Hlasova schranka u Telefoniky O2

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rybak 9. 10. 2007 13:37

Potreboval bych poradit. Na cisle meho znameho, pokud ma nedostupny telefon, se ozve misto nejakeho "uzivatel site O2 neni dostupny" trapne "na slysenou". Toto "na slysenou" me ale stoji stejne jako kdyby mi znamy telefon zvednul a polozil (zaplatim tedy za prvni minutu). O co jde? Je to nejaka nenastavena hlasova schranka? Pripadne jak to zrusim/zmenim. Pouzivam Vodafone, takze sluzby O2 moc neznam. Diky!
Rybak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 9. 10. 2007 14:30

To se mi u cisla me kamaradky stava take. Ona ma cislo presmerovane z VF na O2. Ze by to bylo tim presmerovanim?
Stve me, ze zbytecne prichazim o volne minuty. Sice jich mam docela dost, ale obcas se stane ze chybeji...
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 9. 10. 2007 15:31

jedná se o nedoaktivovanou hlasovou schránku na čísle O2, uživateli toho čísla poradte, jak ji zrušit:

Jak zrušit hlasovou schránku u O2
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 9. 10. 2007 16:03

Ted jsem s kamaradkou mluvil a schranku aktivni nema. Zkusi ji aktivovat a pak znova deaktivovat.
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Well-being 9. 10. 2007 18:13

Měl jsem tento problém u jedné nové O2karty. Stačilo požádat operátora na *11, problém vyřešil. Jednalo se o nedotaženou operaci zrušení hlasové schránky.
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AgentSvr 9. 10. 2007 21:13

Dělá to za předpokladu, že není hlasovka aktivní, ale přesměrování do ní nastavené je. Lze to opravit přenastavením čísla při nedostupnosti..
AgentSvr
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Well-being 11. 10. 2007 03:49

Po té, co jsem tady málem pochválil operátora na lince *11, musím po získání dalších informací (AgentSrv a článek na Mobil.cz) upřesnit. Hlasovou schránku jsem rušil právě prostřednictvím operátora na *11 a poté nastala ta situace s hláškou "na slyšenou". Operátor by měl vědět, že když nechci používat hlasovou schránku, nemohou být hovory do ní přesměrovány. Je to buď neprofesionalita nebo dokonce záměr využít neinformovanosti zákazníka?
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasha 11. 10. 2007 05:17

Nedávno jsme řešili něco podobného. Hlasová schránka "prý" zrušená, ale při pokusu volat na vypnutý telefon to spadlo do hlasovky, kde byla namluvená úvodní hláška. 4 telefonáty na infolinku, kod ##002#, skoro vyhrožování, nic nepomohlo. Až na pátý pokus nám řekli, že si musíme poslechnout všechny zprávy, a až pak je možnost změnit/zrušit uvítací text. Po zrušení textu se deaktivovala hlasová schránka.
Sasha
Sasha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 11. 10. 2007 08:45

ten O2 to snad dělá schválně :? pořád někde čtu jak O2 udělal to a O2 dělá zase tohle, tenhle operátor je mi z našich třech opravdu nejmíň sympatický! :roll:

čekám na odpověď ze serveru spotřebitele.info a při tom jsem narazila na toto: http://www.spotrebitele.info/poradna/do ... 0029eb195b :? dotaz s nadpisem: Příjem placených SMS bez objenání od O2
Naposledy upravil seterwohipikule dne 1. 5. 2008 14:02, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvky sloučeny
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CRAP 11. 10. 2007 10:45

Podle mne je veliká chyba, že zákazníci mobilních operátorů ale i těch fixních nepoužívají hlasovou schránku. Asi tím někoho pořádně naseru, ale hlasová schránka by měla být permanentně aktivována tak jako služby CLIP, CLIR, Call Waiting a nebo služba SMS a hlasová schránka by neměla jít deaktivovat. Já třeba používám hlasovou schránku memobox komfort plus a jsem naprosto spokojený, mohu odesílat hlasové zprávy jak do hlasových schránek ( a to naprosto zdarma ) a nebo na klasický telefon ( dle typu volání ) je to něco jako hlasová SMSka. Potom mohu s memoboxem dělat různé magie jako například memobox buzení, to znamená, že v hlasové schránce si nastavíte, kdy vám má memobox volat a kdy vás má vzbudit. Pak v zadaný čas vám zavolá a vy pak jen platíte jen sazbu za místní hovor, pokud máte ještě k tomu tarif O2 nonstop, tak nic neplatíte.

Dále s memoboxem můžete dělat další čáry máry a to je připomenutí. Dejme tomu, že máte se v určitý den dostavit na nějaké úřední jednání a vy to pak zapomenete, tak si jednoduše nahrajete sami sobě zprávu, například " 15. října v 8 hodin musím se dostavit na úřad práce " a to pak uložíte a dejme tomu 14.10. vám memobox zavolá na pevnou linku a přehraje vám vaši hlášku, kterou jste si nahráli.

A to nemluvím o dalších fintách s memoboxem jako vytváření pobočkových schránek pro další členy vaší rodiny. Čili hlasová schránka by měla být permanentě aktivovaná všem zákazníkům a neměla by být možnost jí deaktivovat, tak jako nemůžete deaktivovat posílání SMS zpráv z mobilu.
CRAP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischelinka.OK 11. 10. 2007 10:52

Kdyby nešla hlasová schránka deaktivovat tak by bylo dost lidí naštvaných si mylím, protože já osobně neznám nikoho kdo by ji používal.

Hlasovou zprávu nikomu posílat nepotřebuju, vystačím si s voláním a s SMS. Na připomenutí, že se mám někam dostavit apod. mám v telefonu upomínky.
Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230 -> Nokia 5800 -> Samsung galaxy S III NEO -> LG G6
Mischelinka.OK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Well-being 11. 10. 2007 11:39

CRAP píše:[b]Čili hlasová schránka by měla být permanentě aktivovaná všem zákazníkům a neměla by být možnost jí deaktivovat, tak jako nemůžete deaktivovat posílání SMS zpráv z mobilu. /b]

A jaj, zase jeden soudruh, co by sjednotil všechno k obrazu svému :wink:
~ dubium est initium sapientiae ~
Well-being
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichalŠ 11. 10. 2007 14:32

Podle toho, co se dočítám na mobilmánii i jinde po netu to vypadá, že tenhle spolek zažije letos poslední vánoce. Poslední možnost, jak si užít jejich draze zaplacených "dárků". Jestli někdo máte akcie, tak se jich rychle zbavte..
MichalŠ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zwick 11. 10. 2007 14:49

Je to Paroubek.
Na to si zvykej.... :D
Zwick
Junior

Odeslat příspěvekod Kubííík 11. 10. 2007 17:10

CRAP píše:[b]Čili hlasová schránka by měla být permanentě aktivovaná všem zákazníkům a neměla by být možnost jí deaktivovat, tak jako nemůžete deaktivovat posílání SMS zpráv z mobilu. /b]

Ano, zase jeden soudruh, co okolní svět bere podle hesla "podle sebe soudím tebe".
Když pominu to, že Tvůj příspěvek vyznívá jako neplacená reklama, tak pouze fakt, že máš memobox zdarma, ještě neznamená, že mají zdarma služby spojené s hlasovou schránkou i uživatelé mobilů.
Pokud by to mělo být tak, jak navrhuješ, tak já navrhuji, abys právě Ty platil za služby spojené s hlasovou schránkou za všechny uživatele mobilů, kteří by měli nedobrovolně zapnutou hlasovou schránku.
Kubííík
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků