Smerová wifi anténa

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TA 22. 7. 2014 14:23

Prosím Vás o rady ohľadne pripojenia k Internetu pomocou smerovej wifi antény. Zdroj wifi signálu sa nachádza odo mňa približne 100 m. Chcel by som tento signál nasmerovať do routeru u mňa, aby sa potom mohlo v mojom okolí napojiť viacero zariadení.
Má niekto skúsenosti s nejakým dobrým routerom, ktorý funguje aj ako access point, s dobrým pomerom ceny k výkonu? Niečo som aj čítal ohľadne použitia starých MMDS antén na príjem cez wifi, ale je to ozaj také jednoduché, že stačí pripojiť takúto anténu k routeru?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silenyJohn 22. 7. 2014 14:36

a ten zdroj je v pasmu 2.4 nebo 5GHz? ja bych to nekomplikoval a normalne tam dal routerboard, nebo nanostation jako klienta a z neho klasicky utp do routru.
silenyJohn
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 7. 2014 14:52

S MMDS to az take jednoduche nieje. Tieto anteny maju impedanciu 75 Ohmov. Pouzivalo sa to niekedy pred 15 rokmi, ked boli anteny pre wifi nedostatkovym a velmi drahym tovarom.
V sucastnosti najdes pre wifi, tolko anten, ze si nebudes vediet vybrat, ktoru by si asi tak mal kupit.
Ak uvazujes nejaku krabicku, ktora bude prijimat net za 100m vzdialeneho AP a sucastne by si chcel aby v nej bol AP pre tvoju domacnost, tak ti musim povedat, ze je to absolutne najhorsie riesenie, ake sa da postavit. Aby to fungovalo, tak tu krabicku musis dat minimalne za okno ak nie na strechu, no a pripajat sa v domacnosti na domace AP, ktore je za oknom, alebo na streche nieje bohvie co. Zrejme budes potrebovat dve krabicky. Jedna za oknom a druha u teba doma.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TA 22. 7. 2014 16:45

silenyJohn píše:a ten zdroj je v pasmu 2.4 nebo 5GHz? ja bych to nekomplikoval a normalne tam dal routerboard, nebo nanostation jako klienta a z neho klasicky utp do routru.

Je to 2,4 GHz.

hunter21: To som aj predpokladal, že bude treba 2 zariadenia – teda nejakú anténu vonku a router dnu, asi som sa len zle vyjadril. Ide mi o to, aby sa k tomu routeru, ktorý bude dnu, dala pripojiť externá anténa upevnená kdesi vonku.
Ja som aj nejaké našiel, trochu však tápam, čo vybrať, keďže sa nájdu i 3-krát drahšie než tie najlacnejšie.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 22. 7. 2014 18:10

Skor nez budeme odkazovat na nejake vyhovujuce este upresni:
To chces routrom, ktory bude v izbe prijimat to 100m vzdialene AP pomocou ext.anteny umiestnenej za oknom ?
Ak ano, potrebujes dvoj-radiove AP/Router. Musi to nmat dva tunery a minimalne dve anteny.
Z fleku ti mozem povedat, ze na pasme 2.4GHz dvoj-radiove AP nefunguju moc dobre. Jedno radio ovlivnuje to druhe, pretoze wifi karty v tom routri su blizko seba. Ono sa tato kombinacia ani moc nepredava. Ak najdes dvoj-radio, tak zvycajne sa jedna o kombinaciu 2.4GHz/5GHz. Samozrejme existuje aj kombinacia 2.4/2.4GHz, akurat to moc dobre nefunguje.

Pises, ze predpokladas dve zariadenia, tak neviem preco chces pripajat na vnutorny router ext.antenu umiestnenu vonku.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TA 23. 7. 2014 11:07

hunter21: akosi som sa v tom teraz stratil. Nechápem, 1 zariadenie je málo, 2 je tiež zlá voľba. Takže opýtam sa inak, ako by si to urobil napríklad Ty? Treba sa pripojiť na wifi sieť, ktorej zdroj je vzdialený 100 m vzdušnou čiarou, pričom v mieste, kde chcem mať pripojenie, bude pripojených viacero zariadení.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 7. 2014 11:33

2 zariadenia su ok. Len som ta chcel upozornit, ze s jednym zariadenim (all in one) to moc fungovat nebude.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TA 23. 7. 2014 23:36

Hľadám nejaký vhodný router; je nejaký rozdiel medzi zariadeniami označenými ako wifi extender a wifi router s klientom?

Ešte taká hlúpa otázka – napríklad router TP-Link TL-WR843ND pracuje aj ako AP. Takže k nemu by som rád pripojil smerovú anténu. Avšak kam, keď to nemá konektor pre ňu? Obe antény sú síce odpojiteľné, ale tie slúžia na vysielanie, či nie? Takže budem potrebovať taký AP a router zároveň, ktorý má konektor na externú anténu pre príjem?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silenyJohn 24. 7. 2014 09:16

nekomplikuj, kup si nanostation Loco 2.4Ghz - to pujde za okno. z neho vede jeden ethernet kabel, ktery pripojis na wifi router uvnitr, na ktery se pak bodou pripajet pocitace a ntb.
silenyJohn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků