Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 12. 2021 18:49

Měl dneska někdo problém s placením kreditkou? Dvakrát jsem musel zastrkávat, bezkontaktně mi to nevzalo..
anonymni

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2021 19:40

culti píše:MirekM. K čemu ti bude dobré spoření u HB, když dostaneš vyšší úrok na vyšší limit nebo bez limitu v jiné české bance a navíc budeš mít peníze pojištěné v ČR a ne ve Francii.

Myslím, že je úplně jedno, kde to je pojištěné, protože v konečném důsledku to v případě krachu banky klient nepozná. Jinak ale souhlas s tím, že na trhu jsou vyšší úrok. sazby.

Předpokládám delší lhůtu pro vyplacení peněz ze zkrachovaného ústavu pojištěného mimo ČR.

"Pokud by došlo ke krachu takové banky, zajišťoval by výplatu náhrad vkladů na území ČR Garanční systém finančního trhu, a to na základě pokynů zahraničního systému pojištění vkladů ze země, kde má daná banka sídlo. Výplata by probíhala v českých korunách. Garanční systém v takovém případě také poskytuje informace a přijímá písemná podání jménem zahraničního systému pojištění vkladů."
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 1. 12. 2021 21:10

fc70 píše:Odměnu za Apple Pay vidím už dost dlouho v disponibilním zůstatku, ale ne v transakcích. To jsem zvědavý na výpis.


No teď na ten výpis koukám, je to tam jako "AKTUALIZACE VAŠEHO ÚČTU 150,00"
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filas81 1. 12. 2021 21:16

nnnokiaE52 píše:Měl dneska někdo problém s placením kreditkou? Dvakrát jsem musel zastrkávat, bezkontaktně mi to nevzalo..


ano, platil jsem nálepkou, takže jsem zastrkávat nemohl, občas mi i ta nálepka zlobí, ale dnes to bylo evidentně něco jiného...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2021 10:01

Komu také došlo emailem toto? Mně právě teď:
"Dobrý den, pane X,
letos na Vánoce vracíme stromy do lesů!
Stačí 1. – 24. 12. zaplatit 5x Hello kreditkou v telefonu, spolu s Mastercard® za Vás zasadíme strom a pošleme Vám odměnu 100 Kč.
Plastovou kartu už můžete klidně nechat doma."


Tu stovku vyplatí v lednu na účet Hello kredit, mezi těch 5 plateb se počítá požití Google i Apple pay, na terminálu i online. Nepoznám z emailu, zda je to selektovaná nabídka, nebo to bude pro všechny.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 2. 12. 2021 10:07

Akce Živý strom mi přišla před chvilkou taky.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chrudimi 2. 12. 2021 10:12

Jo, mail právě dorazil, platím jen mobilem, tak to bude stovečka bez práce.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 12. 2021 11:21

Hmm, mně nic nepřišlo, ale mají to na webu: https://www.hellobank.cz/novinky/2021/platby-mobilem

Za každého z prvních 4 000 klientů, kteří v období 1. – 24. 12. zaplatí alespoň 5x Hello kreditkou v telefonu, zasadíme spolu s Mastercard® strom. V lednu pak navíc každému z nich připíšeme odměnu 100 Kč na Hello kredit. Jsme tedy připraveni rozdat celkem 400 000 Kč a vysadit 4 000 stromů.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 2. 12. 2021 11:43

Ten mail ale nic o prvních 4000 nepsal…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 12. 2021 12:37

taky nemam pocet kusu v mailu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2021 13:23

Možná právě těch "prvních 4000" oslovili tím emailem. Otázkou pak je význam slova prvních, zda tím myslí prvních 4000 zákazníků s kreditkou, nebo spíš prvních 4000 aktivací Google/Apple pay u kreditek. Ještě mě napadá třetí možnost, a sice že těch 4000 aktivací G/Apay ještě ani nemají, tedy nám co to máme aktivní to poslali všem bez omezení počtu a pro ostatní jako motivaci to dali na web (nebo jim to pošlou s tím limitem počtu). No není to jednoznačné.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 12. 2021 13:42

Je to tam jasně napsaný - prvních 4000 co 5x zaplatí kreditkou v mobilu.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2021 13:55

Na webu ano, ale v e-mailech co došly nám s aktivním G/Apay není o počtu ani zmínka - to podporuje tu třetí mou možnost, tj. že takových klientů s aktivními mobil platbami u kreditek ani 4000 ještě nemají (a u nás co máme tedy předpokládají splnění) a na zbytek do limitu 4000 pro motivaci navýšení takových klientů to vypsali na web (email těmto třeba také dojde).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 2. 12. 2021 14:04

Mám taky aktivní Google i Apple Pay a nic mi nepřišlo. Nic z toho nevyplývá, jsou to opět jen tvoje spekulace.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 2. 12. 2021 14:06

já email dostal, kreditku mám v g-pay dlouho, ale použil jsem ji přes g-pay snad jen jednou někdy v červnu...
jenda_s
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků