Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kaktus12 24. 8. 2021 14:23

Koukal jsem na nabídky "prémiových" služeb, jde mi hlavně o salonky na letištích a cestovní pojištění se stornem a vyššími limity - pokud má manželka čistý příjem těsně pod 50k, můžu jí to "dodotovávat" tak, aby plnila příjmovou podmínku u ČSOB a mohli jsme mít Mastercard World Elite oba, nebo už chce ČSOB potvrzení o příjmu od zaměstnavatele (nebavím se o žádném přeposílání tam a zpátky)? Druhá varianta je, že půjdu do Erste, kde je víc vstupů a salonek na terminálu 1, ale nechci tam stěhovat své investice ani nakupovat jejich předražené podílové fondy a rád bych, když mě banka nebude otravovat, pokud sám nic nepotřebuju. Díky za radu. :-)
Kaktus12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 24. 8. 2021 14:54

Ano můžeš
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 24. 8. 2021 16:39

U ČSOB stačí každý měsíc přeposlat 50000 z jiného účtu u jiné banky a nedělají žádný problém.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2021 13:54

U Erste musíš krom obratu splňovat ještě další kritéria, nebo jen ta další (pak nemusíš mít obrat). Navíc co dva roky mění podmínky, i kdyby ti to teď nějak vyšlo, za dva roky to bude úplně jinak, ČSOB je zatím stabilní.

Pak je tu Raifka se 2 vstupy, pro mne význam nemá, tak jsem podmínky zatím neřešil, tuším je tam podmínka zůstatku, ale jde obejít tím, že stačí tam mít ty peníze jen koncem měsíce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 25. 8. 2021 14:07

Doplním Patrika, u RB jsou 2 vstupy u Prémiového účtu ke kk. U Exkluzivního účtu jsou 2 vstupy na kk stejně, jako u Prémiového + 4 vstupy na Gold kartu. To je nedávná změna při zrušení RB salónku na Praze T1. Jinak RB cestovko je Gold kartě je z mého pohledu špatné (malé limity a krytí).
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 25. 8. 2021 18:18

Cestovko od Gold karty jsem využil,neplatil jsem ani korunu,byl to úraz včetne hospitalizace/Turecko/,bez problémú zaplatili uplne všecko a rychlé jednání,ochota,je to Uniqua /europe assistance.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 25. 8. 2021 18:44

Reálná zpětná vazba je cenná. Já naštěstí nikde nemusel nic uplatňovat. Ze srovnání oproti jiným účtům s cestovkem RB zaostává a zamrzlo v minulosti. Například ČSOB Premium, Erste, KB, Sberbank, ... jsou někde jinde a měly už několik vylepšení a přitom "stejná" kategorie účtu.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 26. 8. 2021 15:11

Dnes je mi to cestovko od RB nebo iod ČSOB Premium vlastně k ničemu.Příští měsíc letím mimo EU do červené země a tam se to např. na karanténu covidu a náklady s tím spojené nevztahuje.Budu se pojišťovat u ERV nebo AXA/Excelent/.Takže pojištění budu mít trojnásobné.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 8. 2021 11:45

Proč by se ČSOB nevztahovalo na karanténu v červené zemi? Tam se může cestovat, až v černé, kam se cestovat nemá / nesmí, tam by to byl problém.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 27. 8. 2021 19:31

Byl jsem se informovat na pojišťovně a mi řekli, že do zemí, které ministerstvo nedoporučuje cestovat,se pojištění na covid nevztahuje.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 8. 2021 22:02

tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 27. 8. 2021 22:27

Jen pro jistotu, u Erste pro kombinované kriterium stačí tam mít 250k ke konci září, nebo už teď?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 28. 8. 2021 03:41

Ono to pojištění od ČSOB se opravdu vztahuje na krytí lékařských výdajů pro červené země (např. Thajsko, na které mi dokonce vydali zvlášť papír), ale jen na léčení, ne na případnou nařízenou karanténu.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 28. 8. 2021 07:15

No právě,jedná se mi o krytí případné karantény/proplacení náhr. ubytování,letenky.../v zemi/tmavočervené/,do které min.nedoporučuje cestovat a tam to pojištění opravdu nekryje,krylo by jen onemocnění.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 28. 8. 2021 07:16

Dle článku https://www.mesec.cz/clanky/jak-pojisto ... dovolenou/ je u ČSOB psáno

"ČSOB Pojišťovna kryje léčebné výlohy v rámci cestovního pojištění do všech zemí vyjma skupiny s extrémním rizikem nákazy (černá barva na semaforu). Bez příplatku v rámci léčebných výloh hradí dodatečné náklady na ubytování, stravu a návrat v případě karantény i izolace. Pojišťovna v takovém případě automaticky prodlouží pojistnou dobu až o 30 dní, než se bude možné vrátit do ČR..."

Z toho mi to zní, že by to platit mělo i s karanténou a izolací. Ale třeba mají v článku chybu.
cz01
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků