Excel kombinace různých přiřazení z tabulky hodnot

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EdRooz 15. 9. 2012 14:15

Ahoj,
zkouším a bezvýsledně zkombinovat, že napíši do buňky A2 hodnotu pro délku a do buňky B2 hodnotu pro průměr a chci aby v buňce C2 se zobrazila hodnota z tabulky Bodů. V tabulce Bodů je sloupec, který zobrazuje délky a řádek, který zobrazuje průměry a k těmto dvěma hodnotám přísluší nějaké číslo (bodová hodnota(vzor je v příloze)) toto číslo se má zobrazit v buňce C2. Nejsem odborník na PC jen si potřebuji ulehčit výpočty v práci, proto prosím o radu jak napsat vzorce pro tento příklad.
Díky
Přílohy
Pro forum.jpg
EdRooz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 15. 9. 2012 14:33

Četl jsem to třikrát a stejně si nejsem jistý, že vím, co vlastně chceš udělat.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 15. 9. 2012 14:41

Já asi jo, na obrázku by měla být v buňce C1 hodnota 3, ne? Ale obávám se, že z takovéhle tabulky to nepůjde, musela by se pro každé číslo v zelené části dole zapsat bodová hodnota zvlášť (nebo aspoň 2 políčka od-do) a pak by to šlo třeba přes SVYHLEDAT.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdRooz 15. 9. 2012 14:50

Ano, měla by se zobrazit hodnota 3. Rozepsat tabulku po jednotlivých bodech nebude problém ale s funkcí SVYHLEDAT jsem to zkoušel dokonce i s INDEX ale asi jsem tyto funkce nezvládl protože mě to nefungovalo. Pokud tabulku rozepíši jak bude vypadat vzorec funkce SVYHLEDAT?

-- 15. 9. 2012 15:52 --

Se dívám, že jsem omylem prohodil barvy - omluva.
EdRooz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spravait.net 15. 9. 2012 15:35

udělej to přes visual basic co je v excelu, bude to asi jediná možnost, co mě tak napadá.
jinak by bylo lepší do těch okýnek napsat všechna čísla oddělená třeba čárkou.

pak stačí:
1. načíst hledané proměnné
2. vyhledat v sloupci proměnou a, zapamatovat si řádek
3. v tom řádku najít proměnou b, zapamatovat si sloupec
4. nahoře sloupec oznámí hledanou c a tu vypíše

stačí tu funkci skrýt pod tlačítko "SPOČÍTEJ"
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdRooz 15. 9. 2012 16:15

No, jak jsem psal nejsem AjŤák a díval jsem se na tvoji radu a zjistil, že to asi nedám nejen, že mám VB jen v ENG. Něco jiného nebo nějaký vzorový příklad nemáš.
EdRooz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spravait.net 15. 9. 2012 17:08

EdRooz píše:No, jak jsem psal nejsem AjŤák a díval jsem se na tvoji radu a zjistil, že to asi nedám nejen, že mám VB jen v ENG. Něco jiného nebo nějaký vzorový příklad nemáš.


pošli mi tu tabulku na mail, nebo ji někam ulož, abych ji mohl stáhnout, zkusím na to večer mrknout
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdRooz 15. 9. 2012 18:17

Odesláno předem dík
EdRooz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spravait.net 15. 9. 2012 20:00

EdRooz píše:Odesláno předem dík


Zkus zkontrolovat mail, možná je to hotovo.
K řešení:
1. musel jsem v excelové tabulce místo těch rozmezí 10-12, vypsat všechna čísla takže 10,11,12
2. už to není soubor xlsx ale xlsm protože obsahuje makro (visual basic skript)
3. při spuštění musíš povolit makra (v řádku ikon je tam upozornění zabezpečení a pak tlačítko možnosti)
4. vypíšeš hodnoty a pak dvojklikem na myši (vstoupíš do buňky), ale hlavně skript provede vyhledání a doplní to tvoje číslo
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdRooz 17. 9. 2012 18:50

Omluva za nepřítomnost. Jo, funguje je to, tak jak má. Tak nějak jsem si to představoval zkoušel jsem to zkopírovat do dalších řádků ale nepovedlo se mi to. Zkusím s tím zabojovat, protože mám tabulku a v ní spoustu dat a potřeboval bych aby mě to zadalo hodnotu na každém řádku. Každopádně děkuji mnohokrát pokud to půjde zkopírovat do dalších řádků ušetří mě to spoustu práce.
EdRooz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spravait.net 18. 9. 2012 11:06

pokud to budeš chtít dále nějak upravovat musí se to opět dělat někde uvnitř excelu :), je potřeba to zase předat někomu kdo ovládá VBA (visual basci for application), popř. to můžeš zase poslat :-d
spravait.net
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků