Chybějící zaniklé a změněné banky a jejich produkty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 1. 5. 2021 11:53

Která banka / bankovní produkt, který již není, nebo se zásadně změnil, Vám chybí?

Mě AXA banka. Docela slušný úrok a hlavně ty účasné kurzy v zahraniční (dle kurzového lístku VISA).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 5. 2021 12:46

No hodně lidem tady asi chybí původní Citi Life kreditka.
AXA byla taková polobanka, ale ten produkt byl dobrý, ikdyž IB a obsluha tragická.
Mě celkem chybí ZUNO, ikdyž to tady dost lidí bude rozporovat, za mě první opravdu online banka, měl jsem tam předschválenou Platinum kreditku bez dokládání, převod z kreditky zdarma v bezúročném období, platby D+0 už tehdy do 10:30
A chybí i Coolkarty : )
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 5. 2021 13:17

Jako chybí ... to je blbej termín ... člověk se furt musí přizpůsobovat ..., ale dobrá byl kreditka HomeCredit Premia v původním nastavení v kombinaci s Coolkartou. Pak nebyla špatná Tankovací karta České pojišťovny, resp. CFH, a to z hlediska normálního používání, protože účtovat transakce v cizí měně (EUR) kurzem deviza nákup se jen tak nevidí. :)

(Oprav si překlep v názvu.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 5. 2021 13:22

Jednoznacne CITI kreditky!

Jejich parametry byly vynikajici:
- celkem snadno sly ziskat (i s vyssimi limity)
- zakladni kreditka bez bonusu zcela zdarma
- 100% inkaso (i z jine banky) zdarma
- presouvani limitu mezi kreditkami
- nadstandardni bonusy u bonusovych kreditek (procenta i max. limity)
- pri reseni jakychkoliv problemu byli vzdy vstricni

Nevyhody CITI:
- spatne IB
- velmi kratka historie transakci v IB (3 mesice?)

Zuno jsem povazoval uz od samotneho pocatku za velmi chybny/spatny koncept.
Prijit s ciste online bankou bez jedine pobocky (tu 1 v Praze nepocitam) pro plnohodnotne bezne ucty v teto dobe byla dle mne zcela utopie, podobne jako kdysi davno eBanka prisla s online bankou v dobe, kdy pristup k internetu jeste nebyl samozrejmosti. Dnes take u beznych uctu je stale vyhodou mit v pripade nutnosti moznost zajit osobne na pobocku, nemusi jich nijak moc, ale alespon zakladni pokryti. Ciste digitalni doba je stale jeste hodne daleko. Podle mne tyto nesmyslne koncepty vymysli manazeri bank odtrhnuti od reality, je zajimave ze eBanka i Zuno byly oboji pod RB, to podle mne o RB neco vypovida a to sice, ze je tam ve vedeni po dlouhou dobu banda pitomcu. Ten zkrachovaly projekt Zuno je vysel hodne draho, ta ztrata byla obrovska. PS: I ja jsem si tenkrat vybral bonus 300Kc za zalozeni Zuno.

---
Jeste mi chybi zalozna MSD, abych byl presny ta puvodni s 100% garanci fondu pojisteni vkladu :-)
Meli tenkrat hodne nadstandardni uroky.
To ze to pak vytunelovalo par lidi z vedeni uz je samozrejme jina zalezitost ...

---
EDIT:

Jeste by to chtelo seznam tech zaniklych (prip. spolknutych):

banky:
Union, IPB, Citi, AXA, Zuno, Cetelem, ERB (Evropsko Ruska Banka), Wurstenrot, WSPK, VUB, Aegon, ING
brzy: Equa, Air, PS (Postovni Sporitelna)

kampelicky:
Unibon, MSD, ...

specialni/specificke:
COOL karty (pod CSOB), MasterPass (pod MasterCard), ...

Doplnte dalsi do tech seznamu ...

v tomto seznamu jsou uvedene i ty zanikle (vcetne duvodu)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ba ... %C4%8Cesku
a jeste zde
https://www.mesec.cz/texty/prehled-bank ... u-cinnost/
Naposledy upravil Zedna1 dne 1. 5. 2021 17:05, celkově upraveno 11
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2021 13:57

Z dávnější doby kreditky Citi, HC Premia, debetka HSBC, AXA. Z poslední doby zlatá debetka UCB MC.

Když se na to podívám z dlouhodobé perspektivy, tak nejdřív šly bankovní služby nahoru (pamatuju dobu, kdy se téměř nedala získat embosovaná karta - no a předtím žádná), teď se bankovní služby unifikují a je lepší najít si řešení mimo banky nebo v zahraničí. Prostě mě na rozdíl od minulosti přestávají banky v podstatě zajímat (kromě dividend).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 1. 5. 2021 15:01

MasterPass - tak ten chybí děsně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 5. 2021 15:17

Zedna1: Jak zanikla Poštovka? Ta stále existuje v podstatě v původním módu - byla to snad vždy jen značka, nejprve IPB a po spolknutí IPB ČSOB ČSOB. :) Pravda, teď se delší dobu připravuje úplné sloučení s ČSOB, ale furt není dokončeno.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 5. 2021 16:07

Postovka jako samostatna (vice nez) znacka pod CSOB zcela zanikne, tj. nebudou samostatne (oddelene) produkty/webove stranky/IB/sazebniky/...

Toto podle mne zcela splnuje kriterium zaniku Postovni sporitelny, zustane jen a pouze CSOB.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VVNP 1. 5. 2021 16:09

Kdysi jako student nebo na začátku své pracovní kariéry jsem vzhlížel k HSBC a hrozně jsem tam chtěl účet. Ten jejich prémiový, možnost založit další účet v zahraničí, to se mi zdálo hrozně cool. Bohužel se mi to nepodařilo, HSBC u nás skončila.

Pak se mi líbila Citi, tuším tam byla podobná možnost. Měl jsem u nich Premium účet, celý balík služeb byl slušný, kreditky, nakládání se zahraničními měnami. No, byl jsem převeden pod Raiffeisen. A to bylo asi moje zatím největší zklamání (a že jich s bankami pár bylo). Jejich zrušení Premium účtu (ten převedený ze City, plnil jsem podmínky, takže zdarma) - a prakticky bez náhrady, mohl jsem zůstat, ale nechat se převést na horší účet a platit si ho.

Ze služeb mi poslední dobou vadí změna u zlaté karty k Premium účtu u UCB - navázání na EUR a konec středového MC kurzu.
VVNP
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 5. 2021 16:14

Zedna1: Ovšem patří do kategorie "brzy", neboť k tomu ještě nedošlo. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 5. 2021 16:44

Změna na spořícím účtu trvá (>5 let), úroková sazba 0,01 % p.a. https://www.mbank.cz/osobni/sporeni/emax-plus/
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 5. 2021 16:51

Mně nejvíce chybí Citibank, podle mě nebyl na trhu lepší produkt než její kreditní karty. Vzpomínám také na LBBW Bank CZ.

Málokdo si asi vzpomene, že v ČR měla své pobočky třeba Sparkasse Mühlviertel-West AG (převzala je Oberbank). Po revoluci byla představa, že Česká spořitelna nebude působit v příhraničních regionech s Rakouskem, a ty budou obsluhovat rakouské spořitelny s Horního a Dolního Rakouska. ČS se ale postavila proti tomu. Tak se Sparkasse Mühlviertel-West stáhla úplně a Waldviertler Sparkasse zůstala, ale fungovala dál zcela odděleně od ČS.

Ještě mě napadá Bawag Bank CZ a Banco Popolare Česká Republika.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 5. 2021 18:20

No skončilo toho víc. Paradoxem je, že nejvíc toho požrala nemohoucná Rb, která je schopná klienty jen nakoupit a pak je zaříznout, a UCB, která není schopná zajistit ani fungování základních služeb.To jsou fakt vítězové...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 1. 5. 2021 18:51

Aegon nebyla banka, ale penze.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 2. 5. 2021 07:23

VVNP píše:Kdysi jako student nebo na začátku své pracovní kariéry jsem vzhlížel k HSBC a hrozně jsem tam chtěl účet. Ten jejich prémiový, možnost založit další účet v zahraničí, to se mi zdálo hrozně cool. Bohužel se mi to nepodařilo, HSBC u nás skončila.


HSBC mam ve Francii (duvod byl, ze alespon nejak fungujou v anglictine) a je to bida a utrpeni v porovnani s vetsinou bank, co znam.
Jenom aktivovani SB a IB byl porod.
Pak napr. neni mozne zmenit PIN na karte, do SB se prihlasuje jenom pres alfanumericke heslo, tlacej investice, ktery za moc nestojej atd.
Nedelam si iluze, ze kdyby zustala v CR, bylo by to tady lepsi.
tx999
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků