Macbook Air 11.6´´

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dreamery 3. 11. 2010 12:53

je tu nejaky majitel, ktery by dokazal odpovedet na par otazek?

- prosim chci se zeptat umi to pres ten displayport redukci pripojeni pres HDMI na telku?
- lze zvetsit RAM na 4Gb jen dokoupeni jakekoliv ddr3 ramky?
- pokud bych pomoci bootcamp pouzival sem tam win7 nemas vyzkousenou vydrz?
- utahnula by nvidia 320 co je v Air hry typu mafia 2, moh, dirt2 atd..?

diky moooc za odpovedi..
Dreamery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thesilentman 3. 11. 2010 13:27

1. ano
2. nie, ramka je priamo na doske, ak chces vacsiu, musis si to s nou vopred objednat
3. vydrz vo Win 7 bude podstatne nizsia, kludne moze byt polovicna
4. http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 701.0.html
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beast899 15. 11. 2010 17:27

thesilentman píše:vydrz vo Win 7 bude podstatne nizsia, kludne moze byt polovicna

Hmm, tak tohle mě zajímá (Plánuju koupi s tím že pojedu na W7)
Čím je to dané? Flash můžu přece vypnout i ve w7 a TDP processoru a GK je přece daná....
Beast899
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thesilentman 16. 11. 2010 01:09

To nikto uplne presne nevie. Niekto tvrdi, ze je to ovladacmi, dalsi zasa, ze Mac OS X ma lepsiu spravu napajania. Tazko povedat. Kazdopadne pod Windows budes mat podstatne nizsiu vydrz baterie a notas sa bude viac zahrievat. Naco kupovat macbook a potom tam hadzat Windows? To nema zmysel. Ak chces notebook s Windows, tak si za tie peniaze radsej kup Lenovo alebo Dell...
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beast899 16. 11. 2010 14:38

thesilentman píše:Naco kupovat macbook a potom tam hadzat Windows? To nema zmysel. Ak chces notebook s Windows, tak si za tie peniaze radsej kup Lenovo alebo Dell...

Protože podle mě zatím neexistuje hardwarová alternativa za Macbook air 13,3. Jestli ano tak sem s ní (já nic co by se tomu alespoň blížilo nenašel). Zajimavej je taky IdeaPad U260, nicméně ty barvy a hlavně slabá baterie mě odradily.
Beast899
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 12:42

thesilentman:
ono to bude asi jedno s druhým. Jednak ty ovladače, ale taky celková odladěnost mac os pro daný konkrétní ntb udělají svoje. Přeci jen win musí fungovat na všem a být tak nějak "univerzální".
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beast899 17. 11. 2010 15:15

A je ta výdrž jediná slabina používání W7 na macbooku, nebo ještě něco nefunguje jak má? Přemýšlel jsem, že "na ven" bych používal mac os X.... doma bych to připojil na monitor, exterak, nabotoval w7 a mel to i jako desktop
Beast899
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 16:12

vpodstatě ano.
bude nižší výdrž a bude se to o něco více zahřívat v klidovém stavu. Prostě ty komponenty nebudou tolik šetřit, podtaktovávat apod.

pak už ti může vadit pouze mac klávesnice, která se od win trochu liší (není tam třeba klávesový blok ins-del-home-end-page up/down, ty jsou až na úplné externí apple klávesnici)
+ apple používá jednotlačítkové myši, takže ti doporučuji doma připojovat klasickou myšku.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thesilentman 17. 11. 2010 17:57

Apple uz davno jednotlacitkove mysi nepouziva. :-)

http://superapple.cz/2010/03/poznavame- ... ch-mysich/
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 11. 2010 20:41

U, to jsem trochu pozadu :D
Tak za to se omlouvám...

btw, dotaz - fungují u apple nativně (bez nutnosti instalace dalších ovladačů) 5tlačítkové myši? tzn. běžná myš s kolečkem se středoklikem a tlačítky vpřed a zpět? Ne všechny myši totiž mají ovladače a počítají s tím, že si s nimi OS poradí (hl. ty lowendové)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thesilentman 21. 11. 2010 00:33

Nemam to bohuzial odskusane, ale nemyslim si, ze by to bol problem. K macu som ale pripajal iba jedinu 5 tlacidlovu mys - Logitech Marathon Mouse - a tu system okamzite rozpoznal a v nastaveniach ponukol moznost namapovania tlacidiel.
Mac Mini Late 2012 + DELL U2311H
Sony HX5
thesilentman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 11. 2010 01:31

Funguje to v pohodě, akorát ta výdrž je poloviční a nedosahuje to obecně takových výkonů, jakožto v OS. Dle mně je nejlepší si kupovat Apple Mac pouze s Mac OS, Windows jsem používal takřka celý život a teprve před asi půl rokem jsem přesedlal na Maca a nestěžuju si absolutně. Naopak Boot Camp a Windows 7 se u mně v Macovi ohřály asi na dvě hodiny, co mně zajímalo jaké má hodnocení HW v Experience Indexu, a následně byly odinstalovány a zřejmně natrvalo. Programů je dost, za všechno je alternativa, holt to akorát není moc na hry pořád.

Kdybych chtěl provozovat Windows, poohlédnu se někde u Dellu a Lenovo...
anonymni

Odeslat příspěvekod Dreamery 22. 11. 2010 15:04

bohuzel HW a pomer cena/vykon jsou u dell a lenovo a i u jinych vyrobcu totalne mimo ;)

me laka velikost, vykon, vydrz a nvidia 330 ... do 30ti nic takoveho nenajdete..jen macbook air :-(
Dreamery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 22. 11. 2010 15:27

gt330 je až v 15/17 macbook pro.
v menších modelech je integrovaná 320m (neplést s dedikovanou gt320m, výkon je nižší, cca na úrovni lowendu, tedy 310m/hd5470).

Jinak souhlas, že velikost, výdrž, i výkon vzhledem k výdrži, jsou super.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 1. 12. 2010 17:28

Trochu to oživím. Už hned po představení se mi líbil, pak jsem trochu vystřízlivěl, ale nakonec jsem to rozmyslel a asi bych do něj šel.

Aktuálně mám FS Amilo Si2636, což je na tom sice výkonostně docela slušně (C2D 2,4 GHz, 4 GB RAM, ale grafika děs), ale je to docela velké, těžké a nejlepší časy už to má za sebou. Nejde mi tedy o výkon, spíš o ten zbytek.

Používal bych ho hlavně ve škole, plus na takové to ležení a surfování u televize, v kavárně případně v autě, ale ne nic náročného na výkon, tentokrát mi jde spíš fakt o mobilitu, kvalitu a asi trochu i o styl.

Myslíte, že je Air dobrá volba? Má cenu si připlatit za 128 GB SSD, případně za ten výkonější procesor? A mám správný odhad, že si Apple udrží cenu a šel by klidně za rok střelit za deset, dvanáct tisíc?

Díky za názory a ideálně za zkušenosti někoho, kdo ho má nebo alespoň měl v ruce.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků