Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 4. 7. 2022 07:50

Já mám na mysli zaplatit část (1 položku) kartou a pak zbytek (celé vyúčtování) zase kartou.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 7. 2022 07:52

regin píše:Twisto umožňuje zaplatit část vyúčtování kartou? To je nějaká novinka?
řekl bych, že se tu někdo probudil, většina lidí, co zde Twisto ještě má, tak ho zakládala jen a právě pro možnost platit kartou (dříve nebylo omezeno na 10k/p.m.) a ano můžeš zaplatit x-krát měsíčně kartou (včetně vyúčtování) do limitu 10k
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 4. 7. 2022 08:10

Bylo mi tady doporučeno zaplatit vše nad 10.000 Kč převodem a pak těch 10.000 Kč kartou. Ale že můžu zaplatit kartou vícekrát, to jsem tu neviděl.

Takže těch 10.000 Kč není limit na 1 platbu, ale na součet všech plateb za měsíc?
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 7. 2022 08:28

a ano můžeš zaplatit x-krát měsíčně kartou (včetně vyúčtování) do limitu 10k

jak více polopaticky to chceš napsat? :-)
A zaplatit vícekrát kartou můžeš během měsíce, než vystaví vyúčtování. Pro vyúčtování platí, to co ti bylo doporučeno.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regin 4. 7. 2022 08:35

ROlda78 píše:než vystaví vyúčtování
Aha, v tom je ten háček, proto jsem si toho dříve nevšiml. Ale je to asi jen celá "položka" v rámci aktuálního měsíce, že? Nejspíš nejde velký nakup třeba za 6.000 Kč zaplatit 2.000 Kč teď a zbylé 4.000 Kč za 14 dnů.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 4. 7. 2022 16:53

Jestli to tedy dobře chápu, tak když mám např. vyúčtování za červen 5.000 Kč a v červenci platbu A za 6.000 Kč, platbu B za 3.000 Kč a platbu C za 2.000 Kč, tak můžu v červenci kartou zaplatit vyúčtování, ale k tomu A už ne. Můžu vyúčtování, B a C nebo A a B a zbytek buď převodem (vyúčtování) nebo to nechat do dalšího měsíce (C), kde to zaplatím jako červencové vyúčtování.

Chci se jen ujistit, abych věděl, jak si to správně rozvrhnout.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 4. 7. 2022 20:10

Je to tak jak píšeš, limit 10000Kč/měsíc pro úhrady kartou se vztahuje na vyúčtování v součtu i s novými platbami.
Buď tedy musíš bankovním převodem častečně zaplatit vyúčtování či některé platby A,B,C a zbytek pak doplatit kartou. Nebo některou z plateb A,B,C (klidně i částečně uhrazenou) nechat zahrnout do červencového vyúčtování a zaplatit až v srpnu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 7. 2022 22:38

Uff, vy to komplikujete (?), stačí tedy zaplatit při vyúčtování převodem vše nad 10K a zbytek kartou. To kouskování co výše diskutujete na tom snad mnoho nemění, pokud člověk má vyúčtování minimálně za 10K, ne? Navíc mě nenapadá, jak můžu platit kartou za platby, které dosud nejsou zanesené ve vyúčtování (když neskončil měsíc), nejspíš mi něco uniklo ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 4. 7. 2022 22:57

Asi opravdu uniklo :-) Každá jednotlivá Twisto platba lze průběžně hradit kartou nebo bankovním převodem, není nutné čekat až na měsíční vyúčtování. To může být ve finále klidně nulové, když člověk uhradí jednotlivé platby už během stejného měsíce.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 5. 7. 2022 04:33

Já Twisto moc nepoužíval, takže jsem míval vyúčtování jen několik tisícovek (nebo klidně 0). Proto jsem také jejich "IB" nějak nezkoumal a prostě se tam přihlásil jednou za měsíc, abych zaplatil vyúčtování. Až v květnu jsem se trošku rozjel a měl jsem v červnu vyúčtování nad 10.000 Kč. Teprve tehdy jsem zjistil, že to nenabízí zaplacení kartou a hledal jsem, co s tím. Teď jsem zkusil Snap a když jsem kontroloval výsledek, všiml jsem si odkazu Zaplatit. Teď zkoumám možnosti, protože při splácení může být za určitých okolností výhodné zaplatit kartou co nejvyšší částku. Pokud je vyúčtování nad 10.000 Kč, není co řešit. Pokud je pod, lze využít předčasné splacení aktuálních plateb. Snap začnu nejspíš používat častěji, protože umožňuje převést na platbu kartou i ty platby, které normálně kartou platit nejde.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod peliculiar 5. 7. 2022 23:10

Milos píše:Asi opravdu uniklo :-) Každá jednotlivá Twisto platba lze průběžně hradit kartou nebo bankovním převodem, není nutné čekat až na měsíční vyúčtování. To může být ve finále klidně nulové, když člověk uhradí jednotlivé platby už během stejného měsíce.

OK, díky za doplnění informací. Jaká je výhoda to platit před vyúčtováním, pokud je limit na placení kartou tak jako tak do výše 10K ... ?
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 6. 7. 2022 09:47

Výhoda je když máš v jednom měsíci větší nákupy v sumě přesahující limit 10000Kč (například 15000Kč) a další měsíc plánuješ menší nákupy, tak v tom prvním měsíci hned uhradíš jednotlivé nákupy do sumy 10000Kč. Tím pádem měsíční vyúčtování bude vystaveno jen na 5000Kč, které uhradíš v následujícím měsíci, ve kterém budeš mít ještě možnost uhradit kartou dalších 5000Kč.
Další výhoda je třeba když potřebuješ plnit určitý počet plateb kartou v rámci akcí některých bank. Místo jedné velké platby za celé vyúčtování tak vygeneruješ třeba pět menších plateb.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 6. 7. 2022 12:53

Supr, díky za osvětlení. Mě se týká nejspíš jen ta možnost rozprostřít ten limit 10K na placení kartou do dvou měsíců. Twistem (a MallPay) platím v podstatě pouze režijní náklady domácnosti, které jinak nejde platit kartou.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 12. 7. 2022 10:39

Jde částečně převodem a částečně kartou zaplatit i jednotlivá položka v aktuálním měsíci, ještě před vystavením vyúčtování? Mám odeslanou platbu, která už převyšuje zbývající limit pro platbu kartou.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 12. 7. 2022 11:39

Ano, a tato funkce se jmenuje Split.
Pokud ovsem mas jen zakladni tarif (Online), tak tuto funkci nemas a tedy delit platbu nelze.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků