Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2021 17:52

pavel1756 píše:
zino333 píše:Mne dajte lampy! :D


Pořiď si toto. Za mě nejlepší elektronkový zesilovač, který jsem slyšel. 8-)

To je za hubičku :D :D :D Pripomenulo mi to kotol z pivnice Kevina Mccalistra.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 27. 11. 2021 18:34

:D :D :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 27. 11. 2021 19:39

Já si říkal, proč mi ten zesilovač připadá tak strašidelný. :lol: :lol:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 27. 11. 2021 20:17

61e3f0234d0892b63b28c1925f5bfeb3.jpg
zino333 píše:
pavel1756 píše:
zino333 píše:Mne dajte lampy! :D


Pořiď si toto. Za mě nejlepší elektronkový zesilovač, který jsem slyšel. 8-)

To je za hubičku :D :D :D Pripomenulo mi to kotol z pivnice Kevina Mccalistra.

@zino333 snad by Ti tento mohl stačit. Napiš Ježíškovi. :-D
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2021 20:35

Přímotop na kolečkách :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2021 21:21

To vyzerá ako stroj času.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2021 22:43

Tak jsem si všimnul, že Audigo už prodalo oba Hugo TT2. Teď ještě, kdo si koupí ty Hugo 2 ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod weefaa 28. 11. 2021 01:03

ZMF Vérité Closed aka ZMF VC

Nechal jsem si delší čas, abych vstřebal první domněnky. Nutno říci, že jsem v prvních několika dnech neměl mnoho času, a proto se vše poměrně posunulo. Původně jsem postupným poslechem popsal více než 4 A4, ale nakonec jsem to razantně ořezal možná i tím, jak se mi postupně třídily poznatky, ale především pro čtivost.

Balení, příslušenství a vzhled
Neskutečně bytelný voděodolný kufr kompletně izolovaný pěnovou výplní s trojicí zámků proti otevření skrývá nádherně vyrobená sluchátka. V balení jsou 2 základní kabely a dvojice náušníků dle výběru. V mém případě jsem zvolil Auter a Universe. V kabelech jsem upřímně neslyšel, alespoň prozatím, zásadní změnu, a proto jsem koupi Forza Audioworks odložil. Vzhledem k foremnosti dávám přednost základnímu „Basic“ kabelu před „premiovým OFC“, který je značně neforemný :(. Když se vrátím k náušníkům, zůstaly osazené Universe, s kterými popisuji všechny dojmy a pro základní pohled mi poskytují příjemnější, teplejší dojem.

Vzhled a komfort
Sluchátka jsou jeden velký „satelit“ přitahující všechny vlny hudební délky. Trochu odlehčeně řečeno se jedná o opravdu velká sluchátka. Osobně je mám skoro na nejmenší velikost, ale zvládnou pojmout snad nadliskou velikost hlavy. I přes svou vyšší hmotnost 455g, což oproti lehkým 327g vážícím Dan Clark Aeon 2 Closed (dále jen A2C) je znát, na hlavě netlačí. Jasně víte, že máte sluchátka, ale nebolí, netlačí a necítíte vysloveně zátěž ani při delším poslechu, který se u mě rovná 8 a více hodin. Ergonomie je ukázková včetně izolace uzavřených sluchátek. Uzavřenost má rezervy, čekal bych více, ale přesto zhoršení oproti A2C nevidím, odhaduji o malinko lepší. U A2C jsem občas pozoroval tlak v uších, což se zde nekoná i při mnohem vyšších a hlubších hlasitostech. I přes váhu jsou VC mnohem pohodlnější a to zejména díky dostatečně velkým mušlím a náušníkům. Upřímně jsem nečekal a obával se.

Řetezec
Mac Mini M1 > USB cable from RME > RME ADI-2 DAC FS > SP Audio SC1 > Asgard 3 > ZMF Basic cable > ZMF VC.

Spotify Premium není kvalita a já ji doplním Youtube. Ano, poslouchám často takto a nestydím se i při tomto řetězci. Vzhledem k playlistům pro sport, kde na kvalitu tolik nekoukám a upřednosťnuji zejména pro kolo TWS a Spotify.

To hlavní - hudbební vnímání
Jak začít? Opačně? Pořídil jsem „TOTL“ sluchátka bez předchozího poslechu = naslepo za nemalé peníze (blbec a vyčítám si) a očekával strašně moc, očekával orgasmus a tělesné chvění každou sekundu. Zapnu, NEKONÁ SE! *****, to jako fakt? Dobře, klid, posaď se, dej tomu čas, „nechval dne před večerem“.
Čas plynul, já poslouchal a s odstupem času přicházel na důvod, proč jsou ta sluchátka tak výjimečná. Není to láska na první pohled, jak jsem očekával, je potřeba je poznat a pochopit. Jako s ženou, může se ti líbit, což je pomíjivé vzhledem k okamžiku, ale čím více ji poznáš, tím více ji miluješ.
Čas plyne a řekneš si, je to ta pravá, chci ji požádat o ruku. Přesně tak jsem postupně vnímal zvuk z těchto sluchátek. Je velký. Čti prostorově, čti pocitově, čti netlačí, prostě se nese vzduchem a hraje napsané tóny. Umí to s grácií reproduktorů, alespoň se o to snaží, ale proč tedy stále vnitřně váhám a je tam ten čertík?
Zvuk linoucí se ze sluchátek má vše, má vlastně asi více, než bych čekal. Je to dobře? Je to špatně? Hned na první dobrou nemám konkrétní chybu, když se mě zeptáte.
Basy jsou rychlé, zde se dynamický měnič nezapře. Hloubka? Jak kdy. VC umí jít fakt hluboko. Až neskutečně na hranici, kterou bych nečekal od sluchátek.
Středy jsou skvělé, naprosto fámozní. Můj šálek kávy, který si vychutnám vždy, zde nemám absolutní výtku. Dokonce u horších nahrávek mi přijdou nečekaně skvělé. Miluji ženské vokály. Ta lehkost a textura, kterou je dokáží VC podat, je opravdu neskutečná. Ve středním pásmu mám tolik detailů, které nestíhám, upřímně nechápu ten přednes, který produkují.
Výšky Jsou tam? Slyším je? Jasně, že jsou, ale já o nich prostě nevím. Rozuměj, že jdou v tom správném poměru pro mé uši. Prostě doplňují, nevyčnívají, řádně cinkají, neotravují, nechybí, prostě tam jsou a plynou s hudbou. Zde asi nedovedu lépe popsat. Napadá mě srovnání s FOCAL a konkrétně s Celestee a Radiance, které mají výšky znatelně v popředí. Víte o nich, nedoplňují, převažují.

Prostor a detail
Když srovnám s A2C, tak VC mají diametrálně lepší stranové podání (levá a prává), otevřenější prostor, ale přijdou mi horší v předozadním podání. Přijdu si jako v první řadě, není přede mnou ani za mnou, jsem součástí, ale větší rozsah nepoznám. Jo, vlastně já stojím na pódiu a vše je okolo mě. Tak bych přirovnal podání. Je to špatně? Separace a lokalizace nástrojů je mnohem lepší, je ukázková, ale v rozsahu popsaném výše.

Pojďme trochu konkrétněji (a naprosto náhodně)
Mé konkrétní dojmy, berte prosím s nadhledem mého vnímání, ale přijde mi fér se podělit. Nejsem Pavel1756 (nemyslím útočně :), ale ty víš), nemám zkušenost jeho rozměrů a vnímání, abych květnatě popsal ladění tónu. Raději okomentuji konkrétní podnět, než vyjádřím v podobě jeho vnímání.
Každý nemusí souhlasit, ale to přeci v tomto oboru známe, stejně jako každý neběží „stovku“ pod 11 vteřin, že. Pokud někdo ano, přiznejte se, řekněte čas, nestyďte se :)
Zároveň nikomu nevcnucuji hudební styl, každý máme jiný, ale to neznamená, že se nemusíme shodnout či debatovat o konkrétních žánrech a skladbách. I v těch můžeme slyšet rozdíly :). Zkusím pár příkladů.

Jimmy Sax – Una Mattina ludovico Einaudi
Bas dokonalý, úderný, hluboký, prostě mňam. Sax netlačí a neruší ani v nejvyšších tónech oproti A2C. Prostor vnímám hodně úzký, ale hudba tak dokonale plyne, že mě naprosoto uchvátí. Zde jsou VC dokonalé!!!
Srovnání s Celestee jde o evidentní zábavu, basové podání bez upozaďování středů a výšek. Celesteee byly v tomto směru strašně nudné, nezábavné a přestože Radiance byly lepší, zařadím do stějného šuplíku, nezábavné. DCA A2C uměla podstatně lépe podat, ale s velkou převahou, až zastřením díky basovému pásmu.

Nella Fantasia v podání Chantelle Marie King
Wow, tak krásný ženský přednes jedné z nejlepších (pro mě) od Ennio Morricone. Zde přesně mluvím o těch sametových středech a výškách. Já to snad ani neumím popsat. Mohu říci, že na DAC A2C mě to tahalo za uši, ale zde dokonale vyvážené.
Bohužel opět srovnání s Celestee a Radiance prostě nudné. Zde bych očekával lepší srovnání vzhledem k tónům, ale nekoná se. Focal je prostě „nudný“ a nemá hmotu, nemá plasticitu, kterou člověk dokáže vnímat a která dodá další rozměr vnímání.

Paul Kalkbrenner – live @ Lowland 2019 (není pro každého)
Wow, to basové podání? Když všechno spojím? Jahoda v kapce šampaňského, co chce dolít… Já se snažím říci, že v tomto stylu je podání velmi povedené, vyvážené, naprosto ukázkové stylu hudby a jsem schopen vnímat rozdíly, detaily, nuance, které jsou všeobecně degradovány mezi lidmi (posluchači) jen dle stylu. Jsem si vědom, že i zde narazím…
Opět uvedu, že A2C tolik středů a výšek nepodají, naopak si lépe poradí s basem, ale v takové míře, která převáží ostatní pásma. FOCAL nezmiňuji, opakoval bych se, není zábavný a zde je to potřeba.

Andrea Bocelli – Je vis pour elle
Středy, středy a středy. Krásný klavír, krásné vokály. Uvádím spíše pro ucelé podání, kde na A2C bylo cítit zvýšené vyšší podání výšek až po nepříjemné syčení a zapadly detaily v pozadí. Tato konkrétní skladba má sice pro mě vyšší význam, ale opět je ukázková. FOCAL ji podá nudně, respektive hloubku vůbec nezná a zvuk je příliš ostrý, což si daná skladba nezaslouží.

Alef- Sol
WOW, ta hloubka, ta vibrace, ta hmota, kterou dokáží VC dostat z této nahrávky basové spektrum, nemá konce. Subwoofer? S nadsázkou ano, neznám sluchátka, která umí takto podat basové spektrum. FAMÓZNÍ!!

Závěr
Popisuji poslech s VC a snažím se napsat, jak je vnímám ve zkrácené verzi a jsme opět skoro na třech celých A4 stránkách :(. Srovnání napříč sluchátky je z paměti a nemusí detailně odpovídat. Vlastně ani srovnání není žádoucí vzhledem k cenové relaci, ale je vhodné pro porovnnání, kde jsou ty rozdíly. Jasně, nejsem ten, kdo je popíše tak jako vytříbené magazíny, ale nejsem zaujatý.
S poslechem si uvědomuji kvalitu VC a řekněme negativa dalších. Ne vždy, jde o celkové vnímání, které jde ve prospěch VC, které se mi líbí více a více, i když jsem měl na začátku výhrady. Výhrady byly velké, opravdu jsem přemýšlel o prodeji. Když se ale ohlédnu zpět a poslechnu si vybrané songy, byl bych hloupý. Potřeboval jsem je pochopit, utřídit si mylšenky a vnímat to, co dokáží. Lehce se zavrhnou, ale o to více si je cením při pochopení. Člověk čeká za více peněz více muziky. Čeká velké skoky, ale ty se zde nekonají. Naopak jsou někdy tak malé, i když zásadní, že jsou vlastně velké.

-- 28. 11. 2021 01:22 --

BabetakCZE píše:Ahoj, nějaké bližší poznatky k RME vs Qutest?


Dlužím ještě trochu písmenek.

Qutest je skvělý DAC, je famózní a je to přesně ta muška vzadu, která říká, zda jsem se rozhodl "dobře". Umí skvěle, nejlépe, jak jsem slyšel, rozlišit nástroje a celkově prostor, kterému dává určitou vyspělost a velký prosto s lehkostí.
RME neumí tolik, neumí tak lehce přednést, ale upřímně neslyším pro své uši tak zásadní rozdíl roven rozdílové částce. Srovnám-li další možnosti typu PEQ, které jsem dosud nevyužil a samozřejmě sluchátkový zesilovač, tak mě vyšlo RME lépe. Tím neuzavírám kapitolu, ale obecně beru za lepší investici.
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 02:43

Ahoj weefaa! Jestli se můžu vyjádřit k tomuto: "Jak začít? Opačně? Pořídil jsem „TOTL“ sluchátka bez předchozího poslechu = naslepo za nemalé peníze (blbec a vyčítám si) a očekával strašně moc, očekával orgasmus a tělesné chvění každou sekundu. Zapnu, NEKONÁ SE!":
Tak od určité cenové hranice to mám hodně podobně. U Campfire Solaris mě trvalo dva měsíce, než jsem to NĚCO našel a z počátku byla až rozladěnost, teda ne až, ale spíš silná. Ale je to tam, neměnil bych. U Audeze LCD-X to bylo podobné, po osmi letech velká sluchátka, ale ze startu jsem ze zvuku na zadek nepadal. Rovněž můj předcházející sluchátkáč Burson (naštěstí bazar). Tam mě to trvalo snad tři měsíce, ale nakonec tam to NĚCO bylo. Pouze můj současný Cayin HA-1A, tam to bylo na první dobrou, ale to je dáno jistou exotičností lampového zvuku, byť se tube rollingem taky pomalu sunu k neutralitě.
Co se týče RME souhlas. Původně jsem chěl jít do Hugo2. Měl jsem velice dobrou zkušenost s Mojo, jasně, není to nejlepší přirovnání, Qutest je někde jinde, ALE! U Chordu postrádám cosi na výškách. A hlavně ty benefity RME, jako PEQ (který jsem dřív já hlupák kategoricky odmítal). A další věci. A on se ten zvuk v základním nastavení od Huga až tak moc neliší a předpokládám, že od Qutestu stejně tak. Navíc to má podstatně líp řešený USB vstup. Nakonec teda RME využívám jako DAC/předzesilovač pro lampový zesilovač, ale mám pocit, že jsem prakticky dosáhl nirvány a jsem po letech ve stavu, kdy nemám potřebu dělat v řetězci nějaké velké změny, což je u mě sakra co říct! Navíc, ze všech čipů, co jsem mě možnost v převodnících slyšet je mi Asahi Kasei nejsympatičtější (nebudu říkat nejlepší, ono stejně víc záleží na tom, co je kolem čipu, než na něm samotném, ale i tak, navíc RME má i to okolo zvládnuté víc než výborně). Jo snad jen bridge skrz náhradu USB, ale to spíš pro potěchu kutilské duše a mám zas navržený řešení přes deset litrů :D Ale za mě je RME ADI-2 DAC superzařízení naprosto bez kompromisů. Minimálně co se týče převodníku určitě a za mě to je skvělá investice. Navíc je to neuvěřitelně přizpůsobivé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 11. 2021 07:54

@introvert: S tak velkou slevou se ti Hugové měli prodat hned první den! :-[

@weefaa:

Skvělá recenze. Díky. :-)

Co se týče slabšího předo-zadního podání prostoru, to je ve světě sluchátkového poslechu obecně velmi náročná disciplína. Jsou sluchátka, která jej reprodukují sama o sobě až nadstandardně. Ale většinou je to za cenu určitých kompromisů v jiné oblasti. Nakonec sám jsi to zmínil v podobě A2C, která sice na jednu stranu vynikají hloubkou prostoru, ale na straně druhé, šířka hudební scény už tak dobrá není, ba právě naopak.

Mám v tomto prakticky stejnou zkušenost s Audeze LCD-2 Closed Back. Jejich hudební scéna je obecně komorní, avšak předo-zadní podání prostoru mají výborné, zvuk je tak hezky vrstevnatý. A je v podstatě jedno, k čemu jsou tyto Audeze připojena. Na druhé straně takové Meze Empyrean nabídnou velmi širokou hudební scénu, ale například i se samotným Hugo TT 2 je hloubka jejich prostoru prostě slabší. Stačí ale přidat M Scaler a najednou se výhoda LCD-2CB ztrácí a Empyrean nejenže nabídnou širokou hudební scénu, ale právě také znatelně hlubší prostor. Naproti tomu přidání M Scaleru ke kombu TT 2+LCD-2CB už zvuk prakticky vůbec neposune.

Tím se chci dostat k tomu, že máš skutečná highendová sluchátka, která pro využití svého plného potenciálu potřebují i rovnocenný zbytek řetězce, což RME s Asgardem bohužel nejsou. Tím nechci říct, že by to nebyly dobré komponenty, naopak jsou, jen prostě nekorespondují s úrovní ZMF Vérité Closed...

Nejsnazší cesta, jak v Tvém případě dosáhnout znatelně lepší hloubky prostoru, je vyměnit Asgard za kvalitní elektronkový zesilovač, například ten, který má martas38 či něco od Auris Audio apod.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 28. 11. 2021 08:30

weefaa Gratulace, Verite Closed vidím aj ja v budúcnosti ako moje totl sluchadlá. A ako píše Pavel, ony potrebujú lampy, aby naplno žiarili :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 28. 11. 2021 08:45

Topping ide po krku Benchmarku aj vo výkonových zosilovačoch. Ďalší snáď už prekoná AHB2 a budem zvedavý skúsiť ho.
https://www.audiosciencereview.com/foru ... fier.28512
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 09:09

weefaa: plánuješ nažhavit PEQ v RME ? https://crinacle.com/graphs/headphones/ ... te-closed/

-- 28. 11. 2021 09:50 --

Další krátké video pro pobavení :-) https://youtu.be/pOzsWfZSkDU - přišlo mi na mysl, když jsem četl:

tibormi píše:A ako píše Pavel, ony potrebujú lampy, aby naplno žiarili :)

Jedna z otázek ve zkoušce se toho týká :D . Jo, a taky je tam něco o Schiit Asgard 3 (předem upozorňuji, že video je clickbait)
Naposledy upravil introvert dne 28. 11. 2021 10:29, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 28. 11. 2021 10:23

pavel1756 píše:
Nejsnazší cesta, jak v Tvém případě dosáhnout znatelně lepší hloubky prostoru, je vyměnit Asgard za kvalitní elektronkový zesilovač, například ten, který má martas38 či něco od Auris Audio apod.


Velmi zajímavě vypadá i ten elektronkový zesilovač z Mladé Boleslavi...
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 88cc-dark/
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 10:31

Akorát nevím, zda by to ponorka dala s HE-6, řekl bych, že ne.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků