Jaký je nejlepší program pro prohlížení fotek?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 30. 8. 2010 16:11

Který program je podle vás ten nejlepší pro prohlížení digitálních fotografií a proč? Je podle vás lepší jednoduchá a rychlá aplikace, nebo ta propracovanější a náročnější? Vyžadujete u prohlížečů nějakou speciální funkci, kterou má právě ten váš oblíbenec?
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod KapaCZ 30. 8. 2010 16:17

Používám dafault windowsácký a jsem spokojený!
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod SNB_Master 30. 8. 2010 16:19

Picasa
SNB_Master
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bladezone 30. 8. 2010 16:23

Taky jsem pro Picasa 3, prostě Google. ;-)
bladezone~cz
bladezone
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x_based 30. 8. 2010 16:28

Používám XnView, startuje rychleji jak photoshop a někdy ho používám i na konverzi nebo změnu velikosti obrázků, alternativou je irfan view s trochu jiným ovládáním respektive zkratkami.
Picasa 3 asi někdy zkusím, ale zrovna funkce na uspořádání albumů a publikaci na webu nepoužívám.
x_based
Junior

Odeslat příspěvekod lukassvihel 30. 8. 2010 16:32

Taktéž PICASA 3 - rychlý a intuitivní prohlížeč :-)
(na editaci apod. práci, jako fotograf, samozřejmě používám něco zcela jiného placeného)
lukassvihel
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beks 30. 8. 2010 16:39

Fast Stone Image Viewer
Beks
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod H-Zik 30. 8. 2010 16:40

Já používám FastStone Image Viewer. Je naprosto jednoduchý, svižný, má funkce pro dávkové přejmenování souborů, konvertování z jednoho formátu do druhého, změnu velikosti, taky má základní funkce pro úpravu fotky, ořezu, případně nějaké vložení popisků i s různými šipkami atd. Používám ho už několik let a jsem s ním naprosto spokojený. :-)
H-Zik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cejky 30. 8. 2010 16:40

Picasa. Rychlá, přehledná, propojení s webovým albem atd.
Cejky
Junior

Odeslat příspěvekod .cvm 30. 8. 2010 16:43

Pouzivam FastStone Image Viewer na rychle prezeranie obrazkov, jednoduche upravy (orezavanie, farebne upravy, doplnenia...), konverzie a spravy - http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
Najlepsie na programe je zobrazovanie pomocnych list pri prechode myskou na okraje pri fullscreen zobrazeni. V pravo sa zobrazia informacie o fotke, hore sa zobrazia jednoduche nahlady, dole su to jednoduche upravy a vlavo je to panel pre komplexne upravy...
.cvm
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Qwa 30. 8. 2010 16:45

XnView - rychle, jednoduche, intuitivní a free. Presel jsem na nej hodne davno z ACDsee, ktere zacalo zacalo nabyvat na objemu :).
Naposledy upravil Mr.Qwa dne 30. 8. 2010 16:45, celkově upraveno 1
Mr.Qwa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 30. 8. 2010 16:45

na Picasa mi chybi klavesa na otoceni fotky (kdyz fotak nema senzor polohy). Neco jako R a L u IrfanView.
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 30. 8. 2010 16:45

Na prohlížení používám IrfanView (rychlý, minimalistický gui), na úpravy Fast Stone Image Viewer.
kubino
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aleksmoon 30. 8. 2010 17:05

Ja používám po dlouhou dobu ACDSee. Asi jde jen o zvyk. Libí se mi prohlížení fotek v základním prostředí a jestliže je chci upravovat (používám spíše pro hromadnou změnu velikosti, formátu; pro editaci zase jiný SW), třídit atd., tak vstupuji do podrobnějšího prostředí. Ale většina asi používá kombinací programů - prohlížení, editace apod.
aleksmoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod budis 30. 8. 2010 17:07

na běžný prohlížení si myslím dostačuje windowsácký prohlížeč, je rychlý, otáčet a řezat umí a na zbytek pak další editor
Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N95, Nokia N97, Nokia N8 a nyní iPhone 5
budis
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron