SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 11. 2020 16:07

Ta TV tam byla navíc, prostě nechápu hraní na TV. Ale někdy si ho budu muset zkusit.

Všechna fóra závodních her jsou plná lidí s problémy. Každý den. Nejde tohle, nejde tamto, včera to šlo, už to nejde a tak.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 11. 2020 23:18

Ano, já uznávám, že se může vyskytnout problém a jeho vyřešení může vyžadovat nějaký minimální skill. IMHO furt lepší, než čekat na patch jak trotl.

A internet je plný lidí, co mají problémy s televizemi, mobily... I konzolemi. Nevím, co to dokazuje.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2020 12:00

Pokud hraju dva roky od vydání nějakou hru a každou chvíli tam čtu, že něco funguje a u mě vždy vše jelo, tak těžko uvěřím, že PC funguje tak spolehlivě jako konzole. Hlavně pořád jsem měl PC asi déle než konzole a vím, jak strašné to je. Takový GTA V launch byla tragédie na PC, ale na konzolích vždy bez problémů. Prostě pokud máš rád hry, tak konzole jsou daleko lepší volba, i když na PC také občas něco jede a dobře.

Ten koncept herního PC je celkově špatně, protože neexistuje moc unifikovaných věcí. Na konzolích máš jeden systém, jedno API, jeden výkon a prostě tu hru tam připravíš. PC je úplný nesmysl z hlediska vývoje her, ale dnes by to mělo být vše lepší než třeba před 20 lety. Reálně ale není.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2020 13:26

LOL, zrovna na konzolistovi popisuje někdo FH4:
tak si zadej do Googlu FH4 PC won't start. Kolik já tam udělal reinstalu, všechny postupy co psali. A pustilo se mi to třeba 1 z 10 pokusu, pak ani to ne. Vždy splashscreen a konec. Navíc i kdyz to bylo nainstalovaný na SSD, tak to rozhodně nrnacitalo tak rychle. Teď? Zmacknes a za chvíli jsi ve hře...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 11. 2020 23:35

Nevím, mně jede :-D Sice se nedá hrát, protože 8 GB Ram je prostě málo (kéž by si to umělo půjčit trochu z grafiky :-D), ale jede. V HDR s adaptivními triggery.

Ano, je o mnoho větší šance, že ti na PC něco nepojede. A ano, pokud chceš jen nějak hrát, pak může být konzole lepší volba. PC se ti odmění tím, že ti hru spustí v nejlepší kvalitě, případně je na tobě (ne vývojáři), jestli upřednostníš fidelity, rozlišení nebo framerate. Máš volbu, čím hru budeš ovládat. Máš volbu, jak hra bude vypadat. Máš možnost to všechno ovlivnit, případně modama doladit. A daní za to všechno je, že se v tom budeš muset občas hrabat. Mně to nevadí a vlastně mě to i baví (je to určitá satisfakce rozchodit 20 let starou hru - to vy konzolisti nezažijete). A když si chci jistojistě něco zahrát a nechci se s tím prcat, no tak si nainstaluju cokoliv, co není 10 let starý a vím, že to pojede na první dobrou, bude to podporovat ovladač a budu to moc hrát ve 120 FPS s Freesync, což konzole vítězoslavně objevily teď.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 11. 2020 11:57

To je právě ono. Možnost volby, ta nikoho nezajímá. Chceš hrát, tak máš hrát. Na PC si můžeš hodiny hrát s nastavením, abys zjistil, že už to hrát nechceš. Můžeš tam dávat mody, abys zjistil, žes jich zkusil milion a vlastně ani nehraješ.

Svoboda je věc, která akorát ruší. Proč si myslíš, že většina lidí má tak nudné životy, i když můžou cokoli? Protože každý je rád omezený. Ty výhody PC musejí nabízet něco za to a to něco je moc málo na to, aby se to vyplatilo.

Také jsem hrával Battlefield 4 ve 120+, abych se stejně pak vrátil na PS4. Ani už nevím proč, asi stálo PC za ***** :D Pro hráče máš konzole a pro občasné hraní je PC dobré. Na simulátory bude vždy PC hlavní platforma, ale to hraje minimum lidí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 11. 2020 13:23

Dobře, buď omezený, jak potřebuješ :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 11. 2020 17:35

Omezení má výhody. Až jednou pořídíš konzoli, tak to pochopíš. Ale tvůj styl hraní je stejně dost nestandardní, tak může být PC pro tebe to pravé.

-- 26. 11. 2020 17:38 --

Na tohle je konzole fakt škoda, v tom to asi bude. Ty prostě hraješ jinak. A co Grid, jaký ti přišel? Jinak serious sam má vyjít remaster všech dílů, tak jsem o něm přemýšlel. Ta hra je trochu ujetá, ale tenkrát mě to docela bavilo :D
Za letošek zatím snad rekord.

Life is strange
Crash time 2
Crash time 3
Crash time 5
007 Agent under fire
007 Nightfire
007 Everything or nothing
007 Bloodstone
Call of duty: Roads to Victory
Grid 2
Underground 1
Underground 2
Tomb Raider Legend
Serious Sam 2
Serious Sam Next Encounter
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 11. 2020 22:37

Co se ti na tom seznamu nezdá? Krom toho, že je tam 5 konzolových titulů, co jsem hrál na PC :-D

Life is strange - ovládání jako na konzoli, 4K 60 FPS. Netuším, v čem by to mohlo být na konzoli lepší a nestálo by to dva doláče.
Crash time - prostě auta. Ovládání jako na konzoli, jen pětka na ***** optimalizovaná, to uznávám.
První tři bondovky konzolovky - 4K místo trapnýho PALu
Bloodstone - 4K 60 FPS. Ovládání jako na konzoli, kde to vypadalo x krát hnusněji.
COD - upscale do 5× nativ, přičemž analog na xbox ovladači je zcela určitě lepší než na PSP
Grid byl super. Je to jiný, než jednička, ale byl jsem zcela spokojen až na asi 2 závody, kde byla dosraná obtížnost a byl jsem rád, když jsem to dojel na easy.
Underground 1 + 2 - tvl podívej se, jak to na těch konzolích vypadá :-D Redux verze 4K 60 FPS, ovládání jako na konzoli.
Legend - PC verze zabugovaná, bod pro konzole.
SS 2 - PC verze vs. konzolová verze nesrovnatelné. 4K 60 FPS.
Next Encounter - originál v PALu, u mě 4K 60 FPS.

Já fakt nemám pocit, že bych byl nějak ošizen.

-- 26. 11. 2020 22:39 --

SS je zvláštní. Pro mě ta série má strašný kouzlo, i když jsem ty hry nehodnotil nijak zvlášť vysoko a všechny jsou delší, než by měly být. Ale mají fantastickou muziku a Sam mi ze všech badass protagonistů přijde nejsympatičtější.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 11. 2020 01:54

Jasný, ale na tyhle vykopávky konzoli fakt nepotřebuješ. Proto je to PC pro tebe daleko lepší. Konzole se kupuje, když hraješ nový věci :D

Je dobře, že se ti Grid líbil. Prý je fajn, já hrál až 2019 a 2 mám na Steam, ale nikdy jsem ji moc nehrál.

SS je fakt zvláštní hra :D Pokud to nebude mít příšerný technický stav, tak ten remaster asi zkusím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2020 22:03

No právě že druhej Grid je hejtěnej, protože nemá cockpit view. No, tak holt nemá. Super hra je to furt.

No já předpokládám, že ten SS bude normálně ta HD verze z PC a 7th gen, jen boostnutý rozlišení a framerate, ne?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2020 01:17

Ono tam toho bylo víc :D Ale obecně jsou hry CM dobré, hlavně ty staré. Grid 2019 jsi hrál?

Kdo ví, co to bude. Podle toho, co si pamatuju, tak spíše něco vylepšují, ale u té hry je to zbytečné.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2020 13:14

Novej Grid jsme nehrál. Zahraju, až bude někde free nebo za doláč :-D

A hlavně to už asi bude chtít upgrade, furt jedu na Phenomu 955. Jenže starý Ryzeny jsou o 30 % dražší, než byly na jaře a nový nejsou.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2020 14:48

To je zajímavá strategie. To si to rovnou můžeš stahovat z torentů.

Ryzeny jsou super, to se určitě vyplatí. Teď moc lidí vyrábí a asi už nejsou kapacity.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2020 15:55

Za situace, kdy vlastním asi 5×tolik her, než kolik jsem jich hrál, opravdu neplánuju utrácet za další hry.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků