Jakou TV při vzdálenosti z 4,5m?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EndOfLife 20. 11. 2020 18:09

Dobrého večera vespolek,

mám Philipse 55PFS8109. Koupil jsem ho před pár lety, když už se téměř neprodával za 28t. Tenkrát mě uchvátil Ambilight, ale co jsem se přestěhoval, tak jsem ho přestal používat. S novým bydlením přišla i nová pozorovací vzdálenost a to skoro 4,5m.

Teď dumám nad tím, co si pořídit. Že bych měl mít min. 75'' mi je jasný a nic menšího ani nechci, ale jde mi spíš o konkrétní model či radu typu "počkej do léta, budou xyz v akci za xxx". Prvně jsem přemýšlel o 75PUS8505 ale podle zdejších reakcí to není nic moc. Už je to dávno, co jsem se v TV lehce (ne)orientoval a tak bych potřeboval navést, co vůbec brát v úvahu a co nikoliv.

Líbil by se mi OLED, ale furt je to cenově dost vyšponovaný. Předpokládám, že příští rok by to mohlo jít na rozumější cifry (pletu se?). Na Ambilightu netrvám. Zvuk z TV mi je asi taky fuk, rád bych šel do Dolby Atmos Soundbaru. Ideálně se mi nechce výhledově dávat víc, jak 30t, ale kdyby cca 45t znamenal nepopsatelný rozdíl, neměl bych problém to asi dát.

Koukáme jen na filmy a seriály, žádnej sport, max. nějaký dokumenty o přírodě. Prcek na tom má připojenou konzoli, takže bych asi i počkal na nějaký modely s funkční VRR HDMI 2.1. Nepotřebuju to kupovat hned. Otázka je, je na co čekat? Nebo vzít např. jarní Philips akci tu 75PUS8505?
EndOfLife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 11. 2020 18:35

OLED v 77" se do toho 45k rozpočtu ještě asi pár let nedostane.

Taková 75XH9096 je taky pěkná a dá se za 44444,- (sony se vyjádřilo k vyladění hdmi 2.1 problémů)
Případně 75C815 za 40k rovných (bez vrr a hdmi 2.1)


Pokud ale nespěcháš, tím líp. HDMI 2.1 alespoň mezitím "dospěje" a bude tam čas a prostor na to odstranit ty aktuální limity a komplikace, které se u něj momentálně objevují.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 20. 11. 2020 22:00

indeshit píše:Taková 75XH9096 je taky pěkná a dá se za 44444,- (sony se vyjádřilo k vyladění hdmi 2.1 problémů)

Hlasuju pro XH90. Oproti modelům za 30k to opravdu je rozdíl.
indeshit píše:Pokud ale nespěcháš, tím líp. HDMI 2.1 alespoň mezitím "dospěje" a bude tam čas a prostor na to odstranit ty aktuální limity a komplikace, které se u něj momentálně objevují.

Ano, nicméně náběh nových modelů je s výjimkou Samsungu vážně pomalý, na některé v lednu/únoru představené modely se letos čekalo až do června.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EndOfLife 21. 11. 2020 10:24

Díky za rady. Reálně to vidím tak, že s tou 55'' zimu ještě přečkám, v létě zas tolik telku potřebovat nebudu a koupil bych ji na podzim, pokud ještě budou v prodeji. Nebo jakmile bude nějaká fajn akce.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi 9096 a 9505? Vidím celkem podstatný rozdíl ve spotřebě, která mi je sice fuk, ale zajímalo by mě, čím je to způsobeno a jestli to v něčem poznám. Např. kvalita obrazu?
EndOfLife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 21. 11. 2020 12:44

Super nápad vybírat teď telku a kupovat ji za rok. Tleskám.

Pokud bys vybíral z teď dostupných modelů určitě bych si počkal na Samsung QE75Q80T. Pokud by cena byla, a myslím, že i na jaře 2021 bude, kolem 50k. Šel bych do ní.
ladik1983
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků