Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2021 10:47

Jak jsem psal ve vedlejsim tematu, asi je idealnim resenim s fixaci to napsat na nejakou spriznenou osobu, ktera muze kdykoliv dostat vypoved a odstehovat se :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 10. 2021 12:55

Vyjednal jsem ČEZ na dobu neurčitou, jak u EL, tak plynu, odejít můžu vždycky, třeba k těm Skautům zpátky a sazebník by měl být do konce roku neměnný, tak uvidíme.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 16. 10. 2021 14:39

Ještě minulý týden mi pracovník ČEZu říkal, že ceny na dobu neurčitou budou měnit k 1.12. teď to vypadá že to bude k novému roku.
Ještě, že jsem to stihl před změnou cen na dobu určitou minulý pátek.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 10. 2021 15:38

Jsem u Geen, plyn i elektřina. Fixaci zrušili k 1.11. Pak ceny na burze. 7.10. jsem vyplnil online přechod k ČEZ. U elektřiny na dobu neurčitou, u plynu fixace na 1 rok. V návrhu smlouvy je ceník k 7.10. Platí pro mě, nebo už bude podle nového? Do zítra se musím rozhodnout a odeslat na ČEZ podklady k přechodu. Co radíte?
m.kv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2021 15:47

m.kv: jakoze ti ***** u Geen nabidka na spotovou cenu + 240 Kc cena obsluhy + 4 Kc denne poplatek?

-- 16. 10. 2021 16:52 --

Mimochodem, padlo tu v nejake diskusi bezDodavatele.cz, kde je tam problem?
:arrow: https://www.bezdodavatele.cz/cenik/

Pokud jsem to dobre pochopil, jedna se o spotovou cenu a 7,26 Kc/denne (tedy cca 220 Kc mesicne).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 10. 2021 15:56

Hele ceny ani nepsali, jen elektřina dle aktuální ceny na burze co hodina, plyn co den. Mám to tedy poslat do toho Čezu?
m.kv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 16. 10. 2021 15:58

jaka je lhuta prevodu z dpi na komercni nabidku jineho poskytovatele\(kdyz neni totoznej dpi?)

+ mesicni poplatek za dpi se pak plati pomernou castkou? NEBO plne klidne za jeden den?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2021 16:18

m.kv píše:Jsem u Geen, plyn i elektřina. Fixaci zrušili k 1.11. Pak ceny na burze. 7.10. jsem vyplnil online přechod k ČEZ. U elektřiny na dobu neurčitou, u plynu fixace na 1 rok. V návrhu smlouvy je ceník k 7.10. Platí pro mě, nebo už bude podle nového? Do zítra se musím rozhodnout a odeslat na ČEZ podklady k přechodu. Co radíte?


A ty neumis si ty dve castky dat vedle sebe? Vypocet jsem ti napsal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 10. 2021 16:44

Poplatky o polovinu levnější jsou pěkný, ale v celkový částce zanedbatelný. Mě jde teď o to, zda riskovat spot ceny, nebo přejít k ČEZ.
m.kv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 10. 2021 16:51

m.kv: nikde tu nevidim zadne konkretni castky z tve strany a kristalovou kouli mam zrovna v servisu...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 10. 2021 17:06

Mě jde teď o ten přechod. Jestli někdo neví, zda v případě přechodu k ČEZ platí ty ceníky u návrhu smlouvy, nebo nové. Na Čezu, když už jsem se dovolal, tak nevěděli. Na email nereagují.
Částky budou určitě vyšší v obiu případech.
Prostě 18200 za 3,7 MWh u elektřiny a 20500 za 14,4 MWh u plynu nemám šanci sehnat.
m.kv
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 16. 10. 2021 17:23

Pokud máš možnost přejít k Čezu na dobu neurčitou, tak bych neváhal. Všechno bude nejspíš lepší, než DPI.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 16. 10. 2021 17:27

Tak jsem se dovolal na čez linku ještě jednou a tentokrát bez problémů domluvil o přechodu k nim a nastavil smlouvy o dodávce elektriky i plynu na dobu neurčitou. Akorát mi paní řekla, že ať počítám že nejdřív k 1.12. :(
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nikko 16. 10. 2021 17:44

m.kv píše:Mě jde teď o ten přechod. Jestli někdo neví, zda v případě přechodu k ČEZ platí ty ceníky u návrhu smlouvy, nebo nové. Na Čezu, když už jsem se dovolal, tak nevěděli. Na email nereagují.
Částky budou určitě vyšší v obiu případech.
Prostě 18200 za 3,7 MWh u elektřiny a 20500 za 14,4 MWh u plynu nemám šanci sehnat.

Ve vláknu Skautská energie dr._lukas psal, že dnes telefonicky a e-mailem sjednal s ČEZem smlouvu na dobu neurčitou s ceníky na plyn a elektřinu platnými od 1.1.2021 (byly přiloženy ke smlouvě). Podrobněji v příspěvku dr._lukas 16. 10. 2021 14:21.
Naposledy upravil nikko dne 16. 10. 2021 17:56, celkově upraveno 1
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bufalobil1 16. 10. 2021 17:52

Jen bych upřesnil ceník: obchodní ceny od 1.10.2020 distribuční od 1.1.21
bufalobil1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků