Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan.za 18. 10. 2021 16:14

A jakou nabidli jednotkovou cenu a mesicni pausal?
ripper6 píše:Tak udelal jsem to, ted me muzete zdejsi znalejsi napsat, jak velka blbost to byla? :(

PRE - zkousim volat na linku 800 550 055, neni tam moznost sjednani jen cislo 8 neco jako ziskat pristup do portalu. Zavesim ale uz znovu se nelze dovolat :(
Online, tlacitko, dobu kolecko, znovu zadost....
podarilo se, po hledani cisel ve fakture mam nyni smlouvu:
(chtel jsem drivejsi datum ale to napise ze nelze)

Zahájení dodávky: 04.11.2021
Smlouva je uzavřena do: 30.09.2023

Cena silové elektřiny je sjednána ve formě cenového tarifu PRE PROUD START uvedeném v účinném ceníku
Pražské energetiky, a. s. PRE PROUD START, který je nedílnou součástí smlouvy. Dodavatel je oprávněn tento ceník měnit
způsobem sjednaným v OPD (čl. III.). Zákazník uzavřením této smlouvy výslovně akceptuje čl. III. OPD.

DALŠÍ UJEDNÁNÍ
V případě, že žádná ze smluvních stran písemně neoznámí druhé smluvní straně nejpozději 4 měsíce před uplynutím
sjednané doby, že na ukončení smlouvy trvá, změní se po uplynutí původně sjednané doby určité doba trvání smlouvy na
dobu neurčitou. V případě trvání smlouvy na dobu neurčitou lze smlouvu vypovědět. Výpovědní doba je 3 měsíce a začíná
prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi druhé smluvní straně. Další způsoby a
podmínky ukončení této smlouvy jsou stanoveny v OPD.
V případě, že zákazník ukončí smlouvu v rozporu s právními předpisy nebo smlouvou nebo dodavatel odstoupí od smlouvy z
důvodu na straně zákazníka, zavazuje se uhradit dodavateli smluvní pokutu.

Zákazník je oprávněn odstoupit od smlouvy do 14 dnů od jejího uzavření.

Odhadovaná roční spotřeba: 3170 kWh/rok
Měsíční zálohy: 1900 Kč
D02d, 1 x 25 A,
PRE PROUD START

• nefixovaná cena elektřiny
• možnost kdykoliv změnit produkt
• kvalitní zákaznický servis zdarma


Za pripadne rady nebo info dekuji :)
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 17:35

jan.za: myslim ze 3 900 s dph tam je nekde v ceniku za tech 1000 kWh.
Nakonec se me podarilo dovolat od PRE, rekli me ze toho maj moc, pani se do systemu nedostane aby zjistila co mam s tou zadosti a prej fix na elektriku nedavaj :(

Takze jsem ted radeji sjednal jeste u Prazske Plynarenske produkt
Komplet Flexi 3R
Mějte energie „pod jednou střechou“! Produkt KOMPLET EKO FLEXI je určen pro zákazníky, kteří chtějí mít dodávku zemního plynu i elektřiny od jednoho dodavatele. Vše potřebné tak vyřídíte na jednom místě. S produktem KOMPLET EKO FLEXI budete mít po dobu 2 (nebo 3) let stálý měsíční plat ve výši 0,- Kč za odběrné místo elektřiny.

https://www.ppas.cz/produkty/elektrina/ ... -eko-flexi

tudiz za 0 czk, budu mit alespon klid kolik to bude stat a budu to zhruba vedet.
Jen me to hodilo nesmysl a to u te elektriky i kdyz jsem zadal vic 3,17 MWH za jen 1405czk / mesicne a to uz je divne kdyz u PRE mi to vyhodi 1900czk / mesic.
Uz ty jednotky, vsude uplne jinak... u elektriky bezne jinde v kWh, tady zase ze musim zadat jen v MWH achjooo :(

Stejne jsem jim to poslal jako zadost.
Je zajmave ze u toho Komplet kde ma byt vse na jedne fakture, to nechtelo v dalsim kroku i info o plynu :(
Kazdopadne plyn uz tam mam zaslan a to jako jen zadost. Jenze od nich nechodi zadna smlouva, jen s tim ze dekuji a ze me budou potom kontaktovat :(

Tudiz PRE jeste nechavam, tam je moznost do 14ti dnu to zrusit a nebo akceptovat nefixovanou elektriku :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 10. 2021 17:51

U té PPAS jsem se podobně registroval s elektřinou už v pátek.
Dnes mi to nedalo a zavolal jsem tam. Po 25 minutách čekání jsem si s operátorku domluvil závaznou smlouvu.
Ihned v emailu, vyplnil jsem a podepsal.
Pak naskenoval a poslal zpět. Podle automatické odpovědi by mělo zpracování trvat 5 dní.
Tak teď čekám. Jinak cena není fix.
anonymni

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 17:53

nnnokiaE52: dekuji takze PPAS nechce davat take FIX na plyn ani elektriku? :(
Ja chtel pokud to lze i ten fix, kdyz ne tak preziju to asi.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vpe 18. 10. 2021 18:15

Skupina BEE dodala loni 5 680 000 MWh elektřiny a 5 220 000 MWh plynu.

Co si myslite o odpusteni DPH a POZE? Tedy defakto tech 5 milionu odberatelu bude dotovat ten cca 1 milion :-)

Dalsi zadluzeni CR na konzum, ne ze by se za ty dluhy postavily dalnice a vybudovaly hodnoty…

Cena dnes dosahla i na 300 €/MWh https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trh ... odenni-trh husty

Pocitam, ze v dobe solarnich spicek je zase cena na dne… takze navratnost solaru stale bude o nicem…
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 10. 2021 18:24

ripper6 píše:nnnokiaE52: dekuji takze PPAS nechce davat take FIX na plyn ani elektriku? :(
Ja chtel pokud to lze i ten fix, kdyz ne tak preziju to asi.

Já jsem to pochopil tak, že je to dobu určitou, ale bez fixované ceny. Ta může být změněna.
Výhoda toho úvazku prej je, že dají během té doby slevu 5%.
Ale odejít se dá vždy, když navýší cenu, takže to jako velký úvazek moc neberu 8-)

vpe:
Jsem proti nějakým plošným úlevám. Ale ať klidně podpoří sociální případy.
anonymni

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 10. 2021 18:44

nnnokiaE52: tak to mame ted komplet info super :) Ano presne takto to bude mit tedy i PPAS, PRE taky dava uvazek 2 roky u elektriky s tim ze cena nema fix :(
Ja chtel fix, jelikoz pokud pocitam ze bude jeste cena nahoru.
Neva, tak u PRE ponecham to co jsem uzavrel a PPAS domluvim ten plyn.

Pripadne pokud mi nabidnout tech 5% pro elektriku a pokud bude platit pro plyn uvedene sleva 11% tak bych to dal cele PPAS :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod aaischa 19. 10. 2021 07:11

vpe píše:Co si myslite o odpusteni DPH a POZE? Tedy defakto tech 5 milionu odberatelu bude dotovat ten cca 1 milion :-)


mno ono to je ve výsledku pro všechny.. protože dle toho kdy komu zkončí fix tak na každýho zdražení dojde...

p.s. odpustit daně je vždy do plusu.. dávky už jsou problém..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2021 13:47

Odpustit daně zdělá sekerku do rozpočtu. A to odpuštění bude teď pro všechny i s fixem (tedy těm se to zlevní, kteří a těch je většina, kteří úlevu vůbec nepotřebují), kdoví zda bude trvalé, to asi ne… Podnikatelé plátci stejně DPH neplatí…

Samozřejmě že pro sociály by to řešil Příspěvek na bydlení, od toho existuje. Nikdo nezaplatí víc jak 30, v Praze 35% rodinného příjmu, za bydlení. Takže odpustit dph a zaplatit OZE není nic než kravina (další masivní zadlužení).

ripper6 píše: PRE taky dava uvazek 2 roky u elektriky s tim ze cena nema fix


Pokud se cena zvedne, máš dát odstoupení od smlouvy podle § 11a odst. 5 energetického zákona, takže jakýpak “úvazek”… :oboze
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 19. 10. 2021 14:04

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... e-40375382

co tomu říkáte prej výhoda že budou klienti platit nižší zálohy chacha
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2021 14:08

Díky za článek a diskuzi pod ním. Člověk se až po týdnu dozví, že lze u ČEZ Distribuce zadat samoodečet.
https://dip.cezdistribuce.cz/irj/portal ... autorizace
anonymni

Odeslat příspěvekod Rop 19. 10. 2021 15:10

nnnokiaE52: stačí číst lamí příspěvky: viewtopic.php?f=334&t=1265892&p=13011714#p13011714
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 10. 2021 15:19

Však víš, že je toho tady hodně..
Jinak: na tom odkazu, co jsem dal, se není potřeba prihlasit ani registrovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Rop 19. 10. 2021 16:34

Vím. Čtu to všechno. To je dobrý, to ještě na začátku roku nefungovalo.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 19. 10. 2021 16:36

Tak MND začíná nabírat na elektřinu. Cena do konce roku 2022 přes 4700 s DPH a smlouva na dobu neurčitou.
vorry
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků