Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 23. 3. 2023 18:14

hufnagll píše:Dnes mi přišly peníze na účet za výkup 1600.Za jak dlouho se vám zhruba objevilo v members to potvrzení. Dik

Mě také za 14 dnů od zaslání výkupní částky na účet.
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hufnagll 23. 3. 2023 18:35

Pánové děkuji
hufnagll
Junior

Odeslat příspěvekod dede 23. 3. 2023 21:43

Chlapi, je velký rozdíl v kvalitě fotek mezi Ultrou a normál S23?
Chci ho koupit manželce, ale ta Ultra už je fakt veliká a špatně se drží i mě. Ještě mám ve výběru IPhone 14 pro, ale tam si nejsem jistý, jestli se jí IOS bude líbit.

Dík
dede
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 23. 3. 2023 22:12

Nevím co chceš slyšet. Fotoaparáty jsou úplně jiné. Buď jí to stačí, nebo ne.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 23. 3. 2023 23:43

Přibližný obrázek si můžeš udělat sám, reálně ti stejně odpoví pouze ten, kdo oba telefony fotograficky porovnal a takových nás tu asi moc nebude, protože oba modely cílí na opačnou skupinu zájemců.

https://youtu.be/TUcjmrC4mNM

https://youtu.be/j6P_lxF6HGI

Ultra má samozřejmě foťáky lepší a komplexnější. Za dne, při focení do 12Mpx to podle mě ale žádný zásadní rozdíl není. Tele má Ultra úplně jinde a i makro bude zvládat lépe díky AF na ultraširokáči. Ono hlavně záleží, co bude fotit a jestli vůbec tu komplexní výbavu u Ultry využije, to musíš ale vědět ty nebo manželka. Já bych jí třeba nevyužil, stejně jako tele a ultraširokáč na malé S23, 99% fotek cvakám hlavním foťákem a ty zbylé dva jsou pro mě akorát lapače prachu :-). Ale stejně tak chápu, že pro někoho je právě ta komplexnost u Ultry skvělá a využije ji naplno. Asi jen upozorním, že na focení prcků/zvířat v pohybu za horších světelných podmínek není ideální ani jeden. To je ale jen můj názor a třeba ti odpoví někdo, kdo je fakt porovnal.
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod dede 24. 3. 2023 05:57

Díky za reakci. Ona je hlavní rodinný fotograf a pak už cvaká jenom firemní večírky a nebo dělá dokumentaci něčeho, co se nehýbe. Makro vůbec a noční fotky max z dovolené nebo když tahnou s kamarádkama v noci z baru. :D
Mě na té Ultře vadi jenom ta velikost, ta už je prostě moc. Poslala by mě s tím do háje, bez ohledu na kvalitu nebo by jí někde vyklouzl z ruky a bylo by hotovo. :(
Je to dilema. :(
dede
Junior

Odeslat příspěvekod partykiller 24. 3. 2023 06:21

renek1 píše:partykiller
Nesedí ti, nebo proč prodáváš? Jaké ti nakonec zůstane?

Zelený kozeny jsem vzal hned s telefonem aby měl krytí, protože pitaka ještě nebyla. Po krátkém čase se naskladnila celocerna od pitaky a dorazila a pak už jsem jen čekal na svoji oblíbenou dvoubarevnou a ta došla včera. Takže jen otázka designu, kryty jsou to perfektní všechny, ale nosit s tím koženým bylo utrpení, přeci jen dost zvětšil už tak obří telefon.

-- 24. 3. 2023 06:35 --

To Dede:
Pouzivam oba (S23U a malý iP14 Pro). Na rovinu, řešil bych jen otázku velikosti, já jediný velký rozdíl vidím jen u fotek se zoom, kde je Samsung fakt pecka a hodně mě to nutí přibližovat si, protože vím že kvalita zůstává ok a je to znát. Jinak fotky děti a ostatních zvířat mi přijdou podobné. Vše cvakam na automat, video se u Samsungu brutálně zlepšilo a pořád sice z IP je lepší ale už mimimalne.
Nosit Ultru je oproti malému IP samozřejmě peklo a to jeste není léto, kdy odlozime svrsky a to bude teprve něco. Na druhou stranu ženský to nosej v kabelkach a tak různě po taškach, takže to nemusi tak vadit.
Poslední čisté už subjektivní dojem je pak to, že něco déle dělat na iPhonu je na pendrek, protože jak si člověk zvykne na větší displej Ultry, tak už jen psát zprávy na iPhonu ho bude vysirat.
partykiller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod renek1 24. 3. 2023 08:39

dede píše:Díky za reakci. Ona je hlavní rodinný fotograf a pak už cvaká jenom firemní večírky a nebo dělá dokumentaci něčeho, co se nehýbe. Makro vůbec a noční fotky max z dovolené nebo když tahnou s kamarádkama v noci z baru. :D
Mě na té Ultře vadi jenom ta velikost, ta už je prostě moc. Poslala by mě s tím do háje, bez ohledu na kvalitu nebo by jí někde vyklouzl z ruky a bylo by hotovo. :(
Je to dilema. :(

Pokud To není překvapení pak bych ji vzal do showroomu a tam si může vybrat a vyzkoušet, třeba to bude úplně jiná značka.
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bal9 24. 3. 2023 10:39

Dobrý den, potřebuji poradit, mám nový SAMSUNG Galaxy S23, ve starém Samsungu jsem mohla předat SMS zprávu dalšímu příjemci /chvilku jsem držela prst na bublině zprávy, zobrazilo se mi PŘEDAT a zaslala dalšímu příjemci. Teď bohužel to takto nejde, poradí někdo? Tento telefon je daleko dražší, nečekala jsem, že to co často používám zde nejde.
bal9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 24. 3. 2023 10:53

To ale funguje pořád stejně, stačí na zprávě podržet prst a vybrat "předat dál"
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, Technics AZ80, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tululumko 24. 3. 2023 11:13

A pouzivas klasicke spravy? Alebo ides na RCS spravach . . . ? V tom pripade to mozno reaguje na pripojenie k datam, niesu data, nieje preposlanie :-) Aj ked v tom pripade by to malo fungovat ako klasicka sms, ale kto vie . . .
Ale to strielam od boku, nepouzivam.
tululumko
Junior

Odeslat příspěvekod Andoritek 24. 3. 2023 11:27

A nepoužívá třeba jako výchozí google zprávy? Tam to takhle nefunguje, teda alespoň mně ne.. Jsou myslím v Samsungu S23 při spuštění nastavené jako defaultní, ty od googlu.
Andoritek
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod renek1 24. 3. 2023 11:29

bal9 píše:Dobrý den, potřebuji poradit, mám nový SAMSUNG Galaxy S23, ve starém Samsungu jsem mohla předat SMS zprávu dalšímu příjemci /chvilku jsem držela prst na bublině zprávy, zobrazilo se mi PŘEDAT a zaslala dalšímu příjemci. Teď bohužel to takto nejde, poradí někdo? Tento telefon je daleko dražší, nečekala jsem, že to co často používám zde nejde.

Jak bylo napsáno funguje pořád stejně, hlavně Musíš používat aplikaci zprávy od Samsungu a ne od Google
Přílohy
Screenshot_20230324_112601_Messages.jpg
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hufnagll 24. 3. 2023 11:51

Jak tu dáváte fotky a screnshoty,kazdou mi odmítne, že je velká, moc kB.Jak to mám zkomprimovat.dik
hufnagll
Junior

Odeslat příspěvekod Andoritek 24. 3. 2023 12:11

hufnagll: v galerii Samsung, u fotky symbol tužka klik. Pak klik na 3 tečky, úplně vpravo a z nabídky vybrat změnit velikost..
Přílohy
20230324_121551.jpg
Andoritek
BAN MM.cz

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků