Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 20. 5. 2022 12:16

Já teda tady moc nepláču (jestli to bylo i na mě :mrgreen: ), spíš jen zjišťuji, zda má někdo stejný problém...
Ty lidi co tu pláčou a pláčou i na popdpoře Samsungu tak věřím tomu, že díky nim máme rychlé záplaty a aktualizace, tak bych je zas tak nezatracoval.... ;-) někdo to tu teknrát řešil a myslím si, že v tomto měl pravdu...
Iphone 13 Pro jsem měl a nechci ho, díky za doporučení :-D
Problém s vyšší spotřebou jsem již vyřešil, takže jedu spokojeně dál o<:)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dwxx 20. 5. 2022 15:34

Doporučí někdo silikonový obal na S22? Originál Samsung za 600 je absolutní tragédie co se týče prachu. Nonstop totálně zaprášený včetně čoček foťáků. Za 600 opravdu tragédie. Ještě mám ten s poutkem, ten je super. Ale na běžné každodenní nošení ho asi nechci. Díky za tip..


chemer píše:Po posledním updatu řeším takovou zvláštní věc, tak mě zajímá, jestli máte stejný problém. Pokud telefon sundám z bezdrátové nabíječky, nebo jej odpojím od drátové nabíječky, tak se baterie telefonu začne vybíjet. Zkoušel jsem všechno možné, ale pomůže pouze opětovné připojení nabíječky. Dělá Vám to taky?


Dělá nám to taky. Je to nešvar všech zařízení, že když nejsou na nabíječce, tak spotřebovávají energii a vybíjí se. Pomůže pouze vypnout zařízení, pak se baterka vybíjí znatelně méně... :-)
dwxx
Junior

Odeslat příspěvekod umicore 20. 5. 2022 16:05

Ahojte,

skusim zhrnut moju skusenost s pred-objednavkou a podelim sa o moje takmer 4 tyzdnove dojmy s S22 256GB Green.

Pred-objendavku som spravil 18.2.2022 na nay.sk. Predpokladany datum dodania bol 14.03.2022. Neskor mi dva krat napisali, ze tento datum sa moze predlzit (14.3.2022, 27.4.2022). Ked sa ale ani 24.4.2022 nic nedialo s mojou objednavkou a na stranke nay.sk svietil pri S22 256 stav "Na sklade", tak som spravil novu objednavku a vybral si moznost vyzdvihnut telefon na predajni. Akonahle mi nay.sk poslal avizo, ze telefon z mojej druhej objednavky je pripraveny k doberu na predajni (25.4.2022), zavolal som an nay.sk podporu. Najprv som sa pytal na stav mojej pred-objednavky, slecna mi povedala, ze telefony zial nie su este na sklade. Nasledne som ju poziadal, ci moze preverit moju druhu objednavku. Ked zistila, ze telefon je pripraveny na odovzdanie, slusne a profesionalne sa ospravedlnila. Slubila, ze to preveri, lebo sa asi niekde stala chyba. Volala mi naspat asi o hodinu, ze k pred-objednavke priradili aparat a posielaju kurierom. Druhu objednavku sme zrusili. Cize S22 256 sa ku mne dostala 27.4.2022 (ako nakoniec slubili v tretom avize).

Registracia prebehla v pohode, ostalo uz len cakat na token. Schvalena bola 19.5.2022. V ten isty den som odniesol na odpredaj Galaxy A3 2017 (36€ + 150€) a objednal sluchatka. Cize tolko k tomu, ako som sa k mobilu dostal.

Co sa tyka S22 256 a mojich skusenosti, tak porovnavam s Oneplus 6 8GB/256GB. Mal som ho takmer 3,5roka a nebyt ukoncenej podpory, tak pouzivam dodnes. Siel by som znova do Oneplus, ak by sa nestalo, ze sa zlucili s Oppo a tym suvisiace zmeny v Color OS a podobne.

Moje dojmy:
- form faktor je ok (bola podmienka mat mensi telefon)
- vykonu ma na rozdavanie, uz predchadzajuce Oneplus 6 so SD845 mi stacila. ale na moj vkus sa velmi zahrieva, hlavne pri foteni a robeni videa
- fotak super, nemam ziadne vyhrady. Niekedy sa mi zda, ze je na fotkach ako keby odraz, ale staci spravit clonu rukou a vsetko ok (bola podmienka mat co najlepsi fotak)
- OS, nemam co vytknut, aj ked Android na OP mi bol prirodzenejsi, asi len sila zvyku (bola podmienka mat co najviac rokov OS update a security update)
- baterka, cakal som jednodenny telefon. najprv som stale sledoval baterku a priznam sa, ze som sa obcas prichytil, ze som sa obmedzoval, aby som ju neminal. nevolam vela, hry nehram, chatujem, fotim, pozeram YT a spravy. zatial sa mi ho nepodarilo za den vybit. 5G, 120Hz zapnute. ale verim, ze ak by som mu dal zabrat, tak za den umrie. den koncim tak s 20-30%. teraz mam 43% (9 hovorov, niekolko chatov, YT a spravy - SOT 2h46min
- co ma najviac sklamalo je odomykanie tvarou a finger print unlock. v porovnani s OP6 je to tak 40% uspesnost a 40% performance. to je asi jedine velke minus. proste bud mam na prd xsicht alebo cudny prst (dal som tam 4 prsty (dva palce a dva ukazovaky). mozno casom sa to zmeni.
- na OP mi vadilo, ze tlacidlo vypnuta bolo na jednej stane a tlacidla hlasitosti na druhej priamo oproti. stavalo sa mi totiz, ze ked som stlacil vypnutie obrazovky, tak som zaroven stlacil znizenie hlasitosti, co spravilo screenshot. tu zasa omylom stlacam tlacidlo hlasitosti minus. tam mi prirodzene pristane prst.

Ak mate niekto otazku, kludne sa pytajte. Problemy s vypadavanim signalu a hovormi som nezaznamenal (zatial sa mi vsetci vedeli dovolat). Aj ked badam, ze ma S22 slabsi signal, ako OP 6. Raz sa mi stalo, ze som zodvihol hovor a mobil zamrzol. Bolo to pred dvoma dnami. Restartol som ho a poslal report.
umicore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibelius_cz 20. 5. 2022 17:58

Řada Samsung Galaxy S22 má problém se signálem. Neumí frekvenci 800 MHz?

https://www.techfan.cz/l/rada-samsung-g ... i-800-mhz/

Je to tedy jen teorie, pokud je někdo, kdo má problémy se signále může vyzkoušet Samsung band selection
Samsung Galaxy S23 Ultra | Samsung Watch 6 44mm
Sibelius_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 5. 2022 22:07

Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Polsonside 20. 5. 2022 23:05

Dělá nám to taky. Je to nešvar všech zařízení, že když nejsou na nabíječce, tak spotřebovávají energii a vybíjí se. Pomůže pouze vypnout zařízení, pak se baterka vybíjí znatelně méně... :-)


Mohu potvrdit, že při vypnutém telefonu je rapidně lepší výdrž baterie. Ideální zapínat jen příležitostně a nebo si půjčova od někoho telefon, pokud potřebuji :D

Nicméně jak tu bylo psáno, tak otisk prstu zrovna u mě taky nefunguje 100%. Respektive mám problémy, že čas od času se mi loupe kůže a po obnovení se změní struktura. Pomáhá silnější přítlak prstu, jinak často hlásí že otisk nerozpoznal. Ale na S7 jsem narazil na nerozpoznání velmi zřídka, takže tak vyspělejší čtečka nevím nevím..
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 21. 5. 2022 08:02

Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 21. 5. 2022 08:32

Sibelius_cz píše:Řada Samsung Galaxy S22 má problém se signálem. Neumí frekvenci 800 MHz?

https://www.techfan.cz/l/rada-samsung-g ... i-800-mhz/

Je to tedy jen teorie, pokud je někdo, kdo má problémy se signále může vyzkoušet Samsung band selection


Hele ja mam ted Vodafone a jedu LTE a oproti O2 je ten signal horsi...ale nevim jestli to neni tim ze Vodafone ma HD volani a u O2 jsem mel VoLTE(tipuju ze to bude to same) vypnuty.

Jako jeste se mi nestalo ze by se mi nekdo nedovolal atd ale signal(aspon carkove) je vyrazne slabsi
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Sibelius_cz 21. 5. 2022 09:33

Nakonec to vypadá tak, že telefon upřednostňuje vyšší frekvenční pásma, pokud mají alespoň minimální signál. Pokud je k dispozici jen 800 MHz, tak problém není, ale jakmile je jen náznak signálu z vyšší frekvence, tak telefon prepne na B1, B3 a už "neumí" pak přepínat
Sibelius_cz
Junior

Odeslat příspěvekod wodkowic 21. 5. 2022 09:57

Ja mam skor problem s tym, ze ked som v praci a nahodou na nejaky cas nieje signal (pracovnu mam v podstate v jaskyni) tak mi signal uz vobec nenabehne ani vonku na otvorenom priestranstve a musim restartovat fon. S22 Ultra
wodkowic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KrylP 21. 5. 2022 10:57

pan_Lukas píše:Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...


Takže teď vím, že až ti ukradnu telefon, tak mi stačí odříznout je ty tvoje palce... A které to jsou, doufám, že ne na nohách? :-D
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 21. 5. 2022 10:58

Zvlastni ze se to deje u LTE...tudiz by s 5G nemel byt problem? I kdyz pokud uz to neopravila aktualizace tak si hodne lidi stezovalo ze ma prave s 5G problem a pomohlo jim prepnuti na LTE.

Ja pouzivam LTE a i kdyz je signal horsi tak internet a volani mam OK...je teda fakt ze ve nekterych pripadech mam oproti O2 slabsi signal...ale kdo vi jestli je to Vodafonem nebo nejakou aktualizaci.

Jinak ted trochu mimo.
Jakou pouzivat appku na pocasi? Prijde mi ze jsou posledni dobou skoro vsechny totalne mimo.
Vcera kdy prisla ta velkou bourka tak ani YR ani Samsung pocasi ale ani 2x iPhone pocasi(SE a 13) tesne pred tim neukazovaly ze by vubec melo neco prijit a to jsme doslova koukali na blesky.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Sibelius_cz 21. 5. 2022 11:05

5G nemám jak vyzkoušet, každopádně kolegova S22+ při 5G nemá problém žádný.

Používám ipocasi kvůli widgetu a nejpřesnější mi přijde apka ČHMÚ
Sibelius_cz
Junior

Odeslat příspěvekod renek1 21. 5. 2022 11:10

pan_Lukas píše:Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...

Tak tohle je snad naprosto normální věc, že člověk udělá 2-3x záznam stejného prstu. Teda já to tak mám vždy.
Samsung Galaxy S24 Ultra 12GB/512GB Titanium Black
Folie S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=6EtopHzd40Y
Sklo S24Ultra: https://www.youtube.com/watch?v=7Vap9u8T7aU
Nativní nahrávání hovorů: https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4
renek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 21. 5. 2022 14:15

renek1 píše:
pan_Lukas píše:Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...

Tak tohle je snad naprosto normální věc, že člověk udělá 2-3x záznam stejného prstu. Teda já to tak mám vždy.


Tak to bych neřekl, koupím telefon a logický mi přijde nahrát otisk prstu kterým budu odemykat. Ale nahrát ho vícekrát moc lidí nenapadne....tenkrát kdybych to někde nevyčetl a nevyzkoušel tak to tak asi ani nemám...

KrylP píše:
pan_Lukas píše:Zkoušeli jste na ten otisk zadat 2 x stejný prst? Vím, že se tak okradete o 4 různé prsty a můžete mít jen dva, ale přijde mi, že to celkem funguje. Hlavně je to ale o cviku jak prst přikládat, ze začátku je z toho člověk trochu v rozpacích, ale po nějakém čase je to skoro vždy 100%. Já mám takto jen palce, takže když mi leží tel na stole tak ho třeba ukazovákem neodemnku, ale to se dá přežít...


Takže teď vím, že až ti ukradnu telefon, tak mi stačí odříznout je ty tvoje palce... A které to jsou, doufám, že ne na nohách? :-D


Samozřejmě že na nohách :-D ty nikdo odřezávat nechce :mrgreen:

Kapr99 píše:Zvlastni ze se to deje u LTE...tudiz by s 5G nemel byt problem? I kdyz pokud uz to neopravila aktualizace tak si hodne lidi stezovalo ze ma prave s 5G problem a pomohlo jim prepnuti na LTE.

Ja pouzivam LTE a i kdyz je signal horsi tak internet a volani mam OK...je teda fakt ze ve nekterych pripadech mam oproti O2 slabsi signal...ale kdo vi jestli je to Vodafonem nebo nejakou aktualizaci.

Jinak ted trochu mimo.
Jakou pouzivat appku na pocasi? Prijde mi ze jsou posledni dobou skoro vsechny totalne mimo.
Vcera kdy prisla ta velkou bourka tak ani YR ani Samsung pocasi ale ani 2x iPhone pocasi(SE a 13) tesne pred tim neukazovaly ze by vubec melo neco prijit a to jsme doslova koukali na blesky.


Já používám Klaru, Aladina a radar a jako widget toto počasí > https://play.google.com/store/apps/deta ... rt.weather

Od in-počasí jsem již upustil, občas mě zlobilo, toto se mi navíc používá lépe a přijde mi minimálně stejné co se předpovědí týče, navíc má super widgety které jdou ještě upravovat...vyzkoušej ;-) ... svátky jsem si nahrál do google kalendáře což umí zobrazit samsung kalendář, tak je nepostrádám.... Včerejší bouřky ale zmiňované apky také neukazovaly...
Přílohy
Screenshot_20220521-142438_One UI Home.jpg
Screenshot_20220521-142438_One UI Home.jpg (101.32 ) Zobrazeno 1680 krát
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků