Přidání formátování do Quick Reply

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Odeslat příspěvekod jech 13. 4. 2008 11:06

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli by nebylo možné nějak upravit fórum (zřejmě aplikovat nějaký MOD), aby se i u rychlé odpovědi zobrazovala lišta s formátováním. Snad nějaká taková modifikace pro phpBB 3 existuje. Na svém SMF fóru jí mám a na tvfreak.sk je zase u phpBB 2. Tak snad i pro trojku je a nebo se časem objeví.
jech
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 13. 4. 2008 12:16

Za sebe řeknu, že smysl quick reply není suplovat normální formulář pro odeslání příspěvku, kde jsou tyto věci k dispozici, proto já bych to tam vůbec nedával..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 14. 4. 2008 11:55

Já nevím, mně se zdá nesmyslné, abych musel mačkat knoflík "odpovědět" a načítat zbytečně novou stránku. Na "Quick Reply" jsem si zvykl a myslím si, že to je praktická a kompletní náhrada formuláře pro odesílání nového příspěvku. Šetří čas i zatížení serveru. Negativa žádná nevidím...
jech
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matho83 14. 4. 2008 12:06

ja tiez vidim len plusy
Konecne klud
ale nie od s60
v.i.p. roku 2008
Kto sa smeje naposledy ten sa smeje najlepsie
matho83
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 4. 2008 12:15

Není to ale myšlenou jako kompletní náhrada formuláře. Není tady formátování, nejsou tady smajlíky, chybí další možnosti nastavení příspěvku. Tohle je prostě rychlá odpověď.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 14. 4. 2008 12:40

To je pravda, bohužel to ale nemá ani logiku.

Nicméně nepředpokládám, že to bude tady někdo upravovat, pokud to v originálním phpBB není.
Petr_S
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 14. 4. 2008 13:24

Pri kliknuti na odpovedet jen poskocit na quick :D
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Uživatel

Odeslat příspěvekod christian 14. 4. 2008 14:22

Nicméně bbcode vložený z quick reply funguje bez problémů..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 14. 4. 2008 16:58

Mě jenom vytáčí, když v rychlý odpovědi použiju Alt + P a vyskočí na mě....vypadá to jako verze pro tisk. :mrgreen:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 14. 4. 2008 22:25

Petr_S píše:Nicméně nepředpokládám, že to bude tady někdo upravovat, pokud to v originálním phpBB není.


V originalnim phpbb nejenze nejsou u quickreply zadne buttony, on tam neni quickreply vubec totiz. Toto forum je uz i tak oproti "vanilkovemu" na tolik vzdaleno, ze jedna zmena navic nehraje zadnu roli. Takze v tom problem neni.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 14. 4. 2008 23:40

Marek L. píše:Není to ale myšlenou jako kompletní náhrada formuláře. Není tady formátování, nejsou tady smajlíky, chybí další možnosti nastavení příspěvku. Tohle je prostě rychlá odpověď.


Tahle odpověď mi připadá asi jako "Koule je kulatá protože není hranatá". Já vím, že tam není formátování, smajlíky atd. Ale ptám se: "Proč to tam není? Proč je lepší aby to tam nebylo?". A odpovím si sám: "Protože je koule kulatá". Prostě neexistuje rozumný důvod, aby u rychlé odpovědi nebyly smajlíky a formátování.

Že například takový MOD neexistuje, bylo by to moc práce, to všechno bych pochopil. Ale že je to takhle lepší? To si rozhodně nemyslím...
jech
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 15. 4. 2008 00:29

jech píše:Ale ptám se: "Proč to tam není? Proč je lepší aby to tam nebylo?"..


A co třeba kvůli přehlednosti, výkonnosti?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 15. 4. 2008 00:40

Přehlednost? Nechápu, jak by tím utrpěla. A výkonnost? Větším používáním QuickReply se zatížení serveru sníží.

Nevím, mně se ty argumenty zadjí nějak podivný. Tak mě pošlete do háje, že to nejde, je to složitý nebo tak. Ale takovýle argumenty? :roll:
jech
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 15. 4. 2008 00:49

jech píše:Přehlednost? Nechápu, jak by tím utrpěla.


Tak si přečti po celém sf,jak si uživatelé stěžují, že už takhle je to nepřehledný a ještě tam cpát tohle.
jech píše:Větším používáním QuickReply se zatížení serveru sníží.

Super, takže do viewtopic nacpeme ještě celý formulář na odeslání postu a tím jako snižíme zatížení? :hm :shock:

Navíc na starých forech to taky nebylo a nikomu to nevadilo tak nevidím důvod to zavádět..

//edit: O přidání základního bbcode by se dalo uvažovat.. :hm
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 15. 4. 2008 07:40

Kód: Vybrat vše
SELECT sum(`topic_views`)/sum(`topic_replies`) FROM `topics`


da vysledek 68.9763. To znamena, ze na 69 precteni pripada jedno napsani odpovedi. Proc by tedy tech 68 lidi, kteri chteji jen cist, melo nacitat nekolik kiB balastu "full featured" editoru jen kvuli tomu, aby mel ten jeden pisici vetsi pohodli? A jakym zpusobem to pomuze serveru?

Resenim by bylo nacitat quickreply az na vyzadani. Tim by pribyl jeden klik a jedno cekani na nacteni a jeden request pro server -> veskere vyhody jednoduchosti, rychlosti a prehlednosti by se ztratily.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků