VMWare Workstation - zprovozneni pristupu na Internet

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod QuEsT147 5. 6. 2014 19:01

Omal:
Ano, uz to funguje, pri konfiguraci RRAS role jsem jen vybral vnitrni a vnejsi sitovku a vic jsem nenastavoval.
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 6. 2014 19:07

Omal :
To já vím, ale většinou se volí první použitelná adresa v dané síti, pokud okolnosti nevyžadují něco jiného. Proto mě to zajímalo, jestli to má nějaký důvod, že to zvolil takhle. Aby v tom totiž nebyl ještě nějaký další skrytý problém, o kterém jsme zatím nevěděli.

Ale pokud to už funguje, tak není co řešit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Omal 5. 6. 2014 19:23

Smím se zeptat, proč jsi na routování nedal nějakou minidistribuci Linuxu, ale Win Srv? Jakákoli distribuce pro routování by ti udělala stejnou službu při nižších nárocích na výkon. Podívej se na RouterOS, OpenWRT nebo si zkus jakoukoli distribuci Linuxu/BSD a doinstaluj routovacího deamona.
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 5. 6. 2014 19:30

Urcite, chci ziskat co nejvic zkusenosti s Win Server systemem. Takze proto, kdyz bylo potreba routovani, jen jsem pridal tuto roli. Je to jen testovaci prostredi, dva servery a jeden klient, takze o vykon mi az tak nejde:)
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Omal 5. 6. 2014 19:36

Tak OK, myslel jsem, že jsi přidával na routování další VM. Službu routování bych raději měl na samostatném stroji. Ale když si jenom testuješ a zkoušíš, tak je to víceméně jedno.
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod QuEsT147 5. 6. 2014 19:42

Jasne, udelal bych jich vic, ale nejak ted nemam misto na disku pro dalsi:) Na tech serverech je AD a DNS (na obou kvuli replikaci) a pak na jednom z nich jeste DHCP a RRAS. To DHCP jsem chcel spojizdnit kvuli vecem, ktere ho potrebuji, treba WDS, no a RRAS mam kvuli pristupu na net... Aspon uvidim kolik roli zvladne jeden server:D Jinak mas pravdu v tom, ze asi malokdo pouziva Win Server ciste kvuli routovani...
QuEsT147
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 6. 2014 20:04

Na routování se obvykle používají HW routery, protože mají výkon a SW tomu uzpůsobený. Jsou mnohem vhodnější, než na to používat server.

Co se týče rolí na serveru, není to nijak omezeno počtem, jen u většiny rolí není vhodné je kombinovat s jinými například z bezpečnostních důvodů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Omal 5. 6. 2014 20:27

Routery jsou většinou softwarové (pouze některé mají HW routovací tabulky). Solidní CPU podá slušný routovací výkon. Spíše jde o latence. Pokud nejde o core routery, tak latence nehrají tak zásadní roli. Nejsou nijak výrazně větší a pro tyto účely příliš nevadí.

Třeba toto podává velice slušný výkon, i když jde "jen" o Atom.
https://ispforum.cz/viewtopic.php?f=62&t=13147

V tomto případě by byl HW router zbytečný.
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 6. 2014 20:37

O to právě jde ;) I relativně levné routery mají třeba 16 jádrové procesory (a běžně i výrazně víc), i když na nízké frekvenci, ale to zde nevadí, protože zrovna tohle jde velmi dobře paralelizovat. Přijde mi to jako lepší používat opravdové routery jako routery jako jednoúčelová zařízení.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Omal 5. 6. 2014 20:41

V odkazu, co jsem dával srovnávají MikroTik CC a toho Atoma. Lépe vychází zcela jednoznačně Atom.
Omal
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků