Oled "55" na klasické vysielanie plus Kodi/Netflix LG/Sony?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tanguero 22. 10. 2021 13:34

Mám LG 55C8 a nikdy jsem neměl potřebu si pouštět KODI z krabičky. Filmy z HDD, NAS-u to umí přehrát bez problémů, NETFLIX a YOUTUBE má v aplikacích.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 22. 10. 2021 16:48

Lenze nove modely stratili podporu nejakych kodekov, tak tam si treba dat pozor. Pri androide to ide obist prave instalaciou kodi alebo vlc, pripadne nejakeho ineho prehravaca.

Taktiez aplikacie ako youtube. netflix a podobne nie su na vecnost. Majitelia tv s proprietarnym OS by vedeli rozpravat ako prestavaju postupom casu tieto aplikacie fungovat, lebo vyrobca ich uz dalej nebnovuje (napriklad skype, alebo yt na tv od philipsu).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 10. 2021 17:40

Nové TV nemají podporu DTS. Upouští od toho ovšem všichni výrobci, nejen LG. Bohužel mají lidi hromadu filmů s DTS zvukem,ale to se dá samozřejmě snadno převést převést. Za pět let už na DTS nikdo ani nevzpomene.
Síla Kodi není v Netflixu, nebo hraní z NAS, ale spíš v podpoře exotických služeb a šedého streamu typu SCC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 26. 10. 2021 18:18

Ahojte, tak moje potesenie z nove prirastku musi este pockat, prisiel mi model 55oled806 a bolo vidno,ze bol rozbaleny za co sa mi aj ospravedlnili a hned mi ho vymenili za novu krabicu. Po vybaleni dalsieho tv z krabice som ziatil, ze je prasknuty displej, takze som ho poslal spat a uz teda priadne nahnevany. Uvidime co pride do tretice, tak hadam to bude uz ok �.

Prave pozeram, ze bezi akcia na nay.sk a tam je za skvelu cenu sony XR55A83J, co si myslite o nom? Ist do neho alebo zoatat pri philipse?
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 10. 2021 08:03

Tak tomu sa vravi smola. Z akeho obchodu si kupoval?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 27. 10. 2021 17:53

michalko58 píše:Tak tomu sa vravi smola. Z akeho obchodu si kupoval?


Alza
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 10. 2021 20:08

Tak snad bude do tretice vsetko dobre :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 27. 10. 2021 20:36

michalko58 píše:Tak snad bude do tretice vsetko dobre :-)


Z tych dvoch co som pisal vyssie, co by si zobral?
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 28. 10. 2021 09:55

Ja uz som "nainfikovany" Ambilightom, ktory by mi velmi chybal, cize ja Philips. Ale to je moj osobny a zaujaty nazor.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 2. 11. 2021 07:20

Ahojte, tak nakoniec mam po zlych skusenostiach XR55A83J kupeny v nay.sk.
Ale neviem o preco, ale mam pocit ako by ten televizor bol uz pouzivany. Nalepka v lavom hornom rohu nebola a tam kam sa zasuvaju nohy je to v nutro poskriabane, z vonka nic nevidno. Neviete ako sa to da zistit, ze ci nahodou uz niekde nebezal v prevadzke?
Foliu mal len na tenkej liste dole, co je podla videa sony mava.
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 2. 11. 2021 07:58

Novy TV musi mit folii na celé ploše obrazovky.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 11. 2021 20:41

Některé značky televizorů fólii na panelu nemají.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaarci 2. 11. 2021 22:38

Ahojte, tak problem je vyrieseny. Volal som do sony a ziadnu foliu ani nalepku nedávajú, ale aj tak som mal pocit nejaky zly, ze tv bola rozbalena a hlavne ten priestor kam sa nohy stojana zasuvaju bol osuchany. Odporucili ma na nay.sk, ze oni s tmy nic nemaju a nemozu hovorit za ich, co mohlo nemohli na predajni. Tak som volal do nay, ze mam taky a taky problem. Volali mi z nay nsch pridem, ale musi byt original krabica kde je seriove cislo (odporúčam nevyhadzovat). Zabalil som to, vsetko pekne ako bolo, odniesol a zobrali mi ju s tym, ze mi vydali novu tv. Na doklade neni ani cislo tv seriove ani na fakture, takze keby ma niekto taku istu o rok kupovanu neskor, mozem na jeho papiere reklamovat, sranda.
Ale co sa stalo, rozbalil predo mnou tv, krabica bola malinko ina, zdalo sa mi, ze to bolo inak zabalene, folia tam nebola ani nalepka nic, iba taky igelit, ale vyzerana fakt novo, doma zavesim na stenu, pozriem priestor kam sa zasuvaju nozicky, ziaden skrabanec, nic, vsetko ciste a novucke aj inak baleny manual.

Ale co vam chcem povedat, naozaj si tv doma poriadne pozrite, pride mi to sila ked da clovke kopec penazi za nieco, co mohlo byt niekde 4 mesiace nonstop v prevadzke.

Dakujem vsetkym za rady, pekny den.
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 11. 2021 06:52

Ty si mal vyslovene smolu 2x vadny Philips a potom 1x pouzity Sony :-D

Proste ak je TV raz rozbalena, uz ju nikto nikdy nezabali ako to bolo povodne. Iba ak by si zavolali toho cinana, co to uklada do krabice.
michalko58
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků