Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 12. 2021 16:04

MHOE píše:
111a111 píše:https://soundnews.net/headphones/full-size/the-ultimate-hifiman-susvara-review/

Při čtení této úžasně rozsáhlé recenze mě zaujalo (a překvapilo) především to, jak si v konkurenci mnoha sluchátkových a reproduktorových zesilovačů vedl Burson Soloist 3XP. Po bádání v různých koutech internetu jsem se jej nakonec rozhodl vzhledem k dobré dostupnosti u nás prubnout...

Obrázek
Obrázek

... aneb dát po krátké epizodě s Topping A90 tranzistorákům ještě jednu šanci zpochybnit mou preferenci pro elektronky! 8-)

První dojmy:
- Kovové šasi velmi dobře vede teplo - po přijetí zásilky vyloženě ledové, v provozu po chvilce příjemně hřeje na dotek.
- Fantastické XLR konektory - kabely se snadno zapojují i odpojují, bez jakékoliv tuhosti nebo přehnané vůle.
- Knob na ovládání hlasitosti supr ve stylu DNA Stratus, jeho zmáčknutí navíc funguje jako mute.
- Skrze kombinaci displeje a knobu je řešena volba zisku, vstupu/výstupu i trackování hlasitosti - zajímavé.
- Má dálkový ovladač, zatím nezkoušeno.
- Zvukově na mě zatím působí spíš jako hybrid než čistý tranzistorák. Basy z XLR výstupu na high gain řádně kopou!

Bližší poslechové dojmy později. :-)

Obrázek

Disclaimer: Navzdory zvěstem kolujícím po internetech nebyla během procesu psaní této recenze odpálena žádná sluchátka ani samotný sluchátkáč. :nenapadne

Bližší poslechové dojmy (versus Topping A90):
- Na rozdíl od A90 nemám jasnou zvukovou preferenci mezi XLR a 6.3mm výstupem. XLR vnímám o trošku prostorově uvolněnější plus důraznější v hlubokém basu, 6.3mm pak zase o něco čistší a konkrétnější. Do celkové synergie ale promluví zvolený gain. Subjektivně bych pro citlivější sluchátka asi volil 6.3mm low gain, pro ta náročnější XLR high gain. Co se vstupů týče, rozdíl mezi XLR a RCA je velmi malý. (XLR zvukově o malinko plnější a otevřenější?)
- Tonalita zesilovače je na poměry tranzistoráků tak trochu atypická - macatější bas, vřelejší středy s nádechem nasálnosti v nižších polohách a menší než obvyklou syčivostí ve vyšších polohách, k tomu vcelku kovově doznívající výšky. Jelikož se bavíme o zesilovači a ne sluchátkách, absolutně vzato jsou tyto odchylky od neutrálu samozřejmě malé. Ale jsou tam, tudíž pro puristy Soloist nebude.
- Témbr Bursonu mi oproti zmiňovanému Toppingu vyznívá o něco blíž hybridním zesilovačům, především na XLR high gain. Typická tranzistorová zrnitost, plochost a tvrdost však bohužel převážně zůstává. Občas může vadit i trocha zastřenosti v pozadí, byť rozhodně v menší míře než tomu bylo u Toppingu.
- Z pohledu technikálií Burson na první dobrou zaujme dynamikou přednesu, zní živoucně. Oproti jiným tranzistorákům mě rovněž oslovuje konkrétnost a expanzivnost prostorové scény, především do šířky. Nemohu si stěžovat ani na úroveň detailu, byť pro reprodukci především basových linek se dají nalézt klinicky přesnější zesilovače.

Versus DNA Stratus:
- Stratus je přes 4-pin XLR výstup tonálně velmi podobný Bursonu, jen s ještě o trošku upozaděnějšími vyššími středy a bez kovovosti ve výškách. Oba zesilovače mají svá mírná zabarvení oproti neutrálu.
- Oproti A90 bych témbr Soloist 3XP označil za určitý posun k lepšímu, přesto ani Burson na celkovou přirozenost a plynulost přednesu kvalitního elektronkového zesilovače nedosáhne.
- V oblasti technických fines už je to ovšem zajímavější, neb celkovou dynamikou i vyobrazením nuancí se Soloist přibližuje k Stratusu natolik, že si vlastně nemám moc nač stěžovat. Roli zde zahrají spíš inherentní zvukové rozdíly topologií zesilovačů než cokoliv jiného - DNA celkově uvolněnější a delikátnější, Burson soustřednější a přímější. Některé detaily tedy mohou v praxi snáze vyplynout na Stratusu, některé na Soloist 3XP.
- Stratus má i oproti Bursonu navrch v dimenzionalitě a holografičnosti prostoru, neb scéna Soloistu v přímém srovnání stále ještě trochu vykazuje ohraničenost a přilehlost k posluchači. Ten rozdíl už však není dramatický a přitom 3XP dokáže jednotlivé zvuky vykreslit konkrétněji, tudíž si své fanoušky určitě najde.
- Stratus považuju za uživatelsky přívětivější v tom, že všechny jeho zvukové variace jsou snadno k dispozici na předním panelu skrze zdířky a páčky, zatímco 3XP vyžaduje civění na drobný displej a neumětelské proklikávání v menu skrze volume knob. Navíc je mnou preferovaná zvuková konfigurace Stratusu kompatibilní se všemi sluchátky, což bohužel u Soloistu pravdou není - dostupné hlasitostní rozsahy v jednotlivých úrovních gainu působí příliš omezeně. (Příklady: XLR high gain příliš silný na Auteur. 6.3mm low gain příliš slabý na Susvary. Auteur šumí na cokoliv jiného než low gain.)
- Navzdory mým původním očekáváním ani v konkurenci Soloist 3XP nevnímám, že by Stratus postrádal šťávu pro HE-6 / Susvara.

Závěr:
Tak to tak vypadá, že nadějí pro tranzistoráky u mě doma jsou už jen repro zesilovače, které by si však s většinou mých sluchátek nerozuměly a jiné využití bych pro ně ani nenašel. Oh well. Nebo bych snad měl spíš usoudit, že nic moc víc od solid state sluchátkáčů očekávat nemohu, vzít Soloist 3XP na milost?
Vzhledem k relativně malé zkušenosti s tranzistorovými zesilovači v posledních letech je pro mě těžké říci, jak to tento Burson vlastně má s poměrem cena/výkon. Pokud Topping A90 stojí v tuzemsku 13k CZK, za Burson bych ideálně nechtěl dávat víc než nějakých 25 CZK. Na druhou stranu, optikou cenovky DNA Stratus (3200 USD bez DPH/cla/dopravy) je zaplacených 37k CZK za Soloist 3XP více než rozumných.
Asi tedy odpověď na tuto otázku ponechám na vašem vlastním uvážení. Ať už je však můj osobní úhel pohledu jakkoliv zkreslený afinitou pro elektronky, Soloist 3XP je kvalitní. Pozornost, které se mu během Susvara recenze na Soundnews dostalo, mě tedy ve finále nepřekvapuje.
Naposledy upravil MHOE dne 5. 12. 2021 11:43, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2021 17:16

btw, ako zistím zo sériového čísla kedy boli Survary vyrobené, vie mi niekto povedať?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 4. 12. 2021 17:25

Na druhej krabici je nálepka s QC dátumom
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2021 17:34

tú nemám, mám len tú čiernu koženkovú s nápisom Susvara na tom kovovom pláte
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 4. 12. 2021 17:38

Tak to asi presne nezistíš, moje SN 10701XX sú z 1.7.2021
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2021 17:45

moje je zase 10602XX...zaújmavé

každopádne tieto majú viacej basu ako tie čo som mal na jar zapožičané z avitsmartu, čo ma samozrejme veľmi teší :-D

EDIT: alebo TT2 + MScaler má viac basu ako RME ADI2...zosík bol vždy rovnaký: Nirvana
Naposledy upravil haweckO dne 4. 12. 2021 18:06, celkově upraveno 4
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 4. 12. 2021 17:48

Hmm že by bolo SN YMMDDxx? MHOE co tvoje?
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2021 17:53

pozerám staré fotky, a našiel som že tie zapožičané mali 20624XX
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 12. 2021 18:14

M Scaler + TT 2 (jako DAC) má výrazně lepší bas než RME (jako DAC).

Mimochodem, jak to, že ses tady nepochlubil se Susvarama!? Nebo jsem něco přehlédl? :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2021 18:17

MHOE píše:
MHOE píše:
111a111 píše:https://soundnews.net/headphones/full-size/the-ultimate-hifiman-susvara-review/

Při čtení této úžasně rozsáhlé recenze mě zaujalo (a překvapilo) především to, jak si v konkurenci mnoha sluchátkových a reproduktorových zesilovačů vedl Burson Soloist 3XP. Po bádání v různých koutech internetu jsem se jej nakonec rozhodl vzhledem k dobré dostupnosti u nás prubnout...

Obrázek
Obrázek

... aneb dát po krátké epizodě s Topping A90 tranzistorákům ještě jednu šanci zpochybnit mou preferenci pro elektronky! 8-)

První dojmy:
- Kovové šasi velmi dobře vede teplo - po přijetí zásilky vyloženě ledové, v provozu po chvilce příjemně hřeje na dotek.
- Fantastické XLR konektory - kabely se snadno zapojují i odpojují, bez jakékoliv tuhosti nebo přehnané vůle.
- Knob na ovládání hlasitosti supr ve stylu DNA Stratus, jeho zmáčknutí navíc funguje jako mute.
- Skrze kombinaci displeje a knobu je řešena volba zisku, vstupu/výstupu i trackování hlasitosti - zajímavé.
- Má dálkový ovladač, zatím nezkoušeno.
- Zvukově na mě zatím působí spíš jako hybrid než čistý tranzistorák. Basy z XLR výstupu na high gain řádně kopou!

Bližší poslechové dojmy později. :-)

Obrázek

Disclaimer: Navzdory zvěstem kolujícím po internetech nebyla během procesu psaní této recenze odpálena žádná sluchátka ani samotný sluchátkáč. :nenapadne

Bližší poslechové dojmy (versus Topping A90):
- Na rozdíl od A90 nemám jasnou zvukovou preferenci mezi XLR a 6.3mm výstupem. XLR vnímám o trošku prostorově uvolněnější plus důraznější v hlubokém basu, 6.3mm pak zase o něco čistší a konkrétnější. Do celkové synergie ale promluví zvolený gain. Subjektivně bych pro citlivější sluchátka asi volil 6.3mm low gain, pro ta náročnější XLR high gain. Co se vstupů týče, rozdíl mezi XLR a RCA je velmi malý. (XLR zvukově o malinko plnější a otevřenější?)
- Tonalita zesilovače je na poměry tranzistoráků tak trochu atypická - macatější bas, vřelejší středy s nádechem nasálnosti v nižších polohách a menší než obvyklou syčivostí ve vyšších polohách, k tomu vcelku kovově doznívající výšky. Jelikož se bavíme o zesilovači a ne sluchátkách, absolutně vzato jsou tyto odchylky od neutrálu samozřejmě malé. Ale jsou tam, tudíž pro puristy Soloist nebude.
- Témbr Bursonu mi oproti zmiňovanému Toppingu vyznívá o něco blíž hybridním zesilovačům, především na XLR high gain. Typická tranzistorová zrnitost, plochost a tvrdost však bohužel převážně zůstává. Občas může vadit i trocha zastřenosti v pozadí, byť rozhodně v menší míře než tomu bylo u Toppingu.
- Z pohledu technikálií Burson na první dobrou zaujme dynamikou přednesu, zní slušně živoucně. Oproti jiným tranzistorákům mě rovněž oslovuje konkrétnost a expanzivnost prostorové scény, především do šířky. Nemohu si stěžovat ani na úroveň detailu, byť pro reprodukci především basových linek se dají nalézt klinicky přesnější zesilovače.

Versus DNA Stratus:
- Stratus je přes 4-pin XLR výstup tonálně velmi podobný Bursonu, jen s trošku upozaděnějšími vyššími středy a bez kovovosti ve výškách. Oba zesilovače mají svá mírná zabarvení oproti neutrálu.
- Oproti A90 bych témbr Soloist 3XP označil za nadějný posun k lepšímu, přesto ani Burson na celkovou přirozenost a plynulost přednesu kvalitního elektronkového zesilovače nedosáhne.
- V oblasti technických fines už je to ovšem zajímavější, neb celkovou dynamikou i vyobrazením nuancí se Soloist přibližuje k Stratusu natolik, že si vlastně nemám moc nač stěžovat. Roli zde zahrají spíš inherentní zvukové rozdíly topologií zesilovačů než cokoliv jiného - DNA celkově uvolněnější a delikátnější, Burson soustřednější a přímější. Některé detaily tedy mohou v praxi snáze vyplynout na Stratusu, některé na Soloist 3XP.
- Stratus má i oproti Bursonu navrch v dimenzionalitě a holografičnosti prostoru, neb scéna Soloistu v přímém srovnání stále ještě trochu vykazuje ohraničenost a přilehlost k posluchači. Ten rozdíl už však není dramatický a přitom 3XP dokáže jednotlivé zvuky vykreslit konkrétněji, tudíž si své fanoušky určitě najde.
- Stratus považuju za uživatelsky přívětivější v tom, že všechny jeho zvukové variace jsou snadno k dispozici na předním panelu skrze zdířky a páčky, zatímco 3XP vyžaduje civění na drobný displej a neumětelské proklikávání v menu skrze volume knob. Navíc je mnou preferovaná zvuková konfigurace Stratusu kompatibilní se všemi sluchátky, což bohužel u Soloistu pravdou není - dostupné hlasitostní rozsahy v jednotlivých úrovních gainu působí příliš omezeně. (Příklady: XLR high gain příliš silný na Auteur. 6.3mm low gain příliš slabý na Susvary. Auteur šumí na cokoliv jiného než low gain.)
- Navzdory mým původním očekáváním ani v konkurenci Soloist 3XP nevnímám, že by Stratus postrádal šťávu pro HE-6 / Susvara.

Závěr:
Tak to tak vypadá, že nadějí pro tranzistoráky u mě doma jsou už jen repro zesilovače, které by si však s většinou mých sluchátek nerozuměly a jiné využití bych pro ně ani nenašel. Oh well. Nebo bych snad měl spíš usoudit, že nic moc víc od solid state sluchátkáčů očekávat nemohu, vzít Soloist 3XP na milost?
Vzhledem k relativně malé zkušenosti s tranzistorovými zesilovači v posledních letech je pro mě těžké říci, jak to tento Burson vlastně má s poměrem cena/výkon. Pokud Topping A90 stojí v tuzemsku 13k CZK, za Burson bych ideálně nechtěl dávat víc než nějakých 25-30k CZK. Na druhou stranu, optikou cenovky DNA Stratus (3200 USD bez DPH/cla/dopravy) je zaplacených 37k CZK za Soloist 3XP více než rozumných.
Asi tedy odpověď na tuto otázku ponechám na vašem vlastním uvážení. Ať už je však můj osobní úhel pohledu jakkoliv zkreslený afinitou pro elektronky, Soloist 3XP je kvalitní. Pozornost, které se mu během Susvara recenze na Soundnews dostalo, mě tedy ve finále nepřekvapuje.


Zde požírač sluchátek za příjemnou cenu.
https://audioplaza.pl/products/34452-bu ... m=referral
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2021 18:17

pavel: nebol čas :-D , bol som ponorený v hudbe...

popravde, čakám ešte na upgrade kábel, a potom sa rozhodne či si ich nechám alebo vrátim...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 12. 2021 18:25

@MHOE:

Soloist 3XP jsem slyšel v kombu Hugo 2 + Soloist + Empyrean. Stejně tak jsem tuto kombinaci slyšel s A90. A mně teda určitě přišel lepší A90. Burson má, jak píšeš, kovové výšky a podle mě i jeho středy mají takový plechový nádech. No celkově mi přijde prezentace Bursonu oproti A90 dost nevyvážená.

Mimochodem, viděl/četl jsem dvě recenze, kde srovnávali zesilovač v TT 2 s vyšším modelem Soloist GT a podle nich hrají oba na stejné úrovni. No a mně teda přijde jasně lepší A90 než TT 2. A s ohledem na to, že Soloist GT je na vyšší úrovni než 3XP, tak se logicky nabízí závěr, že by měl být A90 znatelně lepší než 3XP. :hm

No jak vidno, panuje tu značná pluralita názorů. A teď, kdo se v tom má vyznat! :lol:

@haweckO:

No dobře. :D
Meze Elite jsi slyšel?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 4. 12. 2021 19:20

haweckO píše:MHOE, máš nejaké finty/tipy ako čo najjednoduchšie vymeniť náušniky na Susvarách?

Pýtam sa preto, lebo ja mám zo včera na celom palci pluzgier z toho ako som sa snažil nasadiť tieto krúžky https://www.aliexpress.com/item/4001197008350.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.1.34492629iq4NRI na Sus.
Nakoniec som tam ZMF Eikon Hybrid náušníky prilepil obojstrannou páskou.

Nejjednodušší je zasunout ty bajonetové prstence z tvého odkazu do spodní sekce ZMF náušníků, a takto dohromady nasadit na sluchátka.

Pokud jde nasazování ztuha, tak zapadnutí čtyř zubů prstence do mušlí sluchátek lze zařídit pomocí kreditní karty nebo podobného nástroje. (Zatlačit pomocí karty na každý zub směrem do středu prstence tak, aby zapadl do sluchátek.)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 4. 12. 2021 19:25

Z toho, čo tu píšete (teda najmä Pavel) mi príde A90 ako skvelý zosilovač k lampovému predku. Keby som mal teraz priestor na experimenty, tak zbúcham kombo Freya+ s A90.

-- 4. 12. 2021 19:35 --

Mimochodom, keby ste niekto mali možnosť 3D tlače a zháňate tie krúžky na Hifiman náušníky, tak ja som si dávnejšie dal vytlačiť na HE400i z tohto linku a bez problémov to sedelo. Neviem aký je rozmer na Susvara ale určite sa budú nájsť aj na ne, ak tieto budú odlišné.

https://www.thingiverse.com/thing:17845 ... Bqdm-z2NQ4
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2021 20:55

Docela by mě zajímalo, jestli pan Roth ty kabely vyvíjí včetně izolací, způsobu pletení a nebo nakupuje metráž a konektory jako 99% výrobců kabelů a pak cenu násobí minimálně pěti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků