Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 11. 2015 21:07

@ tomasvlasak: Měl jsi zvolit ty splátky bez navýšení a kartu bys dostal automaticky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Uživatel

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 18. 11. 2015 21:25

mám nákup za 3 tisíce a stejně bych to splatil okamžitě, o to bez navýšení mi až tak nešlo ... důležitá je ta karta a doufám, že půjdou aktivovat ty 3% z plateb na internetu nebo 4% na benzínkách (ted kvůli známkám na 2016)

spíš mě zajímalo, jestli je ještě možné dostat zamítnutí nebo když už alza píše, že expeduje zboží na výdejní pobočku, tak už to mám jisté
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 11. 2015 21:51

Tak to zboží jisté máš :-D. Nevím, jak by to pak Alza provedla, kdyby to Cetelem zamít. Když jsem se sháněl u Cetelemu týden před první splátkou po nějakém čísle účtu a variabilním symbolu, bylo mně sděleno, že od Alzy ještě nedostali žádné papíry... Takže jsem nakonec platil první splátku o měsíc později, než jsem počítal.
Tomáš Marný
Uživatel

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 19. 11. 2015 05:24

Mě mají zboží doručit dnes, takže předpokládám, že kreditka byla schválena, schvalují ji prostřednictvím Alzy a kdyby ji neschválili, zboží vůbec nezašlou.
Každopádně mě štve, že neznám svůj variabilní symbol, nemám proto přístup do klientské zóny a nemůžu si změnit výpis z papírového na elektronický. Zkusím dnes zavolat na infolinku, třeba se tam variabilní symbol dozvím.
Nějak tak jsem vyčetl, že splátku můžu zaplatit i náhradním způsobem bez variabilního symbolu, tedy poslat ji na účet 27-4908530237/0100 nebo 1021018458/5500 a vyplnit do specifického symbolu své rodné číslo, variabilní symbol nechám prázdný. Předpokládám, že účetní období je kalendářní měsíc, takže stačí uhradit cenu zboží před koncem kalendářního měsíce, abych neplatil žádný poplatek.
https://www.cetelem.cz/kreditni-karta/pouzivani-a-splaceni-karty/splaceni-karty/
Jde v klientské zóně zrušit pojištění zneužití karty?
Za jak dlouho po doručení zboží přijde Alza karta?
strzm.zahalka
Uživatel

Odeslat příspěvekod strzm.zahalka 19. 11. 2015 09:22

Tak jsem vyzkousel infolinku Cetelemu, sice operatorka zkusena a ochotna, ale vysvetlila mi, ze se ona sama k informacim o mem produktu nedostane, pokud ji krom rodneho cisla nesdelim i variabilni symbol nebo posledni ctyrcisli karty. Karta zatim neprisla a variabilni symbol pry chodi postou az na zacatku nasledujiciho kalendarniho mesice po prvnim cerpani karty. Maji to chytre udelane, jeste ze je moznost pri splatce uvest misto variabilniho symbolu specificky symbol - rodne cislo.
strzm.zahalka
Uživatel

Odeslat příspěvekod kubik88 19. 11. 2015 11:01

Vsude jsem cetl, ze cetelem karta pouziva kurzy karetni asociace. Platil jsem na nemeckem ebay 84.99 Euro. Zauctovano 2399 Kc.

Generováno 84,99 EUR 16.11.15 13:53
Zaúčtováno 2399,11 Kč 17.11.15 (2399,11 CZK)

Kurz tedy kolem 28 korun.

Vysvetli mi to nekdo?
kubik88
Uživatel

Odeslat příspěvekod maaart 19. 11. 2015 12:31

A nepoužil se kurz PayPalu?
Já když platím v cizí měně, tak mám v řádku: "Zaúčtováno" uvedenu sumu v Kč ale v závorce za tím je suma v placené měně. Např.: Zaúčtováno 143,21 Kč 1.1.15 (7,58 CAD)
Ty tam máš sumu v Kč.
maaart
Uživatel

Odeslat příspěvekod kubik88 19. 11. 2015 12:37

Neplatil jsem to pres paypal, ale primo kartou na nemeckem ebay. Nepovedlo se mi nikde najit, jestli to ebay nejak prevadi a pocita v korunach, zadna takova informace u placeni ani nebyla. Kdyby to ale prevadel, tak bych ocekaval, ze cetelem tu platbu nepovoli, protoze jsem pozadal o platebni udaje k castce 84.99 euro a ne 2399.11 Kc.
kubik88
Uživatel

Odeslat příspěvekod maaart 19. 11. 2015 13:03

Tak to je spíš otázka na Cetelem, ale vypadá to, že ten už dostal sumu v Kč.
Každopádně i když platím kartou třeba v německém kamenném obchodě tak mám v závorce sumu v původní měně.
maaart
Uživatel

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 11. 2015 13:09

To je pak celkem zajímavé, ze zkušenosti vím, že pro autorizované platby je tam určitá tolerance, když se částka liší (nevím přesně kolik, ani jestli je to absolutní nebo relativní hodnota), ale takto to vypadá, že nezáleží ani na měně, která se povolí pro transakci...

Každopádně ten kurz odpovídá spíš PayPalu - nevím teda jak to je na německém eBayi, ja sám už na eBayi nekupoval nic už pár let akorát před pár dny, tak jsem si zvolil jen guest checkout, ale přesměrovalo mě to stejně na platební bránu PayPalu (kartu šlo zadat bez registrace), ale stejně to implicitně nabídlo vlastní konverzi se špatným kurzem, tak nevím, jesli by to nemohl být stejný případ...
fremantle
Uživatel

Odeslat příspěvekod kubik88 19. 11. 2015 13:51

No právě, že se paypal brána nezobrazila, ale ebay to asi udělal přes paypal nějak interně. Takže to vypadá na paypal kurz, nicméně mě teda štve, že ta virtuální karta zaplatila částku, ke které jsem ji nedal svolení.
kubik88
Uživatel

Odeslat příspěvekod maaart 19. 11. 2015 15:37

Tak to u Cetelem reklamuj. Já bych to udělal.
maaart
Uživatel

Odeslat příspěvekod kubik88 19. 11. 2015 15:55

Já jim psal... Ale jejich podpora není z nejrychlejších :D Tušil jsem, že tady to vyřeším rychleji.
kubik88
Uživatel

Odeslat příspěvekod yndezit 19. 11. 2015 20:13

eR99 píše:Myslím, že klientskou zónu má Cetelem vcelku dobře napsanou. Doporučuji pořádně prozkoumat záložku "Virtuální karta". Konkrétně pak část "Nejčastější dotazy k Virtuální kartě Cetelem". Je tam třeba odpověď na otázku "Jak zjistím, proč platba Virtuální kartou neproběhla úspěšně?"

No, platební údaj je tam doteď otevřený a visí ve stavu SMS OK.

-- 19. 11. 2015 21:16 --

Jinak dnes 19.11. jsem dostal odpověď na můj požadavek skrz klientskou zónu z 11.11.

-- 19. 11. 2015 21:19 --

A ještě zajímavost - zboží objednané v Alze v neděli 15.11. a hned zaplacené online přes jejich Cetelem bránu "fyzickou kartou" doteď (čt 19.11.) není vidět v přehledu transakcí v klientské zóně, a ani to nepohnulo použitelným zůstatkem karty.
yndezit
Uživatel

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 11. 2015 17:12

Zkoušel jste někdo ten převod za 3%? Já zadával ráno příkaz a pořád to tam trčí se stavem "čeká na provedení "...

Jinak rychlost připisování v Cetelemu je "fantastická"... Zatímco většina příjemců peněz odeslaných z Air Bank je zaúčtuje ten samý den (a to i molochy jako EON nebo Citibank), Cetelem zaúčtoval peníze odeslané 16.12. "již" 19.12. (pravda, 17. byl svátek).
Tomáš Marný
Uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka