PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 7. 2019 08:19

PaySend je webová služba, která se zaměřuje na převody peněz mezi platebními kartami vydanými Visa a MasterCard. Vzhledem k tomu, že se o ní již diskutuje v nesouvisejícím tématu s přeplacenými kartami, zakládám pro ní toto nové téma a uvítám jakékoliv praktické zkušenosti, z kterých karet na které karty převod prošel a kde neprošel a proč. Zda byly nějaké problémy a jaké, atd.

K registraci do služby je třeba existující telefonní číslo, lze jí provést i na smyšlené údaje, ale limit bude jen 25000 Kč, myslím že je to limit měsíční nebo půlroční, teď si nejsem jist, limit zvednou jen po autorizaci, tedy třeba poskytnutí fotky obou stran občanského průkazu.

Kdo chce získat bonus při registraci (pro první převod zdarma), zde je odkaz na registrační formulář s bonusem:
https://paysend.com/bonus
Je tam třeba zadat nějaký bonusový kód, namátkou jsem jich několik získal při vytváření testovacích profilů: 2e4167, 92f805, f8aa09, můžete je volně použít, jsou funkční, ani jeden není můj, bojím se totiž, že pokud kód použije při registraci někdo, kdo se pak ukáže jako podvodník, tak smažou účet i tomu, kdo ho přes svůj kód doporučil.
e-osobne
Uživatel

Odeslat příspěvekod suram 6. 7. 2019 08:25

Pokud někdo otestoval, zda šlo skrz PaySend převést peníze i přes Curve, prosím o info, jakou podkladovou a cílovou kartu použil, potřebuji na Curve uměle zvýšit poměr jiných transakcí oproti výběrům hotovosti z bankomatu.
suram
Uživatel

Odeslat příspěvekod Lafayette16 6. 7. 2019 23:33

e-osobne píše:PaySend je webová služba, která se zaměřuje na převody peněz mezi platebními kartami vydanými Visa a MasterCard. Vzhledem k tomu, že se o ní již diskutuje v nesouvisejícím tématu s přeplacenými kartami, zakládám pro ní toto nové téma a uvítám jakékoliv praktické zkušenosti, z kterých karet na které karty převod prošel a kde neprošel a proč. Zda byly nějaké problémy a jaké, atd.


Prevody OK:
VISA UCB --> MC Airbank
MC Richee --> MC CSOB
Lafayette16
Uživatel

Odeslat příspěvekod mojmax 7. 7. 2019 09:33

Jak to je s KK mBank e-shop. Bude odměna? Má někdo otestované?
mojmax
Uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 7. 2019 10:45

Ano, to já toto téma ve vláknu Předplacené karty zahájil, jako náhradu za nemožnost využít CK už i i Hello bank. Stále platí, že přes kód doporučení a pak ještě jeden promo kód lze získat až dvě Paysend platby zdarma (normální cena 39 Kč).
Také upozorním na to, že transakce nad ekvivalent 1000 eur mohou přijímací banky důkladněji zkoumat nebo zamítnout (AML), proto je nedoporučuji.

K tématu posílání peněz z karty na kartu přes Paysend (tedy ke službě MasterCard Moneysend) doporučuji tento 2 roky starý, ale stále aktuální článek (jak která banka se na takovou příchozí transakci tváří, zda ji zpoplatňuje, limity atd.):
https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/
EDIT: odkaz opraven, díky drkarel

A něco z mých zkušeností: doporučuji Paysend transakce zadávat v běžný pracovní den karetních center bank, tedy všední dny cca 8-20h, raději dříve - je větší jistota úspěchu i rychlejší transakce. Sice mohou platby projít i později/o víkendu, ale pokud má cílová banka nastavenou nutnost manuální kontroly příchozí platby nějakým pracovníkem (to je třeba příklad zmíněné Equa, dle odkazovaného článku na Měšec to dělá více bank), může transakce při zadání třeba ve 22h večer selhat (a pokud Paysend neuspěje cca do hodiny, tak pak s určitým zpožděním transakci do druhého dne stornuje a na kartu plátce zaúčtuje vratku-pokud zjistí nemožnost odeslání už po pár minutách, tak jen zruší blokaci platby, poplatek 39 Kč je účtován samosebou jen u úspěšné platby). Přesně takto jsem to jednou ve 22h zkoušel do Equa a neprošlo to asi právě proto, že v Equa to neměl manuálně kdo prověřit/zadat :).

-- 7. 7. 2019 10:59 --

Ještě doplním, že kromě webové stránky existuje i mobilní aplikace "Paysend: online převody z karty na kartu" (nezaměnit s Paysend Global account, s tím začínají teď jako konkurence Revolut/TeansferWise). V ní je mimo jiné jednodušší přihlašování (umí i otisk prstu), u přihlášení přes web je to náročnější s opisováním SMS kódu, ostatně jako u bank :)

@suram:
Curve použít nepůjde, protože to Paysend důsledně kontroluje (vždy to při pokusu zadat Curve hlásí, že lze využít jen karty vydané bankami v zemi příjemce/odesílatele). Odesílatele bere z adresy v registraci (nelze si vymýšlet, pro navýšení limitů nad 25 tisíc pololetně se to dokládá), na zemi příjemce se ptá při zadávání platby a dle toho nabídne měnu. Rozlišují se totiž převody národní i mezinárodní (řada bonus kódů pro bezplatnou platbu je jen pro mezinárodní převody) a i měna se určí dle státu, např. do ČR lze na českou kartu zaslat jen CZK a EUR. Při použití Curve jako odesílací bys tedy musel být občanem Británie a pro Curve jako přijímací (výběr země Velká Británie) by to zase bylo jen v GBP či EUR, což se kvůli měnovému spreadu Paysendu viz dále nevyplatí.

Dále Paysend umí bezplatně i SEPA platby z karty na účet, samosebou jen v EUR z definice SEPA (a jelikož spread pro konverzi má u CZK/EUR Paysend nyní cca 1-1,5%, moc se to nevyplatí).
Naposledy upravil minarjo dne 7. 7. 2019 12:03, celkově upraveno 2
minarjo
Uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 7. 2019 14:35

Paysend FAQ
Několik lidí odsud se mě přes SZ ptalo na detaily o Paysend i dle toho, co už sami vyzkoušeli. Pokusím se to zde sepsat jako takový malý FAQ. Stále nabízím přes SZ případné další rady před registrací do Paysend, např. jak mít hned 2 první Paysend platby zdarma (kód doporučení+promo kód) atd.

Doporučuji nejprve pročíst tento článek, řada věcí z něj je dále použita: https://www.mesec.cz/clanky/banky-umi-p ... c-nemluvi/

Služba použitá k placení z karty na kartu:
Mechanismus popsaný v uvedeném článku na Měšci přesně Paysend využívá: tedy službu MasterCard Moneysend mezi kartami MasterCard (tedy karty, jejich číslo začíná v našich končinách na 5) a Visa Direct mezi kartami Visa (číslo na 4). V této chvíli funguje přes Paysend jen první možnost, tj. mezi kartami MasterCard, brzy snad obojí.

Kde se do Paysend zaregistrovat, z čeho ho pak používat:
Využít lze webového rozhraní na http://www.paysend.com/bonus (pro bonus v rámci registrace za první platbu mi stačí napsat SZ). Je tu ale i lepší alternativa: uživatelé Android smartphonů (nebo i nakouslého jablka) mohou využít daleko pohodlněji (z hlediska obsluhy i každého přihlášení, umí i otisk prstu) i mobilní aplikaci "Paysend: odeslat peníze online z karty na kartu". Schválně píšu celé jméno aplikace z obchodu Google play, protože existuje ještě aplikace "Paysend Global account" a to není ta správná (tou se poměrně čerstvě pokouší Paysend konkurovat službám typu Revolut či TransferWise).

Limity Paysend převodů:
1) Samotná aplikace má pololetní limit na transakce, ten je hned po registraci jen 25 tisíc Kč. Na 125 tisíc ho lze navýšit doložením totožnosti (OP či pas), na 375 tisíc doložením dokladu s adresou (výpis banky atd), na více doložením příjmu. Vše lze doložit přes chat mobilní aplikace jako přílohu (rychlejší), případně emailem s přesně specifikovaným předmětem.
2) Doporučený limit (uživateli, i dle textů na webu) pro zaslání jedné platby je do ekvivalentu 1000 euro. Paysend aplikace sice dovolí převést jednou platbou klidně i víc (do limitu z bodu 1), ale pak to může zamítnout banka přijímací karty kvůli AML zákonům, zvlášť pokud by takových plateb bylo víc v kratší době.

Použitelné karty plátce/příjemce:
V tuto chvíli jen karty MasterCard, viz jeden z předchozích bodů. Pozor na to, že Paysend velmi důsledně kontroluje shodu země zadané a země karty (kterou pozná z čísla karty). A to na straně karty plátce (země plátce je zadávána při registraci spolu s adresou, není možné lhát, když pro navýšení limitů je třeba ji doložit) i příjemce (země zadávána při vytváření platby, dle ní se vybere použitá měna), musejí se shodovat. Tedy občan ČR nemůže poslat v CZK platbu třeba z/na Curve, protože ta je britská a aplikace by hned psala neshodu země. Navíc měnové konverze má Paysend dražší než třeba Curve (spread na EUR/CZK kolem 1%), takže dělat Paysend převod třeba v GBP jen proto, aby to vzalo Curve kartu jako přijímací, to není výhodné (a jako odesílací to není ani možné, pokud nemáte britský pas či OP :) )

Poplatky při Paysend převodu:
a) poplatky odesílací banky jsou samosebou nulové, jde o běžnou platbu kartou na internetu vůči obchodníkovi Paysend
b) na straně Paysend je převod zpoplatněn částkou 39 Kč, o tuto částku se při zadávání celková platba navýší. Poplatek může být buď odpuštěn použitím vybraných promo kódů (je pak hned vynulován), nebo při použití kódu doporučení jiného klienta během registrace do Paysend bude první poplatek sice naúčtován, ale pak při úspěchu transakce vrácen formou bonusu, který si lze vyplatit bezplatnou separátní platbou na nějakou svou kartu (pro dvě platby zdarma vyžívající těchto dvou věcí mi stačí napsat SZ před registrací do Paysend)
c) na straně banky příjemce bývá u většiny bank příjem platby na kartu zdarma, jsou ale výjimky! Jak je v článku na Měšci pod odkazem zkraje FAQ vidět, tak u Fio a KB byla příchozí platba tohoto typu v době tvorby článku (duben 2016) zpoplatněna, a ne málo, ale procentně z objemu! Nyní už tomu tak být u těchto dvou bank nemusí, bez ověření bych to ale do nich radši nezkoušel :).

Průběh transakce na straně karty/banky plátce:
Když je platba v Paysend zadána (v našem případě nejčastěji v CZK z nějaké CZ kreditky na jinou CZ debetku), tak blokace částky (s případným poplatkem) na kartě plátce proběhne hned a pak se Paysend pokouší platbu doručit na kartu příjemce (tedy bance příjemce). To trvá zpravidla 20 minut až hodinu, výjimečně déle. Pak je u dané transakce už vidět buď zelená ikona ok (tedy povedlo se, banka příjemce částku převzala) nebo červená X chybová (v detailech je pak vidět důvod chyby). Když dojde k chybě (nejčastěji proto, že banka příjemce platbu zamítla převzít, nebo to nestihla do časového limitu), pak samosebou částka i s poplatkem je vrácena. Když chyba nastane brzy po zadání, tak se jen zruší blokace na kartě plátce, když později, tak do 1-2 dní přijde vratka (obdobně jako při použití GBIT u Curve). Tedy neúspěch nic nestojí :).

Průběh transakce na straně karty/banky příjemce:
Pokud je v Paysend transakce vidět jako úspěšná (zelená ikona, viz předchozí), tak existují dle mých zkušeností v podstatě 3 možnosti, jak to banka karty příjemce zpracuje:
a) platba až do zaúčtování karetní transakce, tedy 1-3 pracovní dny, není nikde v online bankovnictví vidět; to není důvod k panice, stačí počkat na zaúčtování a je to ok (příklad: ČSOB/Poštovní spořitelna)
b) platba se v online bankovnictví i zůstatku projeví sice ihned poté, co Paysend hlásí úspěch, ale je ve stavu nezaúčtováno (tedy účetní zůstatek o ní ještě není navýšen, disponibilní ale už ano), zaúčtování klasicky za 1-3 pracovní dny jako v a). Tedy úplně stejně, jako když se kartou někde zaplatí, jen s opačným znaménkem (příklad: Air bank)
c) platba na účet dorazí v podobě "převodu" z centrály banky, lze s ní tedy pracovat ihned, jak se v online bankovnictví objeví-to je brzy poté, co Paysend hlásí zelenou fajfkou úspěch transakce (příklad: Equa bank)
Naposledy upravil minarjo dne 9. 7. 2019 23:10, celkově upraveno 10
minarjo
Uživatel

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 9. 7. 2019 16:12

já zkoušel z KK Hello bank a nepodařilo se, vždy to skončilo nějakou chybou a to jsem to zkoušel na cílové debetky air bank, moneta a čs
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Uživatel

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 7. 2019 17:41

Já zkoušel z hello KK (bývalé eonka) na debetku airbank a debetku equabank a v obou případech to bylo připsáno na cílové kartě do cca 15 minut..Jdenou 13 tisíc a jednou 15 tisíc (z druhého paysend účtu)...
hannys85
Uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 9. 7. 2019 22:22

Zkoušeno CZ/RB -> RUS, CZ/RB -> PL a vždy do 5 minut funkční. (Moje karty.) Opačně to nešlo.
CZ/RB -> Curve nešlo.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
Uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 7. 2019 22:54

tomasvlasak píše:já zkoušel z KK Hello bank a nepodařilo se, vždy to skončilo nějakou chybou...

Tomáši, napadá mě hned několik možných problémů. Záleží hodně na tom, kdy (v jaké fázi po zadání transakce) chyba vznikla. Pokud téměř ihned, mohl být dočasný problém u Hello bank, nebo jsi měl "mrtvý" limit pro net platby (to se v HB někdy stává, pak stačí tento limit symbolicky třeba o 1 Kč změnit a ožije). Ostatně zda byla chyba u HB bys poznal snadno, pokud bys hned po zadání Paysend platby vlezl do bankovnictví HB-pokud by tam Paysend blokace na danou částku vidět byla, není problém v HB (ale je třeba se podívat hned, když Paysend už během pár minut ví, že cílová banka platbu nepřijme, hned blokaci odstraní). Spíš si ale myslím, že problém byl na straně buď příjemce, nebo krátkodobý Paysend výpadek. Pokud jsi např. zadal ty platby na částku vyšší než ekvivalent 1000 euro, tak pak to banka příjemce mohla odmítnout. Nebo jsi zadal platbu v době, kdy jí neměl v bance příjemce kdo prověřit a potvrdit a u Paysend vypršel časový limit, ve kterém se o doručení pokouší (cca hodina až dvě). Některé banky zkrátka platby přes MC Moneysend manuálně kontrolují (viz odkaz na ten Měšec článek), proto raději Paysend platbu zadávat pracovní dny mezi 8-18h, to je větší šance že projde (mě právě jedna neprošla proto, že jsem jí zadával cca ve 22h do Equa, a ta zrovna manuál kontroly dělá, tak vypršel čas, když už tam na to asi nikdo nebyl :) ). Tedy pročti můj FAQ výše a případně upřesni, kdy od zadání a jakou chybu to hlásilo (hlavně tedy v jaké části dne a týdne a kolik Kč jsi převáděl).

-- 9. 7. 2019 23:15 --

dalich píše:Zkoušeno CZ/RB -> RUS, CZ/RB -> PL a vždy do 5 minut funkční. (Moje karty.) Opačně to nešlo.
CZ/RB -> Curve nešlo.

To zcela koresponduje s tím, co píšu ve FAQ výše. Paysend důsledně kontroluje shodu zadané země a země karty, a to pro odeslání i příjem. Osoba zaregistrována v Paysend s českou adresou tedy může jako odesílací použít jen českou kartu, proto ti to opačně nešlo.
No a na Curve (tím že je britská) by to šlo nejspíš jen tehdy, když bys jako zemi příjemce zvolil GB (pak by ale převod šel jen v GBP či EUR a ztratilo by se na měnové konverzi, Paysend má spread třeba na EURCZK kolem 1%). Nebo je také možné, že Curve jako přijímací by nefungovala nikdy (i při zadání země GB), protože nejspíš vzhledem ke své charakteristice službu MasterCard Moneysend nepodporuje (v Curve nemohou předem vědět, zda by jí podporovala podkladová karta, proto bude Curve nejspíš pro příjem peněz přes MC Moneysend vypnutá).
minarjo
Uživatel

Odeslat příspěvekod čulibrk 10. 7. 2019 08:54

... a co se stane až dosáhneš limit 375 tis. Kč, pak máš půl roku stopku? Jinak jak jsem psal v jiném vláknu (Předplacené platební karty v ČR), není to tak růžové, u mě tak 40 % plateb neprošlo, taky byla blokace účtu, týdenní vysvětlování po chatu, poslání fotografii mého obličeje s kartami, VISA karty mají často výpadky a asi MCC 6012, emaily v ruštině, atd.

I u Curve Card jde GBiT jen do 1000 EUR, ale nechápu jak si nějaká banka může naúčtovat poplatek za takto příchozí platbu (FIO, KB) ?
čulibrk
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 7. 2019 10:41

Jak to chápu z Paysend aplikace, tak nad pololetní limit 375 tisíc Kč lze jít, když se doloží příjmy (výpis z účtu kam chodí mzda u zaměstnanců, poslední daňové přiznání u podnikatelů atd.), píšu to i ve FAQ výše.
Čulibrk dle mého opakovaně porušil nepsané pravidlo, že u služby MasterCard Moneysend, kterou Paysend využívá, se nedoporučuje zadávat platby nad 1000 euro, banky to pak často zamítají, nejen u nás (AML zákony proti praní špinavých peněz), protože u Paysend (MasterCard Moneysend) příchozí platby banka neví, kdo jí poslal, je v podstatě anonymní (proto na to mají přísnější pravidla než u běžného převodu). A většina bank skutečně příchozí MC Moneysend platby manuálně kontrolují a schvalují/zamítají dle počtu/objemu těchto plateb na účet klienta, proto někdy trvá Paysend převod i přes půl hodiny. Takže použitelné to je, ale na jeden účet (jednu debetní kartu, jednu banku) bych neposílal nikdy víc jak ekvivalent 1000 euro za měsíc.
minarjo
Uživatel

Odeslat příspěvekod filip893 10. 7. 2019 10:46

Dá se takto vytěžit RB Life?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 10. 7. 2019 11:59

prubnul to někdo s ČEZ kartou?
retron
Uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 10. 7. 2019 13:27

proslo mi 33 tis z Hello na CEz.
Opacne jsem to nezkousel
jumpmans
Uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků