Které finanční produkty využíváte a proč?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 10. 2020 07:16

V jaké bance máte veden bankovní běžný účet, spořící účet, penzijní připojištění, úvěr apod. a kde všude máte další produkty.

Já osobně využívám jako hlavní banku Komerční banku.

Komerční banky:

Mám tam vedeno více produktů. Je tam veden hlavní běžný účet tj. Můj účet GOLD, kde mám vydanou Zlatou kartu a výběry po celém světe zdarma.
Komerční banky má dle mého názoru velice kvalitní internetové bankovnictví.
Kromě toho mám u KB a.s. ještě spořící účet, dále stavební spoření od Modré Pyramidy, penzijní připojištění od Penzijní spolenčosti KB a.s., pojištění obč. odpovědnsoti od Komerční pojišťovny a pojištění platební karty Merlin. Ještě mám i investiční smlouvu na investování do fondů Amundi, ale nic tam nemám zainvestováno.

Vše vidím v jednom bankovnictví a navíc velice přehledně. Za mě jsem s KB a.s. spokojen. Navíc mám pobočku KB a.s. kousek od zaměstnání i v místě bydliště.

Hello bank:
Jakou druhý tzv. záložní běžný účet využívám Hello bank.
Výhoda je ta, že v případě ztráty/odcizení karty od KB a.s., mám doma ještě kartu od Hello bank. Nikdy člověk neví. Navíc karta od KB - je od společnosti VISA, tato karta je od společnosti Mastercard. Každá karta od jiné karetní asociace, což není také úplně špatné.
Navíc má běžný účet do 100 tis. Kč úrok 0,60%, což zase nikde jinde není. 3x výběry z jakéhokoliv bankomatu na světě nejsou také úplně špatné.

Současně využívám u Hello bank na dnešní dobu i spořící účet s úrokem 1%, což je sice jen do 300 tis. Kč, ale na dnešní poměry dobrá věc. To je bez debat.

Internetové bankovnictví Hello bank nic moc, ale nic není všude ideální. Je tady zase vyšší úrok, jinde zase jiná věc.

Wüstenrot hypot. banka
Zde mám ještě starý spořící účet s garantovaným úrokem 1,70% do konce ledna 2021. Což je super ta garance, to by jinde nebylo, čas konce se blíží, ale zatím s ohledem na úrokové sazby spořících účtů super věc. To si od Wüstenrot hypot. banka cením, že dodrží slovo a účet s takovou sazbou garantuje.
Znám tůzné případy, jako Bankia Creditas apod.
Jsem zvědavý, co s tím udělá Moneta.

Těším se na vaše příspěvky.

PS: Ještě uvažuji případně o MBank, z důvodů možnosti blokace DCC plateb, blokace bezkontaktních plateb apod. a výhodném kurzu při platbě kartou v zahraničí - VISA SVĚT. Zatím nejsem rozhodnut, ale vzhledem k tomu, že nikam do zahraničí nepojedu, tak to není aktuální.
Je pravda, že třeba pro objednání zboží ze zahraničí na internetu - platba kartou v cizí měn se to může hodit.
Co myslíte?

Pro dobrý kurz v zahraničí je dobrá i kreditní karta Hello bank, která je bezkonkurenční. Taky alternativa, ale musí se brát v podaz, že už se jedná o úvěr, včetně případných poplatků az vedení kreditní karty a připsaných bonusů ve výši 1% z platby ( max. 150 Kč)


Jinak nic měnit rozhodně nehodlám.
pedrysek7
Uživatel

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 10. 2020 12:11

Jako KB je poměrně inovativní ústav, novinky zavádí mezi prvními.. apku má dobrou, na IB se asi zvyknout dá taky (i když to je teda o dost horší) takže pokud máč Gold účet bez poplatku, tak dobrá volba! Pokud ale za to platíš 170,- tak to tě musel někdo vzít kladivem po hlavě, když jsi do toho šel. Také nerozumím proč máš u KB spořící účet (když neivestuješ) a zejm. pojištění platební karty Merlin!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 11. 10. 2020 12:58

To bude právě asi podmínka vedení účtu zdarma, že platí za zbytečné pojištění.
suram
Uživatel

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 10. 2020 13:38

Presne.
V dnesni dobe, kdy je bezplatnych uctu BEZ PODMINEK jiz vicero, tak zridit si ucet zrovna nekde, kde je to jen s podminkami je podle mne zbytecne.
Zedňa
Zedna1
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedrysek7 11. 10. 2020 14:59

ROlda78 píše:Jako KB je poměrně inovativní ústav, novinky zavádí mezi prvními.. apku má dobrou, na IB se asi zvyknout dá taky (i když to je teda o dost horší) takže pokud máč Gold účet bez poplatku, tak dobrá volba! Pokud ale za to platíš 170,- tak to tě musel někdo vzít kladivem po hlavě, když jsi do toho šel. Také nerozumím proč máš u KB spořící účet (když neivestuješ) a zejm. pojištění platební karty Merlin!


Ano, GOLD je zcela bez poplatku a mám to garantované na 3. roky. To samé mi to udělalli pro moji rodinu.
Stačilo říct na pobočce a bez jakýkoliv podmínek.

Spořící účet u KB a.s. mám jen jako pohotovostní účet, kde mám malý zůstatek. Vím, že dnes fungují okamžité platby, že by to mohlo být jinde, ale moc peněz tam nemám.

Pojištění karet Merlin mám také, jednak mě platba za rok nevytrhne. Pojištění se automaticky vztahuje i na další karty v jiné bance.
Pojištění se mi i vyplatilo. Jednoun jsem byl okraden, přišel jsem o mobilní telefon, peněženku, musel jsem dostat novou platební kartu, ztrata z neuat. plateb a klíče a opravdu za pár dnů po nahlášení pojistné události mě Komerční pojišťovna a.s. poslala peníze na účet. Stačil protokol od Policii ČR.

Teď nevím, jestli to nezrušit, to je pravda. Navíc KB a.s. garantuje, že pokud mu někdo zneužije bezkontaktní platební kartu, tak pokud je ohlášení do 3. dnů, tak mu vrátí veškeré peníze. Připomínám, že jde o platby do částky 500 Kč bez zadání PIN u obchodníka.
Dle nařízení EP je tam spoluúčast 50 EUR, ale i to vrací. Navíc KB a.s. si stejně po každé 6. transakci zasebou ( i klidně platby za 10 Kč) žádá na terminálu PIN. ( osobně vyzkoušeno)

Možná, že pokud někdo platí třeba 499 Kč v jeden den zasebou, tak to může chtít PIN, mnohem dříve. To si myslím, že se mě to také stalo.

-- 11. 10. 2020 16:03 --

Zedna1 píše:Presne.
V dnesni dobe, kdy je bezplatnych uctu BEZ PODMINEK jiz vicero, tak zridit si ucet zrovna nekde, kde je to jen s podminkami je podle mne zbytecne.


To souhlasím, ale já to s žádnými podmínkami nemám.
Vše je zdarma, výběry z bankomatů v celém světě zdarma, pokladny na pobočkách a navíc jednou můj táta využil u účtu GOLD i asistenční službu - odtah auta do servisu 45 km, kde je to do 50 km zcela zdarma.

Já zase využil cestovní pojištění, když jsem zajel do Polska na dovolenou.

To třeba určitě nějaké Euabank, FIO, Air bank či jiné banky rozhdně nemají.
pedrysek7
Uživatel

Odeslat příspěvekod bigzachod 11. 10. 2020 15:35

Za mě:
Fio banka - nejlepší základní účet bez poplatků, na nic si nehraje, jelikož působí i na slovensku, můžete si zřídit i EUR účet s platební kartou, jednoduchý převod mezi ČR / SK
ČSOB / poštovní spořitelna - velká banka, spousta možností, běžný účet zdarma při splnění obratu (vyberete si na na každé vesnici, kde je pošta), skvěla odměna za kreditku, pojištění povinné ručení, penzijní spoření, ČMSS, investiční možnosti.
Moneta - celkem přátelská banka, zdarma účet, měla nejlepší spořící účet, možnost eur/usd účtu s platební kartou zdarma.
Revolut - skvělý pro platby v zahraničí
Mbank - účet zdarma, bonus 200Kč/kreditku
Air Bank - účet zdarma, celkem v pohodě nenasere ani nenadchne
Česká spořitelna - raději bez komentáře, výhodný bonus kreditky
Unicredit - za mě nejhorší, šílené poplatky, založeno kvůli bonusu
Diners - (spadá pod unicredit group) polofunkční kreditka s výhodami
bigzachod
Uživatel

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 10. 2020 16:15

pedrysek7 píše:V jaké bance máte veden bankovní běžný účet, spořící účet, penzijní připojištění, úvěr apod. a kde všude máte další produkty.

Hlavní běžný účet mám u Moneta Money Bank ještě od dob GE (Genius Gratis), tam mám i hlavní spořící účet a KK.
mBank (BÚ i SÚ / záložní účty bez karet)
Expobank BÚ NEO (do půlky června měli na BÚ úročení 1,6%, dnes 0,25 % p.a. + investování přes Portu)
Creditas BÚ i SÚ (ještě z dob BÚ Richee s 1,5% p.a. a SÚ s 1,6% p.a.)
Trinity Bank SÚ (v tuto chvíli vedle Creditas nejzbytečnější produkt).

Dnes používám jen MMB, jen jsem líný zbytek rušit - vše je zdarma a bez podmínek.

Penzijní připojištění mám v transformovaném fondu AXA už 12 let. Stavební spoření mám od prosince 2014 u ČMSS a pak mám nějaké další produkty u AXA, resp. Amundi, ale do konce roku s nimi hodlám něco udělat.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 11. 10. 2020 16:47

pedrysek7 píše:
Zedna1 píše:Presne.
V dnesni dobe, kdy je bezplatnych uctu BEZ PODMINEK jiz vicero, tak zridit si ucet zrovna nekde, kde je to jen s podminkami je podle mne zbytecne.


To souhlasím, ale já to s žádnými podmínkami nemám.
...


A platba pojisteni, to jako neni podminka?
A navic to bude zdarma jen po omezenou dobu.
A mozna tam bude jeste neco dalsiho, u teto vysokopoplatkove banky bych se totiz divil, kdyby ne.

Kdyz jsem psal BEZ PODMINEK, tak jsem mel na mysli skutecne bez podminek a ne jen naoko bez podminek.
Zedňa
Zedna1
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 11. 10. 2020 17:21

kurňa lidi (Zedno) čti to pořádně.. žádné podmínky tam nejsou!
(ani pojištění - to si platí sám, protože chce)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 10. 2020 17:30

@ ROlda78, přidám jen svůj DOJEM ... :-)
pedrysek7 píše:Ano, GOLD je zcela bez poplatku a mám to garantované na 3. roky. To samé mi to udělali pro moji rodinu.
Stačilo říct na pobočce a bez jakýkoliv podmínek.

Gold účet už z principu není bez podmínek a zdarma. Kdyby to tak bylo, pak by téměř všichni měli (rodinné) GOLD účty u KB zdarma a bez podmínek ... Pokud je tam garance na 3 roky, tak to není to samé co (u konkurence) na vždy. ;-)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 10. 2020 18:53

Gold je možné získat zdarma, ale ne automaticky. Klient musí banku aktivně využívat, což znamená hypotéku, investice, spořící účet... Dávali, když někdo přivedl současně několik dalších nových klientů. Byla třeba zaváděcí akce pro jednotlivé nové klienty na nějakou dobu zdarma. Dávali na retence velmi aktivním klientům. Mně bankéřka sdělila, že můžu mít Gold, ale že za to něco chce. Kytici růží ale nemyslela... :-)
Delitzsch
Uživatel

Odeslat příspěvekod peliculiar 11. 10. 2020 18:58

:-D ... čili bez jakýkoliv podmínek. (y)
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquilas 11. 10. 2020 19:29

Já to mám takto:

KB - hlavní účet, TOP nabídka (plním obraty, takže zdarma), A - karta (1 % do penzijka, 500Kč měsíčně, což plním a za rok jsou to slušné peníze "za nic"), měl jsem i hypo, ale už splaceno

FIO - mám ho už leta letoucí, nepoužívám nějak často

mBank - jen kvůli kartě svět

MONETA - spořák a EUR účet. Vše zdarma

Takto jsem spokojen. Jo a za mě teda SB KB a MONETY pro mě ideál, naopak mBank mě moc neoslovilo.
aquilas
Uživatel

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 10. 2020 19:51

Já mám hlavní účet ČSOB Premium. Dále využívám různé produkty v RB, ČS, KB, MMB, HB, mBank, Oberbank a DC.
Delitzsch
Uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 11. 10. 2020 20:35

Já si asi připadám méněcenej, když to tady čtu :lol:

Mám:
mBank - mKonto; eMAX (odkládací bez karty); eMAX (s kartou na platby po internetu)
FIO - podnikatelský účet; bežný účet (záložní); FIO konto (odkládací záložní); FIO konto (s kartou na platby po internetu záložní)
Creditas - Spořící účet; Spořící účet+
Modrá pyramida - Stavební spoření
Coinbase - 0,00nic bittcoinu

Z platebních prostředků používám Google Pay a Masterpass (to mě dost naštvali, že ho ruší).

Měl jsem:
ING konto - spořící účet
AXA bank - spořící účet (bez karty na spoření); spořící účet (s kartou kvůli výborným kurzům)
ČS - studenský účet (tehdy nic jiného nebylo); vkladní knížka
EQUA bank - běžný účet (kvůli spořáku zdarma); spořící účet (kvůli úrokům)
PayPal

Nikdy žádná půjčka, hypotéka, kreditka
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků