D :D
Asi celkem funny záležitost.... 8-P
Alcatel OT302 -> Siemens A55 -> SE K300i -> SE W800i -> SE P1i -> SE T303 - > SE C510 -> VDFN 845 -> SE Xperia X8 -> SE Xperia X10mp -> SE Xperia Ray -> SE Xperia Arc S -> Sony XZ
zip123
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 9. 3. 2009 19:31

Peter S. Kenedy píše:plnohodnotné gamesy jak už jsme se mohli přesvědčit na Wii a jeho Wiiware hrách...
Jo pravda. Na Cravatě jsem chvíli hrál Lost Winds...no prostě kouzelná záležitost :love: :love: :love:
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smoke 12. 3. 2009 22:08

Wow no tak DSi mě láká, ale nemám tolik peněz :( škoda...ale časem do něj asi půjdu..neodolám :D
Nenávist je přítěž.

The future belongs not to those who wait...
Smoke
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 13. 3. 2009 14:31

Smoke píše:Wow no tak DSi mě láká, ale nemám tolik peněz :( škoda...ale časem do něj asi půjdu..neodolám :D


zase plán? :-D
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crewxson 13. 3. 2009 15:06

Na dsi je Cool ten vestavěný prohlížeč, vzhledem k tomu, že je výkonější i po stránce Wifi, je dost možné, že se na něm objeví videochat, což by bylo super jako svině.
CrewXson
Wii: 6194 5725 5728 3307
SSB Brawl FC: 1204-1051-5769
Mario Strikers FC : **** **** ****
Metroid Hunters FC: 1461 0795 3903
The Conduit FC: 0216-9006-6490
crewxson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků