Přejmenování složky uživatele

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BEZY 16. 6. 2009 14:41

Zdravím, při instalaci Vist jsem jako uživatele zadal moje jméno s diakritikou, "Tomáš". Bohužel, některé programy, které přistupují do této složky (podsložek) mají s diakritikou problémy, proto bych potřeboval tuto složku přejmenovat na "Tomas". Ve správě uživatelských účtů jsem svůj účet přejmenoval, ale název složky zůstal stejný.
Jak tedy tuto složku bezpečně přejmenovat? Díky za rady
BEZY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 6. 2009 14:52

Bylo to tu minulý týden pro XP, snad to půjde i ve Vistě.
viewtopic.php?f=916&t=1077131&p=6443888

Z mého hlediska by bylo nejjednodušši vytvořit nový účet a zkopírovat do něj data.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEZY 16. 6. 2009 16:10

"Z mého hlediska by bylo nejjednodušši vytvořit nový účet a zkopírovat do něj data."

A stačí při vytvoření nového účtu prostě zkopírovat všechny soubory do nový složky? Našel sem na netu nějaký migrační nástroje, ale všechny sou pro XP => Vista, ne VIsta => Vista

Teď sem ještě zkoušel podle návodu migrovat jeden profil do nového (Win+Pause => Upřesnit nastavení systému => Profily Uživatelů) - ale zde nemohu kliknout na tl. "Kopírovat do" - je zašedlé. Možná to je tím, že mám jen Vista Home Premium?
BEZY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 6. 2009 17:43

Nehledáš, už to tu bylo mnohokrát; viz např.:
viewtopic.php?f=956&t=1073852 (viz bod (2).
Ke zkopírování daného profilu je třeba povolit a přihlásit se do účtu Administrator nebo libovolného jiného účtu s admin právy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEZY 16. 6. 2009 17:52

To sem samozřejmě udělal, právě sedim v profilu Administrator (ktery se v Home Premium musí povolovat z příkazového řádku, to jen tak btw), ale stejně jsou ta dvě tl. zašedlá. Povolená jsou jen u Guesta
PS: jsem si jistý že sem dal odhlásit, ne přepnout

Edit> teď sem restartova PC a už to de, omlouvám se za zbytečné dotazy :-[
BEZY
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků