Meze Elite

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 20:29

martas38: dobře, žes to připomněl. Existuje určitá naivní představa, že každý Japonec je milovník klasické hudby, zejména té české :-) To docela koliduje s tím, kolik Japonců má rádo metal, a jak rozsáhlá tamější metalová scéna je
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 20:39

introvert píše:A co to má společného s jejich upřednostňováním Elite vůči LCD-5 ? A kolik procent Asiatů má vlastně rádo klasickou hudbu ? Není to náhodou tak, že drtivá většina z nich na takové “nesmysly” nemá vůbec čas ?


Společným jmenovatelem je skutečnost, že preference posluchačů nemusí být nutně dány geografickou polohou či etnickou/rasovou příslušností. Samozřejmě, že do jisté míry tomu tak je, ale určitě to nelze generalizovat. Například moje hudební preference mohou být mnohem blíže preferencím Aiko Hašimoto z Japonska než těm, které má Franta Vomáčka od vedle.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 20:46

To je samozřejmě pravda, ale minimálně se dá čekat, že seš zvyklý na euroatlantský mastering. Ale netuším, jak tomu je ve vydáních vážné hudby.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 12. 2021 21:42

martas38 píše:Nevím jak ostatní Asiaté (což je vzhledem k velikosti a rozmanitosti kontinentu hodně široký pojem, ale soudě dle japonských edicí alb a japonských edicí sluchátek mají v Japonsku trošku jiné preference, než na západě. Zvuk je daleko ostřejší a výškovější. Když jsem dal vedle sebe IEM Dunu 2000 a Dunu 2000J (J jako Japan), byla to zvukově totálně odlišná sluchátka. J měly podstatně víc vytažené vyšší středy a zvuk byl ostrý, až mírně uřvaný. Podobně vnímám japonské edice alb evropské a americké hudby, vesměs je to masterováno taky dalako ostřeji a výškověji. Netuším, jestli to platí i o vážné hudbě, ale u rocku, metalu i popu to tak obvykle je.

K tomuhle dvě věci:

1. Pokud vím, tak nejde o to, že by asiati měli jiný preference. O tomhle se ví už dlouho, Japonský vydání alb mají zvýrazněný výšky proto, že Japonci (nebo možná asiati obecně) mají oproti evropanům/američanům nějak nižší citlivost sluchu na vyšších frekvencích, takže nejde o preference, ale o "kompenzace." Ale není to nijak závratný, Japonský vydání mají trochu zvýrazněný výšky, ale není to "daleko" ostřejší a výškovější, o trochu jo, ale ne "daleko."

2. Taky je potřeba nezapomínat na preemfázi, která se právě u Japonských vydání alb hlavně v minulosti nezřídka vyskytovala. Nezmiňoval bych to, ale protože dobře vím, že spousta dnešních hifistů o preemfázi neví (buď vůbec, nebo jen mlhavě tuší co to asi tak je a jak to funguje), fyzický nosiče nekupujou a CD přehrávače neprovozujou a hudbu si jen stahujou například v podobě CD ripů od někud z webu, tak je potřeba tohle říct.
Už jsem se totiž několikrát setkal s tvrzeníma, že Japonský vydání alb jsou strašně uřvaný a utřískaný a že je to strašně výrazný atd., ale vzápětí se ukázalo, že dotyčnej hifista hodnotil zvuk nějakejch ripů staženejch od někud z webu, ale protože nevěděl co je to preemfáze, nebo nevěděl, že ty daný vydání tu preemfázi obsahujou, tak taky nevěděl, že před přehráváním CD ripů který obsahujou preemfázi musí manuálně aktivovat v PC/přehrávači nějakej ten plugin/DSP s deemfází a tudíž poslouchal ty ripy bez deemfáze a to samozřejmě mělo za následek to, že mu to hrálo výrazně uřvaně a utřískaně. Takže na tohle taky pozor.
anonymni

Odeslat příspěvekod Yiakubou 8. 12. 2021 00:02

Tohle je zajimavy tema (proc maji Japonsky mastery zvyrazneny vysky) a cetl jsem nekolik nazoru a uprimne neprijde mi, ze by na tom byla nejaka obecna shoda, nebo ze by ty duvody byly nejak prokazany. Resp. ja jsem se toho nedohledal. V podstate vim o trech variantach vysvetleni, byt nejpravdepodobnejsi mi prijde ta prvni:

1/ Jak pise L.U.K. - je to kompenzace sluchu asiatu, kteri vnimaji vyssi frekvence o neco mene
2/ Je to otazka vkusu, stejne jako napr. v Britove preferuji teplejsi charakter zvuku
3/ Je to vec, ktera pochazi z velkych mest a aglomeraci a la Tokyo, kde lide ziji ve vyskovych budovach a kde je hodne hluku, tak aby ty vyssi frekvence nejak lip slyseli :-)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 8. 12. 2021 06:30

Souhlasím, je to velmi zajímavé. Nakonec by to vysvětlovalo, proč je většina Staxů a Audio-Technic tak moc extenzivní ve vyšších pásmech.

Takže nakonec na tom, co psal introvert o Indonésii a rovníkové Africe, asi něco bude. Tudíž svůj navazující příspěvek beru z větší části zpět a omlouvám se. :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 10. 12. 2021 18:29

Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 12. 2021 20:32

Dík za odkaz. :-)

Co se hybrid-Elite týče, jejich zvuk se mi celkově vůbec nelíbí. :D

Ten hrůzný propad sub-basu na alcantara-Elite u klasické hudby pakticky nevnímám. Srovnával jsem to s Empyrean, která mají sub-bas rovný a u tohoto hudebního žánru rozdíl neslyším.

Zajímalo by mě, jak by ta křivka vypadala s kabelem Silver Plated PCUHD. Na základě poslechu má ten lepší kabel oproti stock verzi právě extenzivnější vyšší středy a výšky.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 11. 12. 2021 11:00

Aj keď ti osobne nechýba, bass roll-off pri cene 4000 je stále fiasko, keď sluchátka za tretinu dokážu mať kompletný rovný sub-bass aj obdobne dobré ladenie zvyšku spektra.

Hrozná škoda ako obchodne neschopní sú tí Rumuni, že im nenapadlo investovať 200€ do Mini DSP EARS aby konečne mne podobným skeptikom ukázali, že za 500€ dostaneme aspoň nejakú zvukovú zmenu.
Podobne ako to robia výrobcovia náušníkov.
Naposledy upravil 111a111 dne 11. 12. 2021 13:31, celkově upraveno 1
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 11. 12. 2021 13:16

111a111 píše:Aj keď ti osobne nechýba, bass roll-off pri cene 4000 je stále fiasko, keď sluchátka za tretinu dokážu mať kompletný rovný sub-bass aj obdobne dobré ladenie zvyšku spektra.

Ono ale nestačí mať len krivku na grafe. Ono to musí aj hrať. Ale teda ukáž mi prosím slúchadlá za tretinu Elite, ktoré hrajú lepšie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 11. 12. 2021 13:29

Vzhledem k podobné ceně by mě aktuálně hodně zajímalo porovnání Elite vs LCD-5.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 11. 12. 2021 13:40

Nehovorím že celkovo lepšie. Arya je priklad, ktorý má tonálne o 2 triedy lepší sub-bass a bass, zvyšok je rovnako mimo, len opačným smerom. Ale uznávam že pre väčšinu je svetlý nádych menej prijatelný.
Technicky je Elite lepší asi úplne vo všetkom.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 12. 12. 2021 08:04

BabetakCZE píše:Vzhledem k podobné ceně by mě aktuálně hodně zajímalo porovnání Elite vs LCD-5.


To mě taky.
Pořád nahlodávám tátu, aby si LCD-5 koupil, ale zatím do Audiga nedorazil další kus. Ten první nám před nosem někdo vyfouknul. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 12. 2021 14:59

Tak rychle, rychle, za pár minut to začíná .. https://youtu.be/j4c2uHERNwI :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 12. 2021 15:37

Toho člověka fakt nemám rád. :lol: :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků