Ako vypocitat Kvadrant Chii test, neviem si rady.

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bergeron123 17. 6. 2012 16:10

Dobry den,

chcel som sa spytat ci by mi niekto z vas neporadil ako by som mohol spravit analyzu dat o diamantoch pomocou excelu. ( v linku subor )
A hlavne ako by som spravil 2 kontingencne tabulky a z nich vypocitane chi-kvadrat testy

Ja si s tym neviem rady, a poziadal by som Vas o pomoc :( . Som zufaly z toho.:(



http://webshare.cz/kh13O54qc3-diamanty.xls
bergeron123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibika 17. 6. 2012 18:59

Skutočne bola táto (školská) úloha zadaná tak vágne -- "Spraviť analýzu dát o diamantoch"? A skutočne len chí test?

Testuje sa vždy nejaké tvrdenie (hypotéza) o dátovom súbore. Navyše, chí test pracuje s početnosťami znakov, takže všetky možnosti testovania súboru s ním neurobíš, na to už treba ANOVA (napr. zhodnotenie zavislosti cena/hmotnosť alebo farba/cena ap.)

Na chí test mi napadá zhodnotenie korelácie medzi farbou a čírosťou kameňa: http://webshare.cz/0HHD9T6ZNh-diamant.xls
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bergeron123 18. 6. 2012 13:16

presne znenie co mi poslala znelo takto....

Urobte analyzu tychto dat o diamantoch pomocou excelu.
Vsetko co viete urobit po kurze statistiky.
Samozrejme, nech to obsahuje aspon 2 kontingencne tabulky a z nich vypocitane chi-kvadrat testy + interpretacia.
Potom pridete a uvidime......

a po tom kurze este sme tam robili deskriptivnu analyzu to taka tabulka s medianon a vecami :D , to tiez neviem urobit, a inak nic moc...To taky profesor, na cvikach v exceli si robil rychlo, a nikto to nestihal tak ptm kazdy mal z pisomky minimum bodov a vsetc dorabame jak kone tazne , ale hento bude asi stacit DAKUJEM TI VELMI PEKNE !! snad ju dako ukecam :(

-- 18. 6. 2012 15:03 --

vedel by si spravit aj deskriptivnu analyzu v tom projekte ? ak hej tak by si mi velmi pomohol ....
bergeron123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibika 18. 6. 2012 18:53

bergeron123 píše:Vsetko co viete urobit po kurze statistiky.

No to je práve ono - ja neviem, čo všetko ste preberali na kurze. Čo sa týka popisnej štatistiky (hlavne jednej premennej), tak excel ju zvláda automatizovane pomocou doplnku:
Spusti Excel -> office ikona -> Možnosti programu Excel -> Doplnky -> Analytické nástroje -> dole klikni na spustiť -> Excel by ho mal automaticky doinštalovať.

Potom sa v karte Údaje objaví ikonka "Analýza dát" (uplne vpravo). Tú spustíš, vyberieš "Popísná statistika", v menu vyberieš oblasť dát nad ktorou robíš statistiku, potom zaškrtneš checkbox "Celkový přehled" a OK.

Tak získaš určitý report - priemer, medián, variancia atd. (napr. ohladom cien kameňov, hmotností ap.)

Ak to má byť urobené poriadne, tak tam už "automatika" excelu nestačí. Napr. ak by si chcel zhodnotiť, či existuje súvis medzi hmotnosťou kameňa a jeho cenou (pdf, str. 114) alebo či farba kameňa vplýva na jeho cenu (pdf, str. 154)

Inak nemám problém ti s tým akokolvek pomôcť, ale musíš presne napísať, s čím máš problém. Treba si vziať k srdcu aj to, že vš je aj o samoštudiu; k tejto téme sú na webe kvantá informácií.
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bergeron123 21. 6. 2012 21:09

Nuz dakujem za pomoc , poslal som jej to tak ako si to spravil, +ten analyza dat, a ta mi odpisala na to ze '

'Povedala som Vam, ze niekolko a nie len jednu tabulku.......a to ste sa este nepozrel na podmienku chi-kvadrat testu, ci je splnena!!!!!''

hm keby som vedel co by len jednu tabulku spravit a tu vec s tym chii :( ... vrr ... ako si to robil ? :) dal by si mi postup or nejaky hint...asi to po tebe cchiet nemozem aby si to spravil cele len tak ze ? :D...

aaah :/
bergeron123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bergeron123 12. 7. 2012 10:07

mozem ta poprosit ci by si mi s tym pomohol este ? :( lebo ja som bezradny, popripade krok za krokom...:(...ja by som ti aj 5 euro na ucet poslal :/ len by som to mal rad z krku..
bergeron123
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků