Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 3. 7. 2022 07:34

pseudomagick píše:A jsi si jistý, že F7U koupím? :D
Co když mlsně pokukuji po Empire Ears Odin? :D

Je škoda, že už tu moc lidí nepíše své dojmy či recenze nově koupených in-earů.
Kde jsou ty Bínovi zlaté časy. :-\
Vždy jsem si rád něco přečetl. :-)

Wow ! Tak EEO ?! :tleskani To ale na ně budeš muset šetřit ještě o půl roku déle :D

Jinak, všichni tady vzpomínají na Bínu, copak se s ním stalo ? IEM ho přestaly bavit ? V Číně ho přejel parní válec ? 8-D :mrgreen:

sibumi píše:Kde jsou ty Bínovi zlaté časy. :-\
Vždy jsem si rád něco přečetl. :-)

Ne každý má Bínovi schonosti, rozhled a naposloucháno.m

Ano, občas se věnuji archeologii v tomto fóru, a Bínovy příspěvky hodnotím velmi pozitivně. Škoda, že to zabalil. Prý šel pracovat do Shanlingu - velký čínský firewall je tedy pro toto fórum neprostupný ?

-- 3. 7. 2022 08:49 --

sibumi píše:Mám to stejně, občas příležitost a okolnosti způsobí totální wau efekt, který se doma nedostaví... Měl jsem to s jedním zesilovačem na výstavě (jméno nedám ani za boha), cena statisíce, zvuk neskutečnej, pak jsem ho slyšel znova někde v prodejně a ... bylo to dobrý, jen ta nirvána se už nedostavila - klasický zklamaný očekávání.

Netuším, v čem byl problém. Špatná synergie ? Na výstavě byl Hugo TT2, to bohužel nemám .. :-( Nebo jsem byl ve špatné kondici ? To se taky stává .. :hm

-- 3. 7. 2022 08:54 --

martas38 píše:Jinak k tomu jak co kde zní, hodně záleží i na rozpoložení. Mě třeba někde na návštěvě obvykle zní hudba líp než doma a je jedno, jestli se jedná o IEM, velká sluchátka, či repro. Netuším proč. Asi proto, že je to jiné. Přitom doma vnímám z počátku i pozitivní změny negativně. Wow už se koná málo kdy....

Třeba nyní již neaktivní recenzent metal571 (občas je k vidění ve streamu Resolva, možná i jinde) to měl tak, že když obdržel nová sluchátka k recenzování, často byly jeho první dojmy velmi pozitivní. Poté, co uplynul týden, dva (nazýval to honeymoon period), začal slyšet a vidět nedostatky, které mu předtím unikaly, a mohl se tedy pustit do recenze a kritického poslechu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 7. 2022 19:14

introvert:
Pěkně ses rozepsal. :tleskani :D
Vždyť ty bys i snad dokázal napsat kvalitní recenzi na F7U jako recenzent Bína. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 7. 2022 20:36

pseudomagick: tak to bych právě nedokázal, bohužel. V tomto směru vyniká kupříkladu Theo Lee (Precogvision), který plodí mistrovské recenze, ač je v oboru sluchátek a IEM necelé tři roky .. https://english.achoreviews.com/2021/09 ... escom.html :tleskani
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 7. 2022 20:47

introvert:
Ano. Precogvision je výborný.
Líbí se mi, že si nebere žádné servítky s in-ery či DAPy.

Jeho kompletní seznam recenzí a úvah lze nalézt zde: https://www.head-fi.org/threads/precogs ... ns.937468/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2022 23:46

Musím uznat fajn recenze a s tím co jsem slyšel se dá se říct ztotožňuju. Jen mě uniká, že testuje citlivá IEM na zarušeném DX160 a ještě tam vkládá iFi iEMatch, který sice potlačí šum, ale současně dost deformuje zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 7. 2022 01:23

Nevím zda na DX160, ale má i DX300. 8-)
Divím se, že nepoužívá nějaký sofistikovanější referenční DAP. :shock:
IBasso je zrovna značka, která mě nijak neláká. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 7. 2022 07:31

martas38 píše:Jen mě uniká, že testuje citlivá IEM na zarušeném DX160

DX160 není, pokud nepoužíváš WiFi, až tak zarušené, zejména, pokud si tam nahraješ ten alternativní soft. A i kdyby bylo, co by to změnilo na výsledku recenze ? On přece netestuje DAP, ale IEM. A ty hrají stejně, ať už tam rušení je, nebo ne. Tedy dle mého, i kdyby se s rušením setkal, neměl asi potřebu kvůli takovýmto výjimečným případům odvrhnout DX160.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 7. 2022 07:57

Už poměrně dlouhou dobu testuju Custom Art Fibae 7 Unlimited (opět velký dík introvertovi :-) ) a musím konstatovat, že lepší in-eary neznám. A to jsem slyšel prakticky všechny relevantní modely in-earů, které lze u nás koupit, včetně vrcholných modelů od 64 Audio, Campfire Audio, Noble Audio či Sennheiser apod.

Sám jsem měl CA Solaris a přestože jsou dražší, nehrají na úrovni Fibae 7, a to za mě platí i pro všechny vrcholné modely výše zmíněných značek.

Recenzi na ta sluchátka asi psát nebudu. Nenapadá mě vůbec nic, co bych jim mohl vytknout, prostě po všech stránkách (včetně výborné/neutrální tonality) to jsou skvělé in-eary. Mají mé maximální doporučení. :-)

Snad jediný problém vidím v tom, že si je asi budu muset koupit. :lol: :lol:
Přílohy
IMG_1117.jpeg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 7. 2022 08:11

introvert píše:Tak jsem Mesty nabídnul jednomu známému, protože by bylo zbytečné, abych měl dvoje IEM této kategorie. Ale jemu se nelíbily, tak jsem mu šmahem nabídnul F7U. Pokud se mu budou líbit, tak už se s nimi nesetkám.

Takže po tomto odhalení je už asi jasné, kdo byl onen “známý”. :-D Schválně jsem nepsal, že jsem je půjčil Pavlovi, protože jsem si nebyl jistý, zda by s tím byl v pohodě .. :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 7. 2022 13:33

introvert: pokud šum a ruchy od displeje v tichých pasážích takřka přehlušují hudbu (což se mi se Solaris dělo), asi by mi to dost komplikovalo posuzování. Ostatně proto tam vkládá ten iEMatch. A v téhle třídě IEM mají citlivost nad 110dB/mW každá druhá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 4. 7. 2022 13:35

Díky za jednoduché a nekompromisní zhodnocení od Pavla, s přihlédnutím k tomu co mu prošlo ušima jenom zírám. Sleduju nový model netrpělivě od jeho oznámení a přestože se mi nestalo, že by mě F7 za cca 2,5 roku někdy nudily, zřejmě se brzo projedou do Varšavy. Zatím to tu myslím neproběhlo, ale pro případné zájemce nabízí upgrade z původní verze na Unlimited za 750,- EUR.
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 4. 7. 2022 14:46

René, tebe asi už potom ostávajú len tie Empire Ears Odin.

Tu máš ešte taký kratší "rebríček" od antdriod https://www.audiodiscourse.com/p/antdro ... -list.html neviem, či poznáš.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HPs: Mr.Speakers Aeon Flow Closed
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 7. 2022 17:41

lithrai:
Podivný žebříček.
Andromedy před Mest MKII, Solaris před Tia Fourté... :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 4. 7. 2022 17:54

Ten rebríček vôbec nie je podivný. Andromedy tam má rovnako ako Mesty.

Ale aby som ťa dorazil, tu ti dávam ešte iný https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 2029568238
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HPs: Mr.Speakers Aeon Flow Closed
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 7. 2022 18:31

lithrai:
V každém případě U12t jsou téměř vždy a všude na vrcholu.
Jestliže jsou i před in-eary za 3-4 tis USD, tak je to výhodná koupě
i za 55k CZK v ČR. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků