Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pfemir 22. 3. 2023 17:51

A kde se dozvím jaké jsou limity a omezeni pro jednotlivé placené varianty?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 3. 2023 17:53

Klidně přímo v appce v Account (vpravo dole) a pak Upgrade your plan. Vidíš tam ceny i služby v tom, hodně lidí přešla na tu Curve X, mně to ale za to nestálo a jistě jsem nebyl sám :).
Jinak bezplatný Curve tarif má kromě omezení na 3 i zásadnější omezení, kvůli kterému řada lidí přešlo na X - free má možnost mít v Curve jen dvě podkladové karty, X jich umožňuje 5.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 3. 2023 18:12

mam free plan a 11 podkladovych karet, samozrejme pridanych jeste pred zmenou...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pfemir 22. 3. 2023 19:37

@minarjo: Já jsen asi slepý, ale kde v té appce je vidět kolik GBiT za měsíc je pro který plán povoleno?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod freedomofspeech 22. 3. 2023 19:38

Pfemir píše:A kde se dozvím jaké jsou limity a omezeni pro jednotlivé placené varianty?


https://www.curve.com/plans/
a scroluj dolů a máš tam srovnání jednotlivých plánů
freedomofspeech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 22. 3. 2023 21:52

Tam jsem se díval jako první, ale tam to právě vůbec uvedeno není.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 22. 3. 2023 22:22

Počty GBITů jsou uvedeny zde https://help.curve.com/en_us/is-gbit-po ... -ryzLahYpu U bezplatného tarifu lze provést pouze tři GBITy měsíčně, u placených tarifů je neomezený počet GBITů.


-- 22. 3. 2023 22:29 --

mareka píše:Takže ne chyba ale vlastnost: myslel jsem (a zase špatně :-) ), že stačí použít EUR kartu pro platbu v CZK a poté platbu přehodit na jinou EUR kartu. Curve ale za směrodatnou bere měnu platby = když jsem před GBIT změnil podkladovou kartu (kam jsem chtěl platbu převést) z EUR na CZK, GBIT je možný (jen se holt použije kurz podkladové karty a ne Curve).

To co potřebuješ (použít EUR kartu pro platbu v CZK a poté platbu přehodit na jinou EUR kartu) by mělo fungovat, viz. příklad s platbou v EUR pomocí GBP karty uvedený zde https://help.curve.com/en_us/which-tran ... -rJGBBd2LO
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 23. 3. 2023 11:48

Souhlasím že by to mělo fungovat - je to obdoba postupu popsaného Curve: EUR purchase made on a GBP card can be moved to a GBP or EUR card

Ale nákup v CZK provedený přes EURovou kartu povolí GBIT jen na kartu, která má v Curve nastavenu měnu CZK.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 23. 3. 2023 13:33

Tak napiš do Curve, že ti to nejde.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 23. 3. 2023 13:52

Zrovna to s nimi řeším. Nabídli mi že přesunou platby ručně (a potvrdili že by to opravdu mělo fungovat).
Požádal jsem je aby spíše odstranili příčinu (u mně nepomohla ani přeinstalace apky).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 23. 3. 2023 16:10

mareka píše:Souhlasím že by to mělo fungovat - je to obdoba postupu popsaného Curve: EUR purchase made on a GBP card can be moved to a GBP or EUR card

Ale nákup v CZK provedený přes EURovou kartu povolí GBIT jen na kartu, která má v Curve nastavenu měnu CZK.


Neměl jsi pro tuto platbu nastavenou tu EUR kartu v Curve jako CZK? Pak by se jednalo o CZK platbu na CZK kartě a tu můžeš GBiTovat pouze na CZK kartu (resp. kterou v Curve dáš jako CZK).
V posledních dnech právě dělám GBiT několika desítek plateb provedených v CZK na EUR kartě, podle potřeby (kurzu) přepínám cílovou kartu na EUR nebo CZK a vše funguje bez jediného zádrhele.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 23. 3. 2023 16:53

U jedné EUR karty jsem měl po nahrání do Curve nastavenou CZK currency změnil jsem na EUR currency a až potom zaplatil v CZK.
U dalších EUR karet mám currency EUR od nahrání do Curve, ale u všech stejný problém - platbu v CZK mohu GBIT jen na jinou kartu s CZK currency.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 23. 3. 2023 16:57

Hmm, tak to asi bude nějaký zvláštní bug na tvém účtu. Třeba na to kluci v supportu přijdou, držím palce :-)
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 24. 3. 2023 20:44

Dotaz do pléna. Jak jsou na tom nyní z pohledu kurzů Curve, Hello Bank KK, Revolut DK a Mbank svět?

Pro elektronické placení mám stale nafixováno, že Revolut + Curve vychází nejlépe a pokud jsem líný tak Hello Bank KK. Je to tak?

Výběr z bankomatu předpokládám do limitu Curve, Revolut a pak Mbank Svět.

Viz např článek https://www.mesec.cz/clanky/test-kurzu- ... ut-twisto/ .

Chystám se teď do Irska a do Turecka.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 3. 2023 20:53

Curve a Hello bank mají už dlouho stejný kurz, a to jednou denně (v pracovní dny) aktualizovaný MasterCard s tím, že u Curve je (oproti Hello) navíc víkendová přirážka. Z dvojice Curve/Hello bank, pokud to nechceš řešit zda je zrovna víkend, je tedy lepší Hello.
Revolut mívá o něco lepší kurz než MasterCard, ale jde o kurz okamžitý z Forex trhů, takže záleží hlavně na pohybu v daném dni, může v některých případech tak být i horší (při větším pohybu přímo v daný den). A víkendová přirážka je tu také.
Tedy v souhrnu: o víkendech téměř vždy vyjde z této trojice nejlépe Hello bank (není přirážka), ve všední dny pak může být většinou o fous lepší Revolut.
mBank Svět bude s kurzem o něco horší než tři jmenované.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků