Skautská energie

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 16. 10. 2021 11:33

Skauti by měli hlavně vyházet skauty-šmejdy, kteří minule výběr dodavatele zfixlovali. Od začátku bylo jasné a už tenkrát jsem psal, že celý ten slavný Kolibřík *****í jak tchoř, s podobnou garážovou firmou by soudný člověk neuzavřel smlouvu ani na provoz žárovky v garáži.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 10. 2021 11:35

aaischa:
Znamená to snad to, že bych si měl začít intenzivně hledat nového dodavatele? Ohledně elektřiny mi prozatím nepřišlo nic, ale tam to asi bude podobné.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cinematic 16. 10. 2021 11:42

cinematic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 16. 10. 2021 11:44

6 mesicu by mělo být dost na neukvapeny a promyšlený výběr :-)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 16. 10. 2021 11:46

v jakym pravnim rozpolezeni jedou v tom skauti? jako skauti to delaj jak strechu ? Prodejci jen slibi obalku s lidma a diky tomu se snazi o lepsi ceny? Pak zas na oplatku obchodnik da skautum jen jedno vyuctovani a pak skauti rozpocitaj ceny???

neco jako obcansky sdruzeni s profitem aby to vubec fungovalo+ provize skautum samotnym
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2021 11:50

Zejm. je potřeba zadat "vhodně" samoodečet - tzn. co nejvyšší stav, ale aby při řádném odečtu distributorem do řádné faktury nebyl tento vyšší..
Nám naštěstí odečítají plyn v červnu. Tak aspoň něco při té bídě (= DPI ode mne obdrží stálé platby a k tomu jen peníze za pár kubíků plynu, nejlépe 2 :-D )
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mach.k 16. 10. 2021 12:00

A jak prakticky toto provést, když všude chtějí fotku plynoměru a elektroměru? ;-)
mach.k
Návštěvník

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 10. 2021 12:02

Coz je ovsem podvod. Navic chteji casto fotky apod.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 10. 2021 12:06

Na infolince Skautů příjemný pán, radil vyčkat pod PID a že v řádech týdnů se pokusí o novou nabídku na rok. Jinak v mezi řečí zmínil, že v pondělí skončí Centropol.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 16. 10. 2021 12:07

Distributor může udělat kontrolu měřidla (jeho stavu), např. ČEZ Distribuce to dělá (vlastní zkušenost pár let zpět).
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dasn 16. 10. 2021 12:08

aaischa píše:Dasn: konkrétně jsi tedy u Bezdodavatele.cz?


Ne jsem ELIMON a.s., mají i na spotu nejmenší přirážku (161,- Kč bez DPH) a doba neurčitá. Jak sleduji asi nemá smysl teď hledat něco jinýho cenu kolem +- 2.000,- Kč co je teď na spotu nabízí skoro každý a ještě chce FIX na x let.
Dasn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 16. 10. 2021 12:10

octaviampi píše:Coz je ovsem podvod. Navic chteji casto fotky apod.

photoshop.

zrovna v tomto případě nemám s tím podvodem absolutně žádný problém.
pro mě je stejný podvod nedodržení fixačního období.
u plynoměru zajistit HUP visáčem..
egd nechodí. (možná teď budou)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 16. 10. 2021 12:12

aaischa píše:6 mesicu by mělo být dost na neukvapeny a promyšlený výběr :-)

Jo akorát za těch 6 měsíců prodělám to co jsem na skautech ušetřil za 6 let. Možná i víc. Doporučuju pročíst ceník DPI
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dasn 16. 10. 2021 12:15

aaischa píše:6 mesicu by mělo být dost na neukvapeny a promyšlený výběr :-)


To sice ano, ale za jakou cenu... Jen pro info jsem se podíval na mojí průměrnou roční spotřebou plynu-- doteď jsem platil cca. 24.000,- Kč/rok. S cenami inogy DPI by mě těch 6 měsíců (tedy letošní topná sezóna) stála 86.000,- Kč...

Jsem si naprosto jistý, že spoustě lidem se při přístím vyúčtování protočí :roll: a mnozí ani nebudou schopní ty vyúčtování zaplatit...

Cena na sporu se pohybuje nyní kolem 2.000 - 2.500/MWh. Ceník inogy DPI : 3.142,-/MWh
Naposledy upravil Dasn dne 16. 10. 2021 12:23, celkově upraveno 2
Dasn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mach.k 16. 10. 2021 12:15

A máte někdo prosím odkaz na ceník DIP pro EOn elektřinu, prostě ho nemůžu najít...
Innogy plyn je zde:
https://www.innogy.cz/ceniky/?distributor=GSN&product=G_DPI
mach.k
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků