FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 17. 11. 2021 14:39

Do pobočky České spořitelny nebo Komerční banky :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shockerek 17. 11. 2021 15:38

DrumSession píše:Pár poboček, které jsem vloni navštívil, mi přijde "taková" technická, ekonomická až ušmudlaná... Kam zavést new klioše?? Která pobočka FIO (v Praze a okolí) je neprestižnější, nejpříjemnější, nejnovější či čerstvě po rekonstrukci?


No nějaký wow efekt ve Fio pobočkách nečekej, na to jsou jiný ústavy :-D
Ale nový jsou 2 vedle sebe u Masaryčky v Praze: Havlíčkova 1028/5 a Hybernská 1033/7a - ale uvnitř jsem nebyl.
shockerek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 11. 2021 17:31

DrumSession píše:Pár poboček, které jsem vloni navštívil, mi přijde "taková" technická, ekonomická až ušmudlaná...
A k čemu ti je nějaká moderní super pobočka. Ve FIO se dá téměř všechno ovládat a vyřizovat přes internet a tak není ani příliš potřeba na pobočku chodit. Pobočky FIO sice nejsou nějaké super moderní a exkluzívní, ale katastrofální také nejsou. Mne stačí když na pobočce vyřídím co potřebuji pokud to nejde přes internet a jak ta pobočka vypadá to už pro mne není až tolik důležité.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 11. 2021 17:40

Ano, ale ... třeba v pobočce na Kobylisích byly plesnivý opadaný zdi, odlepený koberec a celkově budila zdání špinavé. To už by být nemělo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 11. 2021 17:56

Pražské pobočky mne nezajímají. Tam kde jsem už několikrát byl v rozumé blízkosti mého bydliště to sice není nic exkluzívního, ale žádná katastrofa to není.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 11. 2021 18:00

Tak proč reaguješ na příspěvek týkající se pražských poboček, když tě nezajímají? (Nic, to byla jen řečnická otázka.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod gman 19. 11. 2021 09:08

Od 1.12.2021

U Fio konta a termínovaných vkladů s obnovou vedených v Kč zavádíme nové úrokové pásmo pro vklady do 200 tis. Kč. U Fio konta budou vložené prostředky do 200 tis. Kč nově úročeny sazbou 1,50 % p. a. Touto sazbou budeme úročit každému klientovi právě jeden spořicí účet. V případě, že u nás máte více než jedno Fio konto, bude tato sazba použita na to nejdříve založené. Pro případná další Fio konta jednoho klienta platí stávající úrokové sazby.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 12. 2021 23:34

Odesílá FIO platby do jiných bank ještě stále automaticky okamžitě pokud jsou zadané se splatnosti v den zadání? Dnes v 13:04 jsem si zasílal peníze z FIO do MMB a v MMB na účtu je stále nemám. Ve FIO to mám jako odeslanou platbu s označením "Typ pohybu Bezhotovostní platba". Z účtu peníze se strhly a přišel i notifikační e-mail o odchozí platbě. Pokud to FIO odeslalo jako běžnou platbu (ne okamžitě) tak to z FIO odejde asi bohužel až v pondělí, ale to bych snad ty peníze měl až do toho pondělí vidět na účtu a platba by měla jít do té doby snad zrušit a notifikace by také asi měla přijít až v to pondělí. Zasílal jsem už takto vícekrát peníze z FIO do jiných bank a vždy se platba zrealizovala okamžitě.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nikko 4. 12. 2021 07:32

V seznamu transakcí ve FIO je pohybu typu "Bezhotovostní platba" obyčejná platba, která při odeslání odpoledne dorazí do jiných bank až druhý (pracovní) den ráno (i když se z FIO účtu strhne ihned). Okamžitá platba bývá označena typem pohybu "Okamžitá odchozí platba". Po odeslání okamžité platby FIO do několika sekund vypíše zprávu, zda platba byla druhou bankou přijata (tj. je jisté, že peníze už jsou v druhé bance). Automatické odesílání plateb okamžitou platbu mi nešlo ve FIO internet bankingu přednastavit a tak ji při odesílání platby musím vždycky sám zaškrtnout.

Myslím, že tvá platba do MMB dorazí až v pondělí a že ji nyní nelze stornovat. Peníze už nemáš na svém FIO účtu, jsou "na cestě" do MMB.
Pokud dnes (v nepracovní den) zadáš nějakou novou platbu z FIO do MMB (i odpoledne nebo večer) a to jako platbu okamžitou, budou peníze v MMB za pár sekund.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2021 10:08

Poslední dobou se mi velmi často stává, že mi nejde odeslat okamžitá platba, z FIO i z jiných bank - do různých bank. Vypadá to, že banky mají často výpadky tohoto systému - bohužel nejde zjistit, jestli je chyba na straně odesílací nebo přijímací banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 12. 2021 10:12

Mě se to tedy u jiných bank ještě nestalo, pouze u Fio.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2021 10:25

Zasílal jsem už v minulosti více různých okamžitých plateb z FIO do jiných bank a nikdy po odeslání okamžité platby mi FIO nevypsalo zprávu zda platba byla druhou bankou přijata. Alespoň jsem si ničeho takového nikdy nevšimnul. Jestli okamžitá platba byla jinou bankou přijatá jsem vždy zjistil v té druhé bance pokud se jednalo o můj účet kontrolou toho účtu jestli se tam ty peníze připsaly. Pokud by banka platbu nepřijala tak peníze by se snad musely vrátit zpět na účet ze kterého byly odeslané. To se stávalo kdysi kdy okamžité platby ze začátku ještě nefungovaly spolehlivě tak jak by měly. U jiných bank je dobrým zvykem, že u plateb peníze zůstávají na účtu až do doby kdy je banka odešle do ČNB a do té doby jde příkaz zrušit nebo změnit.
Jinak děkují za informace, že u FIO se něco takového bohužel stává a že ty okamžité platby u FIO nejsou spolehlivé. Pokud ta platba nedorazí v pondělí do MMB tak to asi bude na reklamaci.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nikko 4. 12. 2021 10:57

vlazy píše:Zasílal jsem už v minulosti více různých okamžitých plateb z FIO do jiných bank a nikdy po odeslání okamžité platby mi FIO nevypsalo zprávu zda platba byla druhou bankou přijata. Alespoň jsem si ničeho takového nikdy nevšimnul. ...

Ukázka informací z FIO internet bankingu, kdy okamžitá platba za pár sekund úspěšně dorazila do druhé banky:
Zvolení okamžité platby https://ctrlv.cz/2u7t
Čekání na výsledek okamžité platby https://ctrlv.cz/ayv7
Oznámení, že okamžitá platba úspěšně dorazila do druhé banky https://ctrlv.cz/1RWp
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod shockerek 4. 12. 2021 11:20

Osobně nemám špatnou zkušenost s OP ve Fio. Trochu problémem v tomto případě je to, že Fio automaticky se snaží vše poslat okamžitě, takže si člověk zvykne. Když ale pak najednou daná platba nejde poslat okamžitě (výpadek, limit u Fio 100k a další.) tak prostě půjde platba klasicky. Pro platby kdy 100% potřebuješ hned je třeba si zakliknout volbu okamžitě a když to selže tak ti peníze neodejdou a lze s nimi nakládat.
shockerek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 12. 2021 11:29

Ty obrázky jsou asi z IB. Já používám převážně mobilní aplikaci a tam se mi nic takového nezobrazuje. Pokud ta moje platba ještě nebyla odeslána a FIO ji odešle až v pondělí tak bych očekával, že ty peníze budu až do toho pondělí vidět na účtu a že příkaz bude možné zrušit nebo změnit. Také notifikaci bych očekával až po odeslání platby.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků