Uživatelský panel - možnosti, funkce, nastavení

Pravidla, rady a připomínky k celému SuperFóru

Moderátor: Administrátoři SuperFórum.cz

Odeslat příspěvekod SuperFórum.cz 6. 4. 2008 16:46

Co je Uživatelský panel a k čemu slouží?

Uživatelský panel (označovaný též zkratkou UCP, z angl. User Control Panel) se stává vaší pravou rukou pro osobní konfiguraci fóra. Najdete zde všechny důležité funkce, stejně jako možnosti přizpůsobení SuperFóra vašim potřebám.

Uživatelský panel se dělí do 6 záložek:
  • Přehled
  • Profil
  • Nastavení
  • Soukromé zprávy
  • Skupiny
  • Přátelé a nepřátelé

Přehled

První záložka Uživatelského panelu nabídne jakousi úvodní obrazovku společně s praktickou statistikou vašich aktivit na SuperFóru. V dalších podnabídkách si můžete zobrazit přehled všech diskuzních témat, která sledujete, a také seznam odkazů na vaše oblíbené diskuze. Nechybí ani možnost spravovat koncepty příspěvků, které jste si uložili, popř. i připravili k budoucímu odeslání do diskuze.


Profil

V této záložce můžete přidat kontakty na sebe, a to ve formě místa bydliště, ICQ, MSN a nově také Jabberu, k dispozici máte samozřejmě i pole pro odkaz na vaši webovou stránku. Doplnit o sobě lze však celou řadu dalších údajů, kupř. o vašem mobilním telefonu, automobilu nebo konfiguraci vašeho počítače, což jsou údaje vhodné pro tematicky zaměřené diskuze SuperFóra.

Opomenout nesmíme ani možnost nadefinovat vlastní podpis do délky 255 znaků, nebo k profilu přidat doprovodný obrázek (avatar) do velikosti 5 kilobajtů. Avatar i podpis o vás mohou mnohé vypovědět před ostatními, neboť doprovází všechny vaše příspěvky v diskuzích.


Nastavení

Tato záložka je pro vás důležitá pro možnosti konfigurace fóra. Z předchozích fór zůstávají k dispozici všechny standardní funkce, jako je např. skrytí vlastního identifikátoru, e-mailové adresy nebo možnost upozornění na nové soukromé zprávy e-mailem či přes Jabber. Můžete též nastavit vlastní vzhled fóra nebo jazyk, kterým s vámi bude systém komunikovat (na výběr jsou čeština, slovenština a britská angličtina).

Mezi nové možnosti vlastního nastavení patří volby skrytí všech avatarů nebo podpisů ostatních uživatelů, či vypnutí cenzury některých slov. Naprosto novou funkcí je pak možnost nastavit si vlastní řazení jak příspěvků v diskuzích, tak i celých diskuzních témat v sekci.


Soukromé zprávy

Možnosti použití soukromých zpráv zůstávají až na pár drobností stejné. Kromě Uživatelského panelu je najdete též pod odkazem (x nových zpráv) v levém horním rohu stránky, který je vám k neustále k dispozici.

I soukromé zprávy byly ovšem obohaceny o novou vlastnost. Tou je jakýsi filtr zpráv, který si můžete kompletně nadefinovat dle svých požadavků. Tato funkce našla svou inspiraci v komunikaci elektronickou poštou a mnozí uživatelé ji jistě vezmou zavděk jako ochranu před nevyžádaným spamem.


Skupiny

Předposlední záložka vám jednoduše nabídne přehled všech skupin, jejichž členy jste.


Přátelé a nepřátelé

S funkcí Přátelé a nepřátelé se na fóru rovněž setkáváme poprvé. Její význam a funkčnost jsou přitom prosté. Vybrané uživatele si můžete vybrat za své přátele a posléze budete informování o jejich přítomnosti na SuperFóru. Systém vám rovněž nabídne možnost rychlé komunikace se zvolenými Přáteli, např. formou SZ.

Mezi nepřátele si potom můžete vyvolit ty uživatele, jejichž příspěvky v diskuzích nechcete zobrazovat nebo jejichž soukromé zprávy hodláte ignorovat.
SuperFórum.cz
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků