Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 6. 7. 2022 20:14

My stále mluvíme o tom samém. Neboli o vkladu hotovosti na vlastní účet v ČS přes bankomat ČS za použití mobilu s GP a v něm uložené karty ČS. Doposud při takovém vkladu musel člověk použít fyzickou kartu ČS, nově stačí použít mobil s GP.

Jinak v žádném bankomatu nejde vkládat hotovost za použití karty jiné banky, než které patří bankomat. Takže vkládat hotovost například do bankomatu KB můžeš jedině za použití platební karty KB, vkládat do bankomatu ČSOB můžeš jedině za použití platební karty ČSOB apod. Nicméně ČS asi jako první a jediná to umí bez použití fyzické karty, stačí k tomu mít jejich kartu uloženou v GP a k bankomatu přiložit mobil.

EDIT:
Dle informací od @MilanBrno to ČS prý už umí 3 roky, jako další to umí AIRBANK a MONETA. Nicméně neumí to asi všechny jejich bankomaty, záleží na typu a stáří.
Naposledy upravil Milos dne 7. 7. 2022 09:37, celkově upraveno 2
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 7. 2022 22:01

Ano, presne tak. Nečekal jsem ze se kolem toho strhne takova smršť zahrnujici nedorozumění.

petrmegac pravdepodobne misinterpretoval pojem hotovost. Hotovost jsou fyzické bankovky, nic jineho.

Mozna to nepodporuji ještě vsechny bankomaty, ten ktery jsem zkousel byl novy model, s klavesnici schovanou ve vyrezu pod displejem.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 7. 2022 22:28

Milos píše:
Zedna1 píše:V tomto clanku
https://www.penize.cz/sporici-ucty/4330 ... -neda-vsem
je zajimava informace:

„Spořicí účet využívá více než 1,85 milionu klientů, což je 90 % primárních bankovních klientů České spořitelny. Finanční rezervu alespoň ve výši tří měsíčních platů má však měně než polovina z nich.

Tzn. ze Sporka ma 2.055 milionu primarnich bankovnich klientu.

Zde https://www.csas.cz/cs/o-nas/kdo-jsme ČS uvádí, že má celkem 4,5 milionu klientů. Je v tom článku na serveru Penize.cz chyba nebo primární bankovní klient je něco jiného než klient? A že by skoro každý druhý obyvatel ČR byl klientem ČS, to se mi nějak nezdá :hm


Ty 4.5 milionu klientu jsou vsichni, kdo jsou uvedeni v jejich databazi, tzn. i ty kteri tam maji napr. jen stavebni sporeni nebo jen vkladni knizku nebo jen hypoteku/uver apod.
Ty 2 miliony jsou ti, kteri u nich maji bankovni ucet.

Ono to i odpovida, pred nekolika lety meli tech bankovnich klientu zhruba 3 miliony, ale tim jak byly (a stale jsou) na vzestupu nove/male/bezpoplatkove banky, tak Sporce kazdy rok ubyvalo zhruba 100 tisic klientu po dobu mnoha let, takze nyni jich maji uz jen 2 miliony (a pokud vim tak stale ubyvaji :-) ).
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 7. 7. 2022 07:15

Dobrý den, vaše informace o úbytku našich primárních klientů nejsou správné.
Česká spořitelna má věkově velmi heterogenní klientskou bázi (na rozdíl od většiny low-budget bank), a proto celkový počet klientů negativně ovlivňuje také přirozený klientský úbytek. Ročně nám zemřou nižší desítky tisíc bankovních klientů, ale i přesto je naše celkové saldo bankovních klientů pozitivní.

Více informací uvádíme v našich výročních zrpávách: https://www.csas.cz/cs/dokumenty-ke-sta ... cni-zpravy

Jiřka, ČS

-- 7. 7. 2022 08:24 --

A1rh- píše:
Česká spořitelna píše:Dobrý den, vkládat hotovost do našich vkladových bankomatů je možné pouze s kartou České spořitelny.
Jiřka, ČS


lze to i s virtuální kartou ČS v GPay, nebo to musí být plastová debetka v GPay? (jen pro jistotu, hádám že by to mělo být jedno, obě se vážou ke stejnému účtu, ale kdo ví ...). Díky.


Dobrý den, lze to s jakoukoliv naší kartou, tedy ať už plastovou, nebo tokenizovanou, nebo virtuální.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 7. 7. 2022 08:36

Milos píše:My stále mluvíme o tom samém. Neboli o vkladu hotovosti na vlastní účet v ČS přes bankomat ČS za použití mobilu s GP a v něm uložené karty ČS. Doposud při takovém vkladu musel člověk použít fyzickou kartu ČS, nově stačí použít mobil s GP.

Jinak v žádném bankomatu nejde vkládat hotovost za použití karty jiné banky, než které patří bankomat. Takže vkládat hotovost například do bankomatu KB můžeš jedině za použití platební karty KB, vkládat do bankomatu ČSOB můžeš jedině za použití platební karty ČSOB apod. Nicméně ČS asi jako první a jediná to umí bez použití fyzické karty, stačí k tomu mít jejich kartu uloženou v GP a k bankomatu přiložit mobil.


dekuji boze za apple pay, tahle trivialni debata je businessove směsna
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 7. 2022 08:48

takže Jiřko díky za informaci, ale dnes jsem to ověřoval a nemáte v jednom pravdu. **** NÁSLEDUJÍCÍ TEXT JE NEPRAVDIVÝ *** Virtuální kartu v GPay pro vklad do vkladomatu použít nelze (ono je to vcelku logické, ale nenapadlo mě to a po bitvě každý generál), jednoduše proto, že NEMÁ PIN. A bez toho se na ATM nepohnete, i když to tu kartu přes GPay načte. ****
Když jsem narychlo přidal do GPay i fyzickou debetku (byl jsem na ten problém připraven a vzal si ji ssebou :idea: ) tak už vše proběhlo v pořádku.

-- 7. 7. 2022 09:51 --

Milos píše:Nicméně ČS asi jako první a jediná to umí bez použití fyzické karty, stačí k tomu mít jejich kartu uloženou v GP a k bankomatu přiložit mobil.


Díky MilanBrno za opravu, umí to i AirBank, ale ČS prý byla první už před 3 lety.
Naposledy upravil A1rh- dne 7. 7. 2022 09:05, celkově upraveno 2
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 7. 7. 2022 08:55

Dobrý den, pravděpodobně tedy máte na mysli jednorázovou virtuální kartu, kterou lze použít jen pro platby na internetu a která po použití automaticky zanikne.
Nabízíme však i virtuální kartu s klasickou tříletou platností. Lze ji použít při placení v kamenných obchodech, na internetu i při operacích v našich bankomatech. Samozřejmě je nutné ji také přidat do GP nebo AP.
Obě tyto karty, ať už jednorázovou nebo tříletou, si pohodlně sjednáte v Georgi.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 7. 2022 09:02

máte pravdu, ani jsem nevěděl že pro tu virtuální si lze také zobrazit v Georgi PIN. Člověk se pořád učí. To bych měl po sobě všechny nesmysly výše smazat.

Ještě se opatrně zeptám - lze nějak změnit PIN té dlouhodobé virtuální karty? V mobilním Georgi jsem možnost změny pinu nenašel ani pro plastovou kartu.
Že by to šlo i pro Virtuální v bankomatu, stejně jako pro plastovou? Díky.
Naposledy upravil A1rh- dne 7. 7. 2022 09:12, celkově upraveno 1
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 7. 7. 2022 09:04

A1rh- píše:
Milos píše:Nicméně ČS asi jako první a jediná to umí bez použití fyzické karty, stačí k tomu mít jejich kartu uloženou v GP a k bankomatu přiložit mobil.

Díky MilanBrno za opravu, umí to i AirBank, ale ČS prý byla první už před 3 lety.

O Airbank jsem nevěděl, díky za info. A že to ČS umí už 3 roky většina z nás také asi nevěděla. @MilanBrno vedle toho ještě uvádí, že to umí i Moneta, nicméně @jjrr naopak uvádí, že Moneta to neumí. Možná tedy bude záležet na konkrétních bankomatech.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 7. 7. 2022 09:13

A1rh- píše:máte pravdu, ani jsem nevěděl že pro tu virtuální si lze také zobrazit v Georgi PIN. Člověk se pořád učí. To bych měl po sobě všechny nesmysly výše smazat.
Ještě se opatrně zeptám - lze nějak změnit PIN té dlouhodobé virtuální karty? Díky


Mně to spíš připadá jako konstruktivní diskuze a jako takovou ji netřeba mazat :-)
Bohužel, změna PINu se provádí jen v bankomatu po vložení karty, takže virtuální karta je z této operace vyloučena.
Předběhnu vás - ano, je to trochu stín na jinak skvělé službě, bereme to jako námět na vylepšení.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 7. 2022 09:27

některé banky umí změnit PIN přes IB / SB, třeba se to podaří :-)
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 7. 7. 2022 10:53

No jo, ale pak takový změněný PIN nefunguje v offline terminálech (ale ten starý ano). To je pro banku těžká volba.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod evelista 7. 7. 2022 11:22

ano proste pin je na karte zapsan.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 7. 7. 2022 14:45

tak šlo mi hlavně o změnu PINu pro Virtuální kartu, to by bylo postačující změnit jen v aplikaci. Virtuálka se nikam nezasouvá a přes GPay by se s ní snad mělo dát platit i na offline terminálech. Tam nemá jak proběhnout ověřování PINu.
A i plastové uložené v GPay když změním PIN v aplikaci je to snad jedno, nemám ji ssebou a i na offline terminálech musím s GPay zaplatit.
Až budu chtít použít plast fyzicky, tak holt musím myslet na to, že poprvé je potřeba ji vložit někde, kde se mi PIN umí zapsat. Tak často PIN člověk nemění, většinou jen u nové karty.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 7. 2022 18:55

dneska jsem vkládal v bankomatu přes GPay, nejdřív jsem tam přiložil Curve kartu a v ní byla podkladová ČS, a nabídne to jen vybrat a zůstatek, ten stejně nezobrazí správně.
tak jsem si přidal do GPay i kartu spořky, myslím že visa infity a hnedka šlo pak v menu vybrat vložit peníze na učet. vkládal jsem 50 k.

jinak s curve jsem chtěl vybírat a zjistil jsem že mám denní limit jen 30k na výběr, měsíční 450k je jaksi k prdu.
na platbu to je dobrý 600k na den .
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků