Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 8. 2022 15:54

Ale ja vam to verim, ze mate dlouhodobe zkusenosti s S Samsungama. A taky plne verim tomu, ze S22U bude delat mnohem lepsi fotky nez S10e. Ostatne by bylo trosku divne, pokud by ne. Nicmene to, ze to foti hur nez predchozi rady zminuje velmi mnoho lidi. Proc? Pak zrejme musi byt u nejakych kusu problemy s fotakem a tech kusu nebude evidentne zanedbatelne mnozstvi. Kdyz jsem fotil na tatuv S22U, tak jsem z vysledku byl pomerne zaskoceny. Rada fotek viditelne lepsi nez z iP 13 PM. A rada zase viditelne horsich. Proste bud to udela naprosto exkluzivni snimky (na mobil) a nebo naopak dost podprumerne snimky na danou cenovku. Ale vzhledem k tomu, ze vim jake skvele snimky to umi vykouzlit, pak proste za me SW fotaku neni dotazeny a nedokaze si v rade scen dobre poradit. iPhone ty snimky ma proste furt tak nejak stejne dobre, ale z S22U vypadne polovina fotek daleko lepsich nez z iPhonu a druha polovina znatelne horsich nez z iPhonu a to si myslim, ze rozhodne v poradku neni. Ale nejsem fotograf, pouze fotograficky BFU a beru to tedy okem amatera. Verim, ze nekdo muze mit opravnene zcela jiny nazor.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 18. 8. 2022 16:31

romo.11:
Můj první příspěvek se srovnaním byl napsaný naprosto slušně, věcně a bez navažení se nebo urážení kohokoliv. Reakce Jirky byla opět klasická a přesně v jeho stylu, který tady všichni dobře známe. Akorát se mi vysmál a napsal, že píšu bláboly. Sebereflexe mi opravdu nechybí, ale jestli čekáš, že mu za tohle budu děkovat, tak to opravdu ne....

JirkaGalaxy:
Nemám potřebu lhát nebo si něco vymýšlet, napsal jsem pouze své dojmy a zkušenosti z přímého srovnání.

Pro oba:
Vytrhly jste to z kontextu. Nepíšu že fotí jeden nebo druhý lépe, naopak že mají oba výhody/nevýhody a že si netroufám tvrdit, že S22 fotí lépe. Každý má jiné priority a představu o výsledné fotografii. Takže ještě jednou, text/makro má lepší S10e. Fotky psů mají více detailů a díky tomu je pro mě na focení psů vítěz S10e.

Bagr3210:
Věřím že to tak je a nehádam se, já se bavím opravdu jen o focení psů, textu a makra. Žadní lidé, krajiny, noc, selfie atd. Navíc o malé S22, S22U používá jiný hlavní senzor.

Tady slíbené srovnání fotek, každý si může udělat obrázek sám a uznat, co mu více vyhovuje.

https://ulozto.cz/tamhle/1h4P0Ip0oaPs/n ... t4IzRlAD==
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 18. 8. 2022 16:46

Hm hm. Mne se take podstatne vice libi foto z S10e.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubík 18. 8. 2022 17:30

No sice jsem neměl tu možnost si to prohlédnout nativně v počítači, jen přes uloz.to Ale asi se mi líbí více S10e fotky.
A až se tady přestanou hádat, napsal by mi někdo informace k té výdrži? Ono to mezitím zapadne a já se zase nic nedozvím.
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod bagr3210 18. 8. 2022 17:47

Tubiku,jestli se ptas na S22U tak s tim,co jsi napsal,vydrzi den v poho..
Zatim nejlepsi SOD jsem mel 5hod33min pri cca 1dni a 12hod.,ale bez her...hry totiz nehraju..
Jak se tu uz psalo,pri pouziti fotaku jde baterka docela dolu. Na dovolene jsem fotil docela dost a baterka k veceru byla pod 15%..u automatickeho jasu..tel byl docela horkej..
Co uzivatel,to jiny podminky a to jina vydrz..
bagr3210
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 18. 8. 2022 19:52

Tak ja tleskam, konecne nekdo kdo si dal tu praci s pouzitelnym srovnanim, kdyz se tady jen tlacha o nicem, ikdyz za to ulozto bych ti spis nak*pal ;) k tem fotkam...nebudu se bavit o DR tam jsou ty nove rady jinde, ale co se tyce detailu jsem trochu na rozpacich. Na jednu stranu se mi vic libi fotky z S22, jsou prirozenejsi nez ty hodne priostrene z S10e, takovy rendering se mi nikdy nelibil, ikdyz muze detail pusobit "kvalitne"...na druhou stranu bych z tak velkeho senzoru S22 s hodne pixelama cekal po pixel binningu detailnejsi fotky. Mam S21+ a predtim jsem mel Mate 20 Pro a u obou je za dobreho svetla detail po zmenseni (4->1) nekdy az neskutecny. Skoda ze si S22 nemuzu poradne vyzkouset, zajimal by mne rozdil oproti S21. Kdyz ale vemu S10e a S22, musis si uvedomit i fakt, ze S10e ma dost maly senzor a fotil si na f2.4 co teda dost pomuze i pri ostreni, ono se to nezda ale nemusite mit APSC aby to melo u takovych objektu vliv na hloubku ostrosti (videt napr. u kytky), navic s f2.4 mas lepsi kresbu a to jsou vsechno faktory, ktere se nascitaji a pak to takhle muze dopadnout. Text to same, u S10e strasne halo kolem pismen dukaz priserneho priostrovani. U psu tezko rict, nekdy mi prijde ze S22 nezaostrila uplne presne...Zalezi na cem ti vic zalezi, zatimco ten detail pri beznem prohlizeni jen tak nepoznas a pokud nedelas velke vyrezy ani nevyuzijes, lepsi DR rozsah a min prepalu vidim hned a fotit to v trochu horsich podminkach S10e by dostal na prd*el...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod tielk100 18. 8. 2022 20:35

tubík píše:A až se tady přestanou hádat, napsal by mi někdo informace k té výdrži? Ono to mezitím zapadne a já se zase nic nedozvím.


Tak ja mam dnes sot 3.15hod telefom jsem odpojil v 7 hod rano z nabíječky a zbývá mi 29%.Mám nastaveno FHD+ rozlišení a plynulost pohybu standardní.Kdybych si ten displej zapl na vyssi rozlišení a adaptívní plynulost pohybu tak má baterie pár %.
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 18. 8. 2022 20:47

Tak to je velká slabota.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tielk100 18. 8. 2022 21:36

Jo dnes je to nějaky slabší ale neni to každý den.Třeba O2tv jelo 46 min 10,9%.Samsung internet 44min a 8,2%.TVGO 39min a 8,1%. Služby google play 1 min a 6,8%.carrier services 1 min a 6,8 %.A to jsem nebyl venku je to v budově ne na přímem slunci.
tielk100
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš S. 18. 8. 2022 22:59

kultus:

Dynamický rozsah má určitě lepší S22. Řada S10 má proměnlivou clonu f1.5/f2.4 a telefon ji sám mění podle podmínek, u obou vše nastaveno na automatiku, vypnutý optimalizátor a u s10e i HDR. S nepřesným ostřením u S22 s tebou taky souhlasím, klidně může být. Oba telefony ale měly stejné podmínky a vždy dost času na to, aby scénu správně vyhodnotily a zaostřily, že to S22 zvládá hůře je její problém. Kdo někdy fotil psy tak ví, kolikrát můžou během chvilky otočit hlavu, pohnout se atd. a pokud jsou 2-3 je to ještě náročnější, proto potřebuju rychlé a přesné ostření. To jsem vlastně psal i v prvním příspěvku a teď opomenul - S10e má rychlejší a přesnější AF. Jinak je to přesně jak píšeš, je to o tom na čem komu více záleží. Pro mě je právě rychlost/přesnost AF a detail důležitý. Dost fotek u mě končí ořezem, který mi třeba často zachrání krásně postaveného psa, protože druhý se rozhodne dělat blbosti. A s těma podmínkama, zaleží co považuješ za ,,trochu" horší. Pokud to samé co já, tak tady se S10e jestě drží. Pokud příjdou opravdu horší až vyloženě špatné, tak je samozřejmě S22 lepší, tady se není o čem bavit. Na druhou stranu za mě rozhodně nedostane na prd*el a v kontextu 3 let generačního odstupu už vůbec ne. Jasně, S10e už je plná šumu, ale pro mě jsou večerní fotky nepoužitelné a stojí za prd u obou modelů. Hlavně je ale vůbec nepotřebuju, 99% mých fotek je vždy foceno venku za dne, takže tohle mě netrápí vůbec.

PS: pro představu přikládám fotky už za opravdu špatných světelných podmínek a omlouvám se za ulož.to :-)

https://ulozto.cz/tamhle/CfgPXzGZXnlO/n ... S4F2L4Lj==
Tomáš S.
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 19. 8. 2022 04:31

K těm fotkám: papírově je na tom líp S22, ale někdy až moc hrabe do fotek AI, hlavně barvy oblohy prozně przní. Dcera byla nedávno v Nepálu (5500m vysoko) a její fotky z hor jsou realistické - má právě S10e. Já už od S21 Ultra reportuju, že foťák po vyfocení ještě do fotky hrabe a dělá to blbě - zkuste si třeba v nějakém kostele vyfotit okna s modrou oblohou, přepněte do Galerie a uvidíte, jak mobil přemýšlí. Fotka vypadá správně, ale najednou se okna vybarví sytě modrou barvou, ne vyjímečně nabíc ne všechna a/nebo blbě. V krajině se to nějak dá přežít, ale tento scénář mě hodně štve.
Další věcí je to širší ohnisko, které prostě fakt lidem nesluší. Portrétní objektiv je fajn, ale má významně nižší světelnost a je už zase i poměrně dlouhý - je fakt na portréty.
Naopak třeba večer dokáže S22 udělat super kouzla, tam se starší modely nechytaly.
Za mě, kdyby u S22 šlo omezit zásahy od AI, tak jsem spokojený jak želva. S10e ale opravdu v některých případech (typicky, když jsou dobré podmínky a zásahy AI nejsou třeba) fotí "lépe" (realisticky).
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 19. 8. 2022 04:32

Vždyť v každé fotce je S22 lepší. Jak v detailech tak v barvách ta prepalena žlutá na 10e je humus. Takže diky ti za tvou zbytečnou praci a jen se zase ukázalo, že mám pravdu. Gl používat něco bez 120hz a ještě s tak prepalenyma baravama.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Odeslat příspěvekod kultus 19. 8. 2022 04:47

Na to mas prece Pro rezim kde AI nezasahuje, ale prijdes prave o ten DR, ktery kolikrat zachrani brutalni prepaly a cernotu ve stinech. S tou galerii je to divne tohle mi dela snad jen u fotek kde zasahl Optimalizator, ktery muzes i s HDR vypnout. Je to neco za neco, od toho je fotograf, aby scenu vyhodnotil a pouzil spravny rezim/modul/nastaveni. S21 fotky taky docela presaturovava a az moc priostruje. Takze zalezi co fotim a kolik mam na to casu. Stock stridam s Gcam a uz vim kdy co pouzit protoze ty porty nejsou 100% dobre optimalizovane a pak je na mne co z toho dostanu v PC. Treba za silneho slunce jsou z gcam fotky dost dooranzova, ale zase dostanu krasne prirozenou ostrou fotku s minimem sumu, se kterym uz muzu pracovat. Jindy jsou prirozenejsi barvy nez ze stock apky...jindy se zase hodi 64Mpx snimac protoze ma 29mm ohnisko a da se dost rezat, ale zoom ma gcam diky lepsimu postprocesu mnohem lepsi nez stock.

Tomasi, ja se S22 nezastavam ani ji nevlastnim...jen jsem se snazil vysvetlit proc jsou ty dva fotaky tak odlisny a jaky to muze mit dopad na fotky a co vim samsung dost ruzne meni i ten postproces takze nakonec opravdu zalezi co se komu libi. Podobne diskuze jsem cetl na foruech kde se lidi rozhodovali mezi APSC a MTF systemy a probiralo se proc nemusi byt vzdy lepsi vetsi snimac, ale to je uz o necem jinem. Treba si mel jen blby kus anebo neco spravi aktualizace, u S21 to pry taky chvilku trvalo nez ji SW vylepsili, ikdyz ja takove problemy nepozoroval uz od stareho FW. Tak nezbyva nez zkouset a na ty psiska doporucuji ten gcam kdyz to jde o detail...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 19. 8. 2022 05:41

JirkaGalaxy: Asi by sis mel zajit k ocnimu. Ten rozdil ve prospech S10e proste videt je a neni zadebatelnej. Sam Libb, coz je Samsungar jak poleno, to uznava. Mam S22U a proste obcas ty fotky jsou fakt dost nepovedeny, oproti tomu, kdyz mrknu na fotky S10+ co mam v galerii, tak tak jsou snad vsechny na lepsi urovni.
Galaxy Spica>Xperia X1>HTC Touch HD>Galaxy Ace>Galaxy S Advance>Galaxy S2>Galaxy S4>LG G3>LG G4>Honor 8>Huawei P10>P20>P20 Pro>P30 Pro>Galaxy S10+>S20+>Mi10T Pro>S21U>S22U>S23U->S24U
jan.machalik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaGalaxy 19. 8. 2022 06:26

Jistě tak si tu fotku zvětší a napiš mi co má více detailů když píšeš takové blbosti. Pak kdo potřebuje očního. Libb napsal taky docela srandu s něčím s čím nemám vůbec problém na plusku.
JirkaGalaxy
BAN MM.cz

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků