D-link DAP -1160 nastavaní reapetru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 19:03

Zdravím,

doma mám potřebuji nastavit wifi síť.. Potřebuji z modemu prodloužit o něco signál, ale nějak mi nefunguje nastavení AP jako reapetr... Nemohli by se mi tady napsat menší návod jak na to... Ja jsme zatím nastavil jen, aby se to chovalo jako reapetr a nastavalil tu moji požadovanou síť, ale nefunguje...

pro znázornění menší "obrázek" jak chci aby to fungovalo

(modem)-------wifi signál------->(APčko Dlink)--------------přeposlat signál----------->PC
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2009 19:21

Jaké šifrování používáte? Příslušný klíč je potřeba nastavit i na repeateru.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 19:31

vladimir píše:Jaké šifrování používáte? Příslušný klíč je potřeba nastavit i na repeateru.


je zatím je to nastaveno objí bez šifrování... Zkusím jsem ještě dodat screen z nastavení modemu a reapetru..
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 19:50

Tak tady screen: Obrázek Jinak všechno ostatní nastavení u repeatru je původní...
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2009 20:03

Hmm, to vypadá dobře, nevidím chybu.

Neexperimentovali jste na wifi-modem-routeru s filtrováním MAC-adres?

Restartovali jste repeater (odpojili na chvíli od elektriky), aby se zaručeně načetly všechny změny?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 20:31

vladimir píše:Hmm, to vypadá dobře, nevidím chybu.

Neexperimentovali jste na wifi-modem-routeru s filtrováním MAC-adres?

Restartovali jste repeater (odpojili na chvíli od elektriky), aby se zaručeně načetly všechny změny?


1) Ne žádné filtrování by být nemělo
2)ANo
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 21:22

Ještě mě napadá, ejstli to třeba nebude lepší nastavit jako Bridge with AP
Obrázek
Jen u toho wireless Channel bude asi 9, pak nebude šifrování, ale nevím co nastavit u Remote AP mac: Mac adresu routru ?
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2009 21:51

Ne, v módu Bridge w. AP můžou fungovat pouze dvě DAP-1160 jednotkoy proti sobě - není to standard. (anglický manuál strana 56)

A jak se projevuje, že ten repeater nefunguje?

Nezapomněli jste na něm třeba jenom vypnout DHCP server?
Jaké máte nastavení počítače (ruční, DHCP), co je aktuálně nastaveno (ipconfig -all , návod zde: http://it.cestuji.info/ipconfig_-all.html )

Jaká je IP-adresa routeru, jaká repeateru?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 22:08

vladimir píše:Ne, v módu Bridge w. AP můžou fungovat pouze dvě DAP-1160 jednotkoy proti sobě - není to standard. (anglický manuál strana 56)

A jak se projevuje, že ten repeater nefunguje?

Nezapomněli jste na něm třeba jenom vypnout DHCP server?
Jaké máte nastavení počítače (ruční, DHCP), co je aktuálně nastaveno (ipconfig -all , návod zde: http://it.cestuji.info/ipconfig_-all.html )

Jaká je IP-adresa routeru, jaká repeateru?


Jde o to, že když nastavím ten repeatr, pak uložím nastavení... Nakonec ve windousech nastavím, aby síťová karta dostávala adresu od DHCP, ale počítač se stále k internetu nepřipojí... Stále jsem připojen přes kabel...
Ty adresy azchvíli napíši...
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 22:26

Tak problém vyřešen :) Pořádně nevím, kde přesně byla chyba, ale někde v přiřazování adresy :) Hlavní je, že to funguje... Děkuji za pomoc...
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2009 22:31

posamn píše:ale někde v přiřazování adresy :)

Připomínám nutnost vypnout DHCP server na repeateru, pokud je zaplý, projevuje se problém, že po zapnutí počítače někdy internet jede, někdy ne, takže může být, že dnes ti internet jede a zítra po restartu počítače už ne.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 22:50

vladimir píše:
posamn píše:ale někde v přiřazování adresy :)

Připomínám nutnost vypnout DHCP server na repeateru, pokud je zaplý, projevuje se problém, že po zapnutí počítače někdy internet jede, někdy ne, takže může být, že dnes ti internet jede a zítra po restartu počítače už ne.


Aha... A dhcp server se vypyná kde ? Nevííte to tahle z hlavy, ať to nemusím hledat v manuálu ?
posamn
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2009 22:56

Lan settings / DHCP server settings, strana 23 angického návodu nebo strana 25 českého.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod posamn 4. 12. 2009 23:02

vladimir píše:Lan settings / DHCP server settings, strana 23 angického návodu nebo strana 25 českého.


Ok děkuji za pomoc...
posamn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků