Otevřený dopis společnosti Eurotel Praha

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod michallom 31. 3. 2005 15:53

To Creco: Máš pravdu že síť to nemůže stíhat (o tom ale 50% majitelů nemá ani tucha, protože jsou jen uživatelé, ne IP odborníci), ale proč tedy od začátku všechno nabízí jako"vysokorychlostní neomezený internet"????

Snad museli vědět, že o takovou službu bude enormní zájem, a to že to jednou omezí podle mne museli vědět od začátku. Ale proč to těm blbcům co si to kupujou říkat, když se upíšou na rok(dva) a beztrestný zrušení smlouvy v podstatě neexistuje... tak co si s nima lámat hlavu, hlavně že platí...

To ADSL je omezený, ale dozvíš se to. Sice až když se zeptáš, ale dozvíš. Tady to nikdy nikdo neřekl a prostě dělaj z lidí idioty, viz odpověd na dotaz v předchozím příspěvku...

Já CDMA používám taky, ale jen proto že tady prostě jiná možnost není...
michallom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 31. 3. 2005 15:54

creco píše:...

Asi si nějaký odborník na pravopis spletl fórum, poslechněte admina a NEREAGUJTE na provokace. Nebo jsme za chvíli tam, kde jsme už jednou byli.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creco 31. 3. 2005 16:06

muj pravopis nic moc,, ale de videt ze to dokazete prelouskat...
michallom: muzu s tebou souhlasit

Eurotel to vedel... mozna trosku zaspal.... ale pravda je takova ze se stim snazi neco delat ale nebude to zedne na den... vim ze tohle uz trva nejakej cas co tato sluzba neni kvalitni... ale urcite s tim nic tetka nemuze eurotel udelat...
creco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aljosha 31. 3. 2005 17:34

creco píše:nevim na co nadavate, muzete si za to sami, meli ste vysokorychlostni internet.. sam jsem videl jak to sosa 190Kb/s kdyz jsme stahovali prednasky ze strahova... problem je v tom ze kdyz to kazdy videl zacal sosat uplne nesmyslne veci a ktomu jeste ilegalni... kdybyste si toto odpustili nemuselo dojit k prehlceni site a vsichni ste si mohli poustet(ne ale najednou) televizi a audio... mohli jste si delat co se vam zalibi... ale tim jak jste sosali se sit CDMA stala prehlcenou a nefunkcni... proto musel eurotel zavyst tyto kroky aby alespon internet fungoval nez posili konektivitu...


:arrow: Tak tenhle příspěvek je opravdu hodně úsměvnej... :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aljosha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rohlik 31. 3. 2005 17:44

Je pravda, že za spomalení CDMA si můžou uživatelé sami. Služba byla zavedena jako vysokorychlostní s tím že je sdílená linka 2,4Mbps. Kdo s tím nepočítal, holt má smůlu. Ale za to nemůže Eurotel, ale stahovači, kteří přetěžují sít. Eurotel přišel s řešením, které sice omezí velkou část jeho zákazníků, ale má šanci, že takovéto "bacily" ze sítě vyprovodí, také přišel, pokud vím, s nabídkou, že tyto zákazníky převede na pevnou linku. CDMA má přesně daná omezení a Eurotel se s nimi jen snaží srovnat a přitom nepřijít o zákazníky.
Rohlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechian 31. 3. 2005 18:07

Rohlik píše:Je pravda, že za spomalení CDMA si můžou uživatelé sami. Služba byla zavedena jako vysokorychlostní s tím že je sdílená linka 2,4Mbps. Kdo s tím nepočítal, holt má smůlu. Ale za to nemůže Eurotel, ale stahovači, kteří přetěžují sít. Eurotel přišel s řešením, které sice omezí velkou část jeho zákazníků, ale má šanci, že takovéto "bacily" ze sítě vyprovodí, také přišel, pokud vím, s nabídkou, že tyto zákazníky převede na pevnou linku. CDMA má přesně daná omezení a Eurotel se s nimi jen snaží srovnat a přitom nepřijít o zákazníky.l/quote]


A je zajímavé, že kdž probíhalo umělé přetěžování sítě - den odporu, tak mi šlo HTTP 120kB/s i když mi jinak jde 60-80kB/s a DC++ na tom bylo podobně. Spousta dalších uživatelů taky hlásila nárůst rychlosti. Vina nebude jenom na straně uživatelů - Eurotel popustil uzdy a ukázal, že síť nejede na plno.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod michallom 31. 3. 2005 18:29

Rohlik píše:Je pravda, že za spomalení CDMA si můžou uživatelé sami. Služba byla zavedena jako vysokorychlostní s tím že je sdílená linka 2,4Mbps. Kdo s tím nepočítal, holt má smůlu. Ale za to nemůže Eurotel, ale stahovači, kteří přetěžují sít. Eurotel přišel s řešením, které sice omezí velkou část jeho zákazníků, ale má šanci, že takovéto "bacily" ze sítě vyprovodí, také přišel, pokud vím, s nabídkou, že tyto zákazníky převede na pevnou linku. CDMA má přesně daná omezení a Eurotel se s nimi jen snaží srovnat a přitom nepřijít o zákazníky.l/quote]


Jak můžeš říct, že za to můžou uživatelé??? My jsme měli vědět, že to je sdílený na 2,4 Mbps na BTSce? A chceš říct, že Eurotel nevěděl že o to bude zájem??? Myslim že to věděl MOOOOC dobře, ale proč dávat hned na začátku nějaký omezení, když si to my paka (uživatelé) pořizujem v takovým množství že se nestíhaj dodávat modemy na krámy??? Podle mne to byla hned od začátku taková malá bouda. A to že přijdou sosači museli vědět taky... A jestli ne, tak se neměli s...t do internetu a věnovat se svýmu předraženýmu volání..
michallom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 31. 3. 2005 19:52

Rohlik píše:Je pravda, že za spomalení CDMA si můžou uživatelé sami. Služba byla zavedena jako vysokorychlostní s tím že je sdílená linka 2,4Mbps. k/quote]


Přečti si znovu, a pozorně, můj dokument. A pokud jej nepochopíš, tak si jej přečti ještě jednou.

Nápověda: moje spojení jede na 600-1000kbps, ale Eurotel je záměrně zpomaluje na průměr 64 kbps.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdkdave 31. 3. 2005 20:10

Ja tohle povazuji za zcela neakceptovatelny problem! Nyni si nemuzu ani pustit internetove radio ve 128 kbps kvalite!! No a to vubec nemluvim o tom, ze bych si obcas rad pustil nejake TV porady o ktere jsem prisel!!! Je to proste rana pod pas, proc mam platit stejne penize za to, co mi uz nejde!!!! Rychlej net jsem si porizoval hlavne kvuli tomu, abych si mohl poustet internetove radio (kvuli nemoznosti naseho rozhlasoveho eteru), a to mi ted prakticky tim jejich FUPem znemoznili!!!!! Tak na***nej jsem nebyl uz hooodne dlouho!!!!!!
Proc to neomezej na 150 kbps, aby se dalo poslouchat aspon to radio a pustit si v low kvalite nejake to video, kdyz ma to jejich CDMA behat prumerne 256 kbps? Podle me je to klamava reklama, a proto se velice rad pripojim k te zalobe.
djdkdave
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod creco 31. 3. 2005 21:38

mas pravdu,, tak jak to je tetka to neni dobre,, ale neboj... eurotel to zase pusti... cca si myslim 100Mb za hodinu a nebo 1Gbajt nebo 0.5Gbajt za den... ale urcite to nebude na 30Mb na hodinu... jejich admini urcite vedi ze tohle nepude... vsak psali ze to je v testovaci fazi.... uvidis ze si svoje radio budes moci pustit a video taky.. ale myslim ze bysi nemel pocitat s tim ze budes mit 100Mbits....

BTW: ja jsem vysmatej mam bezdrat.. 5MBits neomezene a jsem vysmatej :D

kdyz vas zajima jak je na tom sit eurotelu... podivejte se na http://www.nix.cz
creco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M.S.P. 1. 4. 2005 05:14

2 Radek Hulan: Přesně to mě štve taky. Rychlost mám dobrou a všichni v okolí taky. Proč by měl ET omezovat nevytížené BTSky. Rychlost spadne akorát ve špičce, což je mezi 19:00 - 22:00 hodinou. To je pak rychlost od 100 - 200 kbits. Jinak běžně 400 a více. Trafic mívám stabilně 10 - 15GB za měsíc. Je to hodně? Jen jednou jsem se dostal k 20GB. To bylo ještě někdy v září, kdy jsem tahal co se dalo. Přeci jenom jsem měl před tím GPRS a ještě před tím klasický dial-up.
Přeju hodně štěstí.
M.S.P.
Naposledy upravil M.S.P. dne 1. 4. 2005 20:33, celkově upraveno 1
M.S.P.
Junior

Odeslat příspěvekod scryper 1. 4. 2005 09:20

Rohlik píše:Je pravda, že za spomalení CDMA si můžou uživatelé sami. Služba byla zavedena jako vysokorychlostní s tím že je sdílená linka 2,4Mbps. Kdo s tím nepočítal, holt má smůlu. Ale za to nemůže Eurotel, ale stahovači, kteří přetěžují sít. Eurotel přišel s řešením, které sice omezí velkou část jeho zákazníků, ale má šanci, že takovéto "bacily" ze sítě vyprovodí, také přišel, pokud vím, s nabídkou, že tyto zákazníky převede na pevnou linku. CDMA má přesně daná omezení a Eurotel se s nimi jen snaží srovnat a přitom nepřijít o zákazníky.l/quote]


a k cemu mi asi bude adsl, kdyz potrebuju mobilni pristup na firemni ftp? v kanclu pevnou mam, tam adsl nepotrebuju! cdma jsem si porizoval hlavne kvuli tomu, ze byl inzerovan jako MOBILNI, NEOMEZENY a VYSOKORYCHLOSTNI! kdybych vedel, jak to dopadne, tak jsem mohl zustat na gprs!
scryper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 1. 4. 2005 10:06

creco píše:ale neboj... eurotel to zase pusti...

Nechci malovat čerta na zeď, ale obávám se, že pravdu nemáš. ET sám nic nepustí. Tohle už není testování, to je dlouhodobé plošné nasazení v provozu. To, že nic veřejně nepřiznají, ještě neznamená, že to někdy chtějí zrušit. Stalo se ti někdy, že by na tobě někdo "testoval" omezení služby a tys mu za to stále platil plnou cenu služby?
Vzhledem k tomu, že životnost a konkurenceschopnost CDMA služby je relativně krátká (cca 2roky), je doba "testování" neúměrně dlouhá a je nepochopitelně nasazena bez vědomí a bez souhlasu smluvních partnerů. Pokud je nevyžádaná změna kvality služby tak výrazná a trvá řádově celé platební období, potom se určitě jedná o porušování smlouvy dodavatelem (jakékoliv).

ET změnu podmínek provozu ve smlouvě připouští. ET se však také dobrovolně zavázal k jistému chování v případě takové změny - oznámit ji a umožnit druhé straně bez nestandardních náhrad ukončit odběr služby.
Což mi doposud uniká, proč tak ještě neučinil. Individuální vysvětlení, že jde stále o testování, hodnotím po takové době a rozsahu "testování" jako arogantní přístup.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mnx 1. 4. 2005 14:48

Vzhledem k tomu, že životnost a konkurenceschopnost CDMA služby je relativně krátká (cca 2roky)..
k/quote]


S tou životností bych to viděl líp. Podle mě až se dostatečně zkvalitní, zrychlí a hlavně odFUPuje ADSL, přejde většina lidí na něj a CDMA bude přežívat ještě hodně dlouho pro ty, co doopravdy chtějí mobilní net.
mnx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sevina 27. 4. 2005 19:39

:arrow: uplne souhlasim!!!!!! 8) :) :twisted: :twisted:
n5110, siemens a50, n 3410, n3220
Sevina
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků