Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PetrCB 5. 1. 2013 17:09

Dneska mi při zakládání spořícího účtu v Air Bank bylo slečnou potvrzeno, že úrok se bude snižovat i u nich, ale že ještě nemaj info, kdy to bude a o kolik - top3 ale musí držet, takže se dá minimálně podle konkurence určit, kam nejníž můžou jít.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 5. 1. 2013 17:33

Když vynechají záložny a všelijaké akce, které nejsou pro všechny, tak mají s 2,4% p.a. největší úrokovou sazbu, následuje Equa s 2,3% a Wuesterot s 2,1%. Takže někde v tomto rozmezí to v nejbližší době sníží.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbijeczka 5. 1. 2013 17:53

Pokud vyjdeme z tabulky http://www.airbank.cz/cs/sporici-ucet/top3-garance/, pak Air Bank může klesnout až na 1,80% (nebo těsně nad). Podmínky TOP3 garance by byly stále splněny:
1. Equa 2,30%
2. Wurst 2,10%
3.-4. Air Bank 1,80%
3.-4. Zuno 1,80%
zbijeczka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALF6 5. 1. 2013 18:33

Ja mam Wurst 2,30. Kazdopadne 1,80 by byla pekna bida :roll:
ALF6
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbijeczka 5. 1. 2013 18:49

Účty, které už nejdou stednat (Wurst A) nebere Air Bank do úvahy.
Novým klientům se nabízí už jen Wurst E s 2,10%.
zbijeczka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strnisko 5. 1. 2013 18:56

zbijeczka píše:Pokud vyjdeme z tabulky http://www.airbank.cz/cs/sporici-ucet/top3-garance/, pak Air Bank může klesnout až na 1,80% (nebo těsně nad). Podmínky TOP3 garance by byly stále splněny:
1. Equa 2,30%
2. Wurst 2,10%
3.-4. Air Bank 1,80%
3.-4. Zuno 1,80%

ZUNO má 1,8 na spořícím účtu, kde připisuje úroky denně.
Ale má ještě Spořící účet Plus, kde je úrok 2,3 připisovaný měsíčně. Je tam podmínka, že v daném měsící se z něj nesmí čerpat.
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 5. 1. 2013 19:04

zbijeczka: Snížení až na 1,8% p.a. by sice splňovalo podmínku TOP3, ale způsobilo by to pěkněj hukot u klientů. AB zatím buduje svoji image a tak takové razantní snížení nepředpokládám. Ale možné je všechno.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 1. 2013 20:06

PetrCB píše:Dneska mi při zakládání spořícího účtu v Air Bank bylo slečnou potvrzeno, že úrok se bude snižovat i u nich, ale že ještě nemaj info, kdy to bude a o kolik - top3 ale musí držet, takže se dá minimálně podle konkurence určit, kam nejníž můžou jít.


já mám do konce února +0,4% k základní sazbě..poté to budou 0,2%..pokud ovšem klesne i s tímto přídavkem někde pod nejvyšší sazbu, tak půjdeme opět o dům dál :-)

-- 5. 1. 2013 20:08 --

Osobně jsem spořil u GE, KB, Wuestenrotu a nyní u Air Banky a nedělá mě problém založit spoření zase jinde.. Zavadil jsem i o mBanku a Axu, ale něco mě říkalo, abych tam nepředevl všechno a tak jsem postupně tyto dvě banky zase velice rychle opustil
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 5. 1. 2013 20:41

PetrCB píše:Dneska mi při zakládání spořícího účtu v Air Bank bylo slečnou potvrzeno, že úrok se bude snižovat i u nich, ale že ještě nemaj info, kdy to bude a o kolik


Slečna určitě nic nepotvrzovala. Jen asi reagovala na tvůj dotaz "zda nebudou snižovat úroky". I kdyby již teď někdo věděl zda, kdy a o kolik budou něco snižovat/zvyšovat, tak to rozhodně nebudou vykládat nějaké soudružce na pobočku, která je tam jen z důvodu aby se mile usmívala na klienty, rozpoznala mývala a uměla lidem vysvětlit některé taje IB :-)
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrCB 5. 1. 2013 21:04

Jak myslíš ... já tam byl a vim jak to bylo ;-) Naopak sama od sebe při zakládání povídala, že se bude úrok snižovat, jen že neví o kolik a kdy ... a že se to dozvěděla teprve včera, takže další informace nemá. Naopak mi to přišlo férový, i když samo jsem věděl, že konkurence taky šla dolu a čekal jsem to i u AB.
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Strnisko 6. 1. 2013 00:03

"Z bank je první Air Bank se sazbou 2,4 procenta ročně. Dalšími bankami jsou pak Equa bank a ZUNO se sazbou 2,3 procenta ročně."
http://www.penize.cz/sporici-ucty/247644-sporici-ucty-s-novym-rokem-sazby-dolu-prehled-zmen-a-nejlepsi-sazby
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrCB 6. 1. 2013 01:08

Jinak řečeno se teda musí vtěsnat mezi Equa a Zuno s 2,3% a Wüstenrot s 2,1% ... jinak nebude dodrženo TOP3 ... nebo srovnat na 2,3 (nejnižší úrok na který můžou jít je teda 2,2).
PetrCB
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 6. 1. 2013 01:15

Ne je to jak napsal zbijeczka, aktuálně je 1. Equa 2,3, 2. Wustenrot 2,1 3. Zuno 1,8. Airbank tedy stačí 1,8.

Kampeličky a účty se speciálními podmínkami jako Zuno Plus nebudou brány v potaz.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 6. 1. 2013 09:16

PetrCB píše:Jak myslíš ... já tam byl a vim jak to bylo Naopak sama od sebe při zakládání povídala


Však já netvrdím, že to tak nebylo :-) Jen bych se nad takovým tvrzením asi pousmál a dál bych ho nešířil. Už jak říká klasik, nejchytřejší byla vždycky ta máňa co uklízela na opbh a co vždy přesně věděla co je a co není směroplatný :-)))
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Strnisko 6. 1. 2013 16:15

xtonda píše:Ne je to jak napsal zbijeczka, aktuálně je 1. Equa 2,3, 2. Wustenrot 2,1 3. Zuno 1,8. Airbank tedy stačí 1,8.

Kampeličky a účty se speciálními podmínkami jako Zuno Plus nebudou brány v potaz.


Když už máme hrát na podmínky, tak pak by tu neměl být ani Wustenrot, ten dává 2,1 za podmínky:
"Při zůstatku od 30 000 Kč do 3 mil. Kč (uvedenou sazbou je úročen celý zůstatek účtu)"
http://www.wuestenrot.cz/file.php?type=file&disk_filename=file_512_GENERAL.pdf
Takže čau :pozor
Strnisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků