jaké repro + AVR za +/- 20tis

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod george85 25. 2. 2013 14:24

tak dej pak vědět, já jsem jim psát nechtěl, protože jsem se jich ptal na záruku když ten AVR koupím v SK a poslali mě k šípku, tak aby si to třeba nepamatovali a schválně to nebojkotovali :-)
george85
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Overthere 25. 2. 2013 15:54

mfs1000: tak co jsem nasel, tak prodejci davaji do setu s radou diamond 155 vzdy centr 101C a zadek 121. Dohromady to tvori vyvazeny set. 122 by uz byly moc, precejen by ty surroundy byly prepaleny k predkum se 155. Ty se hodi do setu minimalne se 157. Tady jsem jen nasel mensi recenzi 121ek http://www.whathifi.com/review/wharfedale-diamond-121
Mr.Overthere
Junior

Odeslat příspěvekod george85 26. 2. 2013 07:38

ony 122ky a 155ky mají stejné repro, na ty efektové je asi fakt že můžou být menší takže mi také přijde zbytečné ke 155kám dávat jako efekty 122ky...

Jinak včera jsem doma otevřel krabici s AVR a musím říct že je to pořádnej kus materiálu. Flashku s updatem firmware jsem tam neměl, je u toho ale nějaké CD, asi jen nějaký multilanguage manuál (ale nezkoušel jsem ho), chtěl jsem jen vědět jestli je vše opticky v pořádku, zkoušet to budu až budu mít repro...
george85
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Overthere 26. 2. 2013 08:48

Aha zajimavy, me ten update kit celkem prekvapil. Jinak, co se tyce poskytnuti ceskyho manualu, dostal jsem od cptpraha odpoved :

Návod v el. Podobě Vám nabídnout nemohu, pro získání návodu v tištěné
podobě se prosím obraťte na prodejce, u kterého jste AV receiver zakoupil.
V případě jakéhokoliv dotazu se prosím ozvěte.

Takze vice mene fu*k you :D

K avr: Je to celkem krava velka co ? Pritelkyne si myslela, ze to bude nejaka mala krabicka, ale uz si zvykla :D Ted hledam nejaky schudny drzaky na zed pro zadky, psal jsem na hifipartner,aby mi poslali foto a info jak jsou ty jejich LS drzaky na zed nastavitelne, a zatim nic...
Mr.Overthere
Junior

Odeslat příspěvekod george85 26. 2. 2013 13:54

nějakou takovou odpověď jsem čekal :-) njn, co naděláš... bude muset holt postačit EN popř. ten můj SK :-)

nad držákama jsem ještě nepřemýšlel, nějaké mám, ale ty nebudou mít takovou nosnost, tak přemýšlím že si něco udělám, buď stojany, nebo něco na zeď... ještě uvidím...
george85
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 26. 2. 2013 21:51

Mam mozna hloupy dotaz, jak je to s bassreflexem. Mel jsem za to, ze z neho vychazi hluboke tony, ze kdyz na nej prilozim ruku, tak neco ucitim, ale neni tomu tak...kdyz hraje nejaka hudba, kde je dostatek basu, tak nic necitim..

Dalsi vec je, zda v momente kdy nemam subwoofer, je potreba upravovat nejake nastaveni na AVR, aby ty basy zahraly sloupy. Nechal jsem vse na automaticke konfiguraci a prijde mi, ze nektere nahravky by snesly vic basu. Samozrejme, ze nastaveni lze upravit, ale nechce se mi do toho moc zasahovat a taky je potreba najit nejaky kompromis, vyhovujici vsemu. Co se tyce subwooferu, tak jsem nasel nastaveni LFE frekvence, coz pokud jsem dobre pochopil by mela byt delici frekvence co uz bude hrat SW a co repro. Konfigurace to tusim nastavila na 250 Hz. Otazka je, co se deje kdyz ten SW nemam..
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 2. 2013 05:32

Bassreflex je především laděný rezonátor, který upravuje chování ozvučnice vůči reproduktoru. jinak řešeno mění jeho pracovní podmínky v závislosti na frekvenci. Dominantní zdroj signálu tedy zůstává stále reproduktor, to že BR něco hraje je druhotná záležitost.

Pokud bedna hraje nízké kmitočty v okolí frekvence, na kterou je bassreflexový nátrubek naladěný, pak bys měl samozřejmě něco cítit. Otázka je co tam ten tvůj receiver skutečně pouští. Píšeš že si nastavil dělící frekvenci pro sub 250Hz.
Za prvé nevíme jestli to je pouze frekvence až po kterou rec. pouští basy do subu a nebo jestli je současně neořezává z ostatních kanálů. Pravděpodobně je ořezává tak se pak nelze divit. Možná to půjde nastavit nastavením beden na large ale to ti poradí spíše ostatní kteří mají nabídkové menu receiverů více zmáknuté než já.
Za druhé nastavěním děličky pro subn 250Hz je strašně moc! Tedy pokud člověk nemá nějaká miniaturní škvrčítka ala krabice od mléka. Subwoofer je něco, co by mělo basy doplňovat a ne nahrazovat. Prostě to co normální plnohodnotné bedny už nezahrajou na 100%. Pro normální rozumné sloupovky by se tedy dělící frekvence měla pohybovat přibližně mezi 50-80Hz v závislosti na více faktorech. U menších regálovek může být i vyšší, dejme tomu mezi 80 a 110Hz. 50Hz je leda tak pro zoufalce s šustibudkami, ale těch je bohužel dost takže výrobce s tím holt musí počítat.

No a když ten sub nemáš tak ti ti buď bedny zahrají jak umí a nebo ti basy chybí úplně v závislosti na tom zda receiver pro satelity spodní pásmo ořezává či nikoliv. Pokud sub nemáš zkus tuto funkci nějak zcela vyřadit.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Overthere 27. 2. 2013 13:40

Tady jsem dostal odpoved z hifipartneru ohledne drzaku na surr WF diamond 121/122:
Dobrý den,

řada 121/122 není vybavena montážními otvory pro instalaci tohoto typu držáku. Doporučuji spíše držáky B-Tech BT77 (http://www.aq.cz/obchod/drzaky-reprosou ... bt-77-227/) - 1 pár těchto držáků stojí 1.190 Kč, udrží až 25 Kg (v závislosti na nosnosti stěny pochopitelně) a jsou výborně řešené.

Kdyby nekdo resil podobny problem...
Mr.Overthere
Junior

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 2. 2013 20:09

No tak jsem upravil delici frekvenci LFE na 80 Hz, ale nejsem schopen slyset rozdil. Co se tyce nastaveni reproduktoru, tak predni mam nastavene na large, sub mam vypnuty - jako ze nepripojeny. Co jsem vycetl z manualu, tak toto nastaveni jiz by melo znamenat, ze repro prehravaji cely frekvencni rozsah. Takze snad mam vse sparvne nastaveno. Spis si myslim, ze automaticka kalibrace ty bedny nastavi tak nejak neutralne - vyvazene. Zkousel jsem ji vypnout a nastaveni upravit rucne pomoci ekvalizeru, kde jsem nejnizsi frekvence hodil do plusu (+2,5 dB). Musim rict, ze pak se mi zejmena elektronicka hudba, ktera je plna basu libila vice, naopak u rocku uz mi to nekdy prijde moc, kdy nahravka obsahuje spise dunivy a tak trochu zastreny zvuk, takte si clovek asi nevybere a mozna to neutralni nastaveni te kalibrace je nejaky kompromis. Problem taky je, ze prilis nevim jaky dopad na vysledny zvuk maji me upravy ekvalizeru, proste jen zkousim pohybovat hejblatkama a poslouchat co to s tim udela :-) AVR disponuje taky tzv. Direct modem, kdy je zvuk do repro poslan tak jak je bez uprav ekvalizerem, tenhle mod se mi prave pro rock celkem osvedcil, kdy nastroje a hlasy jsou podany moc pekne. Proto asi zustanu u toho, ze rocku+instrumentalky a dalsi zanry pres direct mod a elektro pres stereo mod s upravenym ekvalizerem - ted jen doladit spravne ten ekvalizer. Jsou nejake tipy, jak ten pracovat s ekvalizerem? U filmu bych zustal u toho co nastavila automaticka kalibrace. Asi to je o zkouseni a neustalem ladeni, verim ze mistnost dela dost (plovoucka).
Tučňák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 28. 2. 2013 06:59

No vidíš to, už na to začínáš pomalu přicházet ;-) Takovej ten správnej oldstyle rock je celkem je na reprodukci relativně náročný a cokoliv s tím ty *****ítka provedou tak je to prakticjy vždy jen na škodu. U elektroniky to tolik nepoznáš že je to špatně a tak je víc průchozí když si hraješ s hejblátkama. Velice správná cesta je akustická úprava místnosti. To je opravdu velice důležité. Opět platí že mnohdy horší (říkám horší - ne špatné) bedny v akusticky alespoň trochu přizpůsobené místnosti zahrají lépe než kvalitní bedny v mizerné místnosti. Také pak můžeš zkusit polaborovat s umístěním těch beden. Je docela dobře možné že se ti zdá že mají málo basů kvůli tomu že jsem umístěné na nešikovném místě. Ta plovoucí podlaha je taky pěkné zlo. Naštěstí tohle doma nevedu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod george85 1. 3. 2013 19:26

Mr.Overthere píše:Takze 1.3. si pro ne pojedu. Tak jsem zvedav...


Tak co, jak jsi dopadl? povídej, přeháněj :-)
george85
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 2. 3. 2013 01:46

Nemá čas - poslouchá :-))
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod george85 3. 3. 2013 18:16

no doufám že tedy poslouchá a nemůže se od toho odtrhnout :-) snad se nic nepo :-)

mám jeden ještě takovej dotaz, nemáte někdo zkušenosti s projektem VMA-II? Dá se to něčemu přirovnat?
george85
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 3. 2013 20:01

Nevím k čemu to přirovnat, nemám přirovnávání ve zvyku a už vůbec ne ke spotřebce. Poslechnout jsem si to byl, názor mám (pozitivní, byť s drobnou víceméně hnidopišskou výhradou). Doporučuju zajet si poslechnout. Nebo ještě jinak - spíš by mě zajímalo které komerční bedny v podobné cenové relaci by někdo navrhoval přirovnat (cyklus se uzavřel) :-)) Byl si je tu vůbec někdo odtud krom mě poslechnout?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Overthere 4. 3. 2013 13:32

Nazdarek, tak jsem byl v pátek vyzvednout wharfy 5.0 diamond 155+101C+121. Koupit kabel sihf 4x2,5 (mimochodem sehnal jsem ho asi za 57kc/metr) a začala velká akce alá zapojování. Musel jsem nejdřív přidělat na zeď i TV, aby bylo místo na centr.
Teď víc k věci. Zapojit sihf 4x2,5, když vodiče propojím do kříže, tak, že vznikne 2x5, byl do svorek avrka porod! Musím sehnat nějáký vidličky pro 2,5mm průřez, abych to udělal pořádně. Celkem mě překvapila velikost centru, je to solidní kráva :) a i 121ky nejsou žádní prcci. No po velké dřině a rozpíchaných prstů od provizorní výroby kabelů se konečně dostalo na to, jak to hraje. Ze začátku jsem se trochu hrabal v nastavení. Mám zatím zapojeny jen sloupy+centr. Čekám na držáky na zadky. První chvíle jsem byl trochu rozčarován, asi jsem čekal nějakou bombu, ale nic se nedělo. Zřejmě to bylo i z té únavy z přestavby audio-video koutku. První dojem teda docela rozčarování.
Druhý den, mě ale repra stále překvapovaly jak se začínají rozehrávat a spokojenost rostla a rostla. Pouštím nějáké flacy atd. a začíná to být velká paráda. Včera jsme zkoukli i film a musím říct, že jsem byl zvukem ohromen. Plné basy a veškeré detaily a navíc nic nedunělo,tak abych měl dojem, že ruším sousedy. Už se těším až zapojím zadky. SW podle mě není vůbec třeba prozatím...

Jenže: Nějak se mi nedaří,aby avr komunikovalo se sítí, připojím kabelem tak, jak vše ostatní, na routeru mám nastaveno dhcp automaticky a se značnou rezervou ip adres, ale avr stále píše No connection, divné! K avr byl i update kit v podobě flashky s připravenýma souborama pro update firmware. Připojím k usb a sto let píše Now initializing... V manuálu píší, že rozpoznání usb atd. by mělo trvat do půl minuty, ale tady to trvá fakt dlouho a stejně nic.
Nemám tedy čas u toho ležet celej den, ale toto mě teď celkem trápí, kde je zakopaný pes, když vím, že zapojeno je správně. Takže se teď bavím tímto.
Abych to shrnul, repro stále víc a víc překvapují, jak se rozherávaj a pocit mrazu po celým těle jsem zažil několikrát :). Teď jen musím vyřešit tu síť a update přes usb, který hlásí u všeho co jsem tam zapojil Now initializing.... Ještě mě čeká vymyslet, jaký vhodný kabel na zadky, protože ho musím tahat kolem stěn a futer, takže to může klidně být 10-15m. Jaký kabel na ty zadky, byste v mým případě použili vy?
Mr.Overthere
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků